Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Löftans SprintCup #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Löftans SprintCup #1
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: tisdag 2 oktober 2018

Kort

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edward ArnellOK Löftan12:328:21
2Jakob AnderssonOK Löftan16:29+3:5710:59
3Albin BrandtOK Löftan16:58+4:2611:18
4Wilhelm HallenfurOK Löftan17:13+4:4111:28
5Elisa LindbergOK Löftan18:20+5:4812:13
6Stina AnderssonOK Löftan19:09+6:3712:46

Mellan

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AnderssonOK Löftan17:108:35
2Hugo CorneliussonOK Löftan17:18+0:088:39
3Alice BrandtOK Löftan20:58+3:4810:29
4Ella AnderssonOK Löftan22:47+5:3711:23
5Madeleine LindbergOK Löftan23:28+6:1811:44
6Lena SvenssonOK Löftan23:29+6:1911:44
7Gunilla GlimténOK Löftan26:02+8:5213:01
8Alva SahlinOK Löftan30:45+13:3515:22
Cornelia HällåsOK Löftanej godkänd
Agnes PaulssonOK Löftanej godkänd
Filip HanssonOK Löftanej start

Lång

3 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonOK Löftan19:055:57
2Simon CorneliussonOK Löftan20:13+1:086:19
3Tobias JohanssonOK Löftan22:20+3:156:58
4Mats AnderssonOK Löftan22:44+3:397:06
5Henrik AnderssonOK Löftan25:25+6:207:56
6Gustav AnderssonOK Löftan27:13+8:088:30
7Axel ErikssonOK Löftan28:31+9:268:54
8Patrik CorneliussonOK Löftan30:40+11:359:35
9Albin PaulssonOK Löftan31:45+12:409:55
10Niklas HallenfurOK Löftan33:39+14:3410:30
11Daniel HällåsOK Löftan34:09+15:0410:40
12Alice HultinOK Löftan34:15+15:1010:42
13Jonas HultinOK Löftan34:36+15:3110:48
14Jakob MobergOK Löftan34:48+15:4310:52
15Ida AnderssonOK Löftan36:03+16:5811:15
16Annie ErikssonOK Löftan37:38+18:3311:45
17Linda CorneliussonOK Löftan38:18+19:1311:58
18Christer SamuelssonOK Löftan42:19+23:1413:13
19Oskar BlomOK Löftan44:54+25:4914:01
20Jeanette BlomOK Löftan50:22+31:1715:44
21Niklas PaulssonOK Löftan55:24+36:1917:18
22Jeanette PerssonOK Löftan55:26+36:2117:19
Gösta LindqvistOK Löftanej godkänd
Daniel GlimténOK Löftanej godkänd
Gustav KarlsrydOK Löftanej godkänd
Edvin SahlinOK Löftanej godkänd
Liselotte JohanssonOK Löftanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser