Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL KFUM Vidablick

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL KFUM Vidablick
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Damer Kort

1 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina WennblomJönköpings OK26:3113:23
2Ingrid KullmanOK Alehof27:48+1:1714:02
3Janet TenlidJönköpings OK28:20+1:4914:18
4Marianne CarlssonIK Vista28:25+1:5414:21
5Kristina JohanssonMullsjö SOK29:04+2:3314:40
6Gerd WallinJönköpings OK30:32+4:0115:25
7Bernice AntonssonVaggeryds SOK31:06+4:3515:42
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK31:34+5:0315:56
9Gunilla HolstBottnaryds IF31:40+5:0915:59
10Katarina OlssonTenhults SOK32:21+5:5016:20
11Eva RybergJönköpings OK40:29+13:5820:26
12Karin ClaessonJönköpings OK43:03+16:3221:44
13Gunnel LarssonIK Vista47:03+20:3223:45
14Monica KammenhedJönköpings OK47:04+20:3323:46
14Marie-Louise PeterssonJönköpings OK47:04+20:3323:46

Damer Mellan

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna34:0911:18
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna37:28+3:1912:24
3Kerstin GustafssonOK Gränsen38:55+4:4612:53
4Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK38:58+4:4912:54
5Marianne SjöbergOK Gränsen53:00+18:5117:32
6Monica BråhnJönköpings OK53:15+19:0617:37
7Vega SlottnerJönköpings OK57:57+23:4819:11
8Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK58:40+24:3119:25
9Ulla LingJönköpings OK1:08:36+34:2722:42

Damer Lång

4 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan45:2010:32
2Lena SternerBottnaryds IF55:35+10:1512:55

Herrar Kort

1 980 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK19:269:48
2Agne RybeckVaggeryds SOK20:02+0:3610:07
3Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna22:04+2:3811:08
4Agne PerssonTenhults SOK23:05+3:3911:39
5Ingemar EmilssonVaggeryds SOK23:55+4:2912:04
5Leo KullmanOK Alehof23:55+4:2912:04
7Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK24:10+4:4412:12
8Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK24:52+5:2612:33
9Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna25:12+5:4612:43
10Stig WikströmTenhults SOK26:07+6:4113:11
11Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna26:09+6:4313:12
12Åke RommedahlJönköpings OK26:41+7:1513:28
13Rolf EskilssonJönköpings OK26:55+7:2913:35
14Björn MalmqvistJönköpings OK27:43+8:1713:59
15Eskil FolkelidTenhults SOK27:56+8:3014:06
16Sture FilipssonSkillingaryds FK28:12+8:4614:14
17Ingemar IvarssonBottnaryds IF28:50+9:2414:33
18Lars-Åke LarssonOK Tranan28:57+9:3114:37
19Kenneth CarlssonIK Vista29:01+9:3514:39
20Gunnar GrönkvistBottnaryds IF29:05+9:3914:41
21Anders FrönellIK Hakarpspojkarna29:08+9:4214:42
22Eibert DanielssonSkillingaryds FK29:16+9:5014:46
23Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK29:20+9:5414:48
24Åke PerssonJönköpings OK32:08+12:4216:13
25Willy ElvinMullsjö SOK33:51+14:2517:05
26Rolf LarssonIK Hakarpspojkarna34:20+14:5417:20
27Sören BråhnJönköpings OK35:41+16:1518:01
28Gösta LindblomÖlmstads IS37:55+18:2919:08
29Åke JohanssonTenhults SOK39:03+19:3719:43
30Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA41:16+21:5020:50
31Per-Åke SandbergIK Vista42:38+23:1221:31
32Alf LarssonIK Vista43:19+23:5321:52
33Arne LarssonIK Vista44:45+25:1922:36
34John-Erik ErikssonJönköpings OK50:55+31:2925:42
Anders HjorthJönköpings OKej godkänd
Bo RydellJönköpings OKej godkänd

Herrar Mellan

3 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thor-Björn LundIK Vista26:078:38
2Rainer ScholzIK Vista30:01+3:549:56
3Bengt SörensenJönköpings OK30:03+3:569:57
4Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna31:42+5:3510:29
5Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna33:04+6:5710:56
6Lars-Erik BjökegrenTenhults SOK34:04+7:5711:16
7Gunnar AnderssonIK Vista34:06+7:5911:17
8Ingemar GustavssonVaggeryds SOK34:07+8:0011:17
9Kent ErikssonLerums SOK34:10+8:0311:18
10Karl-Axel MalmbergTenhults SOK34:18+8:1111:21
11Erland LingJönköpings OK34:36+8:2911:27
12Rolf JonassonJönköpings OK34:57+8:5011:34
13Jan GustavssonIK Vista34:59+8:5211:35
14Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna36:00+9:5311:55
15Berndt TenlidJönköpings OK36:07+10:0011:57
16Rune AhlanderJönköpings OK36:12+10:0511:59
17Per-Olof NilssonJönköpings OK36:30+10:2312:05
18Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK36:36+10:2912:07
19Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna37:59+11:5212:34
20Gunnar AntonssonJok38:08+12:0112:37
21Torbjörn BlomqvistJönköpings OK38:10+12:0312:38
22Sven Erik SjöholmMullsjö SOK39:05+12:5812:56
23Per LarssonJönköpings OK40:05+13:5813:16
24Bengt BengtssonSkillingaryds FK40:31+14:2413:24
25Åke SjöbergOK Gränsen42:00+15:5313:54
26Lennart KarlströmTenhults SOK42:37+16:3014:06
27Bo GustafssonOK Gränsen43:01+16:5414:14
28Elis TällbergIK Hakarpspojkarna43:02+16:5514:14
29Toms LindbladJönköpings OK43:26+17:1914:22
30Lennart KammenhedJönköpings OK44:14+18:0714:38

Herrar Lång

4 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna30:417:08
2Ulf PalmérUlricehamns OK31:08+0:277:14
3Lennart GustafssonJönköpings OK38:23+7:428:55
4Lars GustafssonOK Gränsen38:47+8:069:01
5Lars GrehnMullsjö SOK40:33+9:529:25
6Stefan ElmquistTenhults SOK41:14+10:339:35
7Klas BjörkIK Hakarpspojkarna42:06+11:259:47
8Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna42:31+11:509:53
9Kjell MartinssonOK Tranan43:36+12:5510:08
10Sören KarlssonMullsjö SOK43:45+13:0410:10
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna46:02+15:2110:42
12Lars FranssonBottnaryds IF47:41+17:0011:05
13Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK48:22+17:4111:14
14Jan LenhammarOK Gränsen54:05+23:2412:34
15Bengt JanssonMullsjö SOK55:06+24:2512:48
16Sigvard ErikssonOK Gränsen55:32+24:5112:54
Hans TrofastTenhults SOKej godkänd
Lars WürsigJönköpings OKej godkänd

Motion

1 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LindmanOK Gränsen18:2811:50
2Arnold BäckJönköpings OK21:42+3:1413:54
3Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna25:40+7:1216:27
4Yvonne LiljelandVaggeryds SOK25:44+7:1616:29
5Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna26:19+7:5116:52
6Harald HåkanssonOK Gränsen29:04+10:3618:37
7Inger JohanssonTenhults SOK34:39+16:1122:12
8Gunnel TällbergIK Hakarpspojkarna34:40+16:1222:13
9Blomqvist IngerJönköpings OK35:01+16:3322:26
10Gerd JohanssonTenhults SOK35:23+16:5522:40
11Inga PetterssonTenhults SOK46:58+28:3030:06
Inger BlomqvistJönköpings OKej godkänd
Bertil JonssonIF Hallby SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser