*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Höststafetten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höststafetten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 20 oktober 2018

Öppen motion 2

1 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK19:2013:48
2Joar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK19:26+0:0613:52
3Aron MörlingIFK Göteborg Orientering20:10+0:5014:24
4Viktor AsztalosGöteborg-Majorna OK21:02+1:4215:01
5Simon FlintaFK Herkules21:27+2:0715:19
6Lova HogedalOK Alehof22:14+2:5415:52
7Alvin BerthagKlubblös22:38+3:1816:10
8Hilda LeanderKlubblös24:28+5:0817:28
8Nils LeanderKlubblös24:28+5:0817:28
10Noel BerthagKlubblös25:02+5:4217:52
11Axel LydmarkSjövalla FK26:21+7:0118:49
12Isak MörlingKlubblös27:57+8:3719:57
13Gustav AgnvallIK Uven29:59+10:3921:25
14David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:21+12:0122:23
15Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro36:05+16:4525:46
16Malte AgnvallIK Uven36:38+17:1826:10
17Thea EkströmOK Gläntan Vessigebro40:20+21:0028:48
18Vilhem BäckarIFK Göteborg41:54+22:3429:55
Jonas  LeanderKlubblösej godkänd
Malte LindoufIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Viggo LjungbladGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 5

3 900 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen33:218:33
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK34:28+1:078:50
3Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:43+4:229:40
4Jenny AnderssonÄtrans IF38:26+5:059:51
5Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK39:07+5:4610:01
6Hans EricssonHalmstad OK40:20+6:5910:20 Ladda ner rutt i gpx-format
7Hans JörgensenValmet40:38+7:1710:25
8Helena BlomqvistMarkbygdens OK41:48+8:2710:43
9Joanna MalmkvistSävedalens AIK43:39+10:1811:11 Ladda ner rutt i gpx-format
10Annika BengtssonOK Alehof44:08+10:4711:18
11Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK48:06+14:4512:20
12Anders DahlénIK Uven48:25+15:0412:24
13Martin AlfredssonKlubblös49:03+15:4212:34
14Mikael NömmIFK Göteborg Orientering52:28+19:0713:27
15Stefan G LarssonOK Njudung52:32+19:1113:28
16Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering52:40+19:1913:30
17Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering53:38+20:1713:45
18David GrimforsIFK Göteborg Orientering54:49+21:2814:03
19Stanley TaivulaKlubblös55:42+22:2114:16
20Eva AlsinIK Ymer56:16+22:5514:25
21Katarina AnderssonÄtrans IF57:52+24:3114:50
22Greta JodalGOAT58:10+24:4914:54
23Jenny RönnqvistOK Löftan58:25+25:0414:58
24Dorthe MunktvedAllerød OK58:30+25:0915:00
25Frida RönnqvistOK Löftan59:14+25:5315:11
26Kåre FundalAllerød OK59:35+26:1415:16
27Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:00:27+27:0615:30
28Lisa och Maria BjörnessonKlubblös1:01:42+28:2115:49
29Henrik WibeAllerød OK1:05:11+31:5016:42
30Katarina JohanssonStångenäs AIS1:06:44+33:2317:06
31Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:08:45+35:2417:37
32Håkan SvahnOK Ravinen1:11:58+38:3718:27
33Audun TengsFK Herkules1:12:48+39:2718:40
34Karin WahlgrenSjövalla FK1:13:03+39:4218:43
35Emelie TörnblomKlubblös1:19:42+46:2120:26
36Sylvia ÅgrenOK Linné1:19:45+46:2420:26
37Alexandra SvantessonKlubblös1:21:21+48:0020:51
38Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:28:36+55:1522:43
Karin SundströmSävedalens AIKej godkänd
Rakel MartinssonMarkbygdens OKej godkänd
Alek EdvardssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Peter SillbergMölndal Outdoor IFej godkänd
Karen Wibe EnevoldsenAllerød OKej start

Öppen motion 8

5 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonUddevalla OK52:049:28
2Niklas HidmanHalmstad OK52:59+0:559:38
3Jonas LundgrenStora Tuna OK54:58+2:549:59
4Simon LarssonSävedalens AIK55:22+3:1810:04
5Pontus EnhagerOK Landehof1:00:15+8:1110:57
6Viacheslav MatiashOK Tisaren1:05:17+13:1311:52
7Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:05:49+13:4511:58
8Malin SettergrenHalmstad OK1:07:16+15:1212:13
9Jonas HemlinIK Uven1:07:54+15:5012:20
10Magnus BrobackOK Flundrehof1:13:44+21:4013:24
11Stefan JakobssonFrölunda OL1:15:24+23:2013:42
12Jonatan PalmKlubblös1:20:24+28:2014:37
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:20:51+28:4714:42
14Anders DahlgrenÖstersunds OK1:22:10+30:0614:56
15August RamleGöteborg-Majorna OK1:54:35+1:02:3120:50
16Filip HolmHalmstad OK2:02:26+1:10:2222:15
Hans RullgårdSolna OKej godkänd
Tommy JohanssonStångenäs AISej godkänd
Daniel FredrikssonFrölunda OLej godkänd
Sergey PopovKristiansand OKej godkänd
Martin EkströmOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Åsa HagnestålMarkbygdens OKej godkänd
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser