Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höststafetten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höststafetten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 20 oktober 2018

Öppen motion 5

3 900 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Hannes SvahnOK Ravinen33:21
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK34:28+1:07
3Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:43+4:22
4Jenny AnderssonÄtrans IF38:26+5:05
5Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK39:07+5:46
6Hans EricssonHalmstad OK40:20+6:59Ladda ner rutt i gpx-format
7Hans JörgensenValmet40:38+7:17
8Helena BlomqvistMarkbygdens OK41:48+8:27
9Joanna MalmkvistSävedalens AIK43:39+10:18Ladda ner rutt i gpx-format
10Annika BengtssonOK Alehof44:08+10:47
11Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK48:06+14:45
12Anders DahlénIK Uven48:25+15:04
13Martin AlfredssonKlubblös49:03+15:42
14Mikael NömmIFK Göteborg Orientering52:28+19:07
15Stefan G LarssonOK Njudung52:32+19:11
16Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering52:40+19:19
17Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering53:38+20:17
18David GrimforsIFK Göteborg Orientering54:49+21:28
19Stanley TaivulaKlubblös55:42+22:21
20Eva AlsinIK Ymer56:16+22:55
21Katarina AnderssonÄtrans IF57:52+24:31
22Greta JodalGOAT58:10+24:49
23Jenny RönnqvistOK Löftan58:25+25:04
24Dorthe MunktvedAllerød OK58:30+25:09
25Frida RönnqvistOK Löftan59:14+25:53
26Kåre FundalAllerød OK59:35+26:14
27Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:00:27+27:06
28Lisa och Maria BjörnessonKlubblös1:01:42+28:21
29Henrik WibeAllerød OK1:05:11+31:50
30Katarina JohanssonStångenäs AIS1:06:44+33:23
31Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:08:45+35:24
32Håkan SvahnOK Ravinen1:11:58+38:37
33Audun TengsFK Herkules1:12:48+39:27
34Karin WahlgrenSjövalla FK1:13:03+39:42
35Emelie TörnblomKlubblös1:19:42+46:21
36Sylvia ÅgrenOK Linné1:19:45+46:24
37Alexandra SvantessonKlubblös1:21:21+48:00
38Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:28:36+55:15
Karin SundströmSävedalens AIKej godkänd
Rakel MartinssonMarkbygdens OKej godkänd
Alek EdvardssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Peter SillbergMölndal Outdoor IFej godkänd
Karen Wibe EnevoldsenAllerød OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser