Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Skinkskubbet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkskubbet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 25 november 2018

Bana 1

2 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SchybergOK Skogsfalken21:288:37
2Troj GunnarssonBig Foot Orienteers21:31+0:038:38
3Erik KarlssonOK Skogsfalken23:58+2:309:37
4Oscar EdvardssonRonneby OK34:00+12:3213:39
5Carola EdvardssonRonneby OK34:02+12:3413:40
6Viola OlssonOK Skogsfalken35:33+14:0514:16
7Ville StenbergOK Skogsfalken35:59+14:3114:27
8Erik StenbergOK Skogsfalken36:03+14:3514:28
9Marcus JosefssonOK Skogsfalken36:48+15:2014:46
10Christel OlssonOK Skogsfalken36:51+15:2314:47
11Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK37:32+16:0415:04
12Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK37:50+16:2215:11
13Albin EmanderStigmännen Karlshamns OK38:44+17:1615:33
14Arvidas GunnarssonBig Foot Orienteers39:06+17:3815:42
15Eva BlomkvistOK Skogsfalken44:02+22:3417:41
16Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK47:25+25:5719:02
17Klara VinbergOK Skogsfalken57:16+35:4822:59
18Jakob VinbergOK Skogsfalken57:43+36:1523:10
19Patrik VinbergOK Skogsfalken57:48+36:2023:12
20Eva-Lisa HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:03:22+41:5425:26
21Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK1:03:25+41:5725:28
Emil EmanderStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Elin RydströmOK Skogsfalkenej start
Oscar RydströmOK Skogsfalkenej start

Bana 2

3 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ErikssonOK Skogsfalken30:158:55
2Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK30:22+0:078:57
3Emil RingRonneby OK30:26+0:118:58
4Peter SunnegårdhRonneby OK31:41+1:269:20
5Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken32:48+2:339:40
6Albin EmilssonOK Skogsfalken33:12+2:579:47
6Victor JosefssonOK Skogsfalken33:12+2:579:47
8Olof OlssonOK Skogsfalken33:16+3:019:48
9Matilda SöderbergOK Skogsfalken34:30+4:1510:10
10Hannah JosefssonOK Skogsfalken34:34+4:1910:11
11Louise EdvardssonRonneby OK39:36+9:2111:40
12John D SöderbergOK Skogsfalken39:47+9:3211:44
13Oskar SöderbergOK Skogsfalken39:59+9:4411:47
14Anna ViktorssonOK Skogsfalken40:13+9:5811:51
15Agnes OlssonOK Skogsfalken40:35+10:2011:58
16Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers40:37+10:2211:58
17Julia KarlssonOK Skogsfalken40:39+10:2411:59
18Anders HenrikssonOK Skogsfalken1:14:52+44:3722:05
19Christer KajsajunttiOK Skogsfalken1:14:55+44:4022:05
20Lena KarlssonOK Skogsfalken1:29:51+59:3626:30
Emma LindénVäxjö OKej start
Frida LindénVäxjö OKej start
Ville LindskogOK Älmeej start
Nina RingRonneby OKej start

Bana 3

4 340 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken36:428:27
2Lina SvenssonOK Skogsfalken39:01+2:198:59
3Eddie KarlssonOK Vilse 8741:45+5:039:37
4Olof EdvardssonRonneby OK42:08+5:269:42
5Martina KarlssonOK Vilse 8742:19+5:379:45
6Hanna RingRonneby OK42:29+5:479:47
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:47+6:059:51
8Henrik ViktorssonOK Skogsfalken42:52+6:109:52
9Per NilssonStigmännen Karlshamns OK43:08+6:269:56 Ladda ner rutt i gpx-format
10Kristina BerlinKarlskrona SOK43:29+6:4710:01
11Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK43:32+6:5010:01
12Ella SöderbergOK Skogsfalken45:01+8:1910:22
13Joakim SorinderOK Skogsfalken46:25+9:4310:41
14Anders BlomqvistOK Skogsfalken46:27+9:4510:42
15Oscar SchybergOK Skogsfalken47:31+10:4910:56
16Håkan HenmyrOK Vilse 8747:34+10:5210:57
17Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK47:36+10:5410:58
18Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK47:46+11:0411:00
19Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK48:09+11:2711:05
20Lena SöderbergOK Skogsfalken48:49+12:0711:14
21Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK54:47+18:0512:37
22Jonny LagerströmRonneby OK55:41+18:5912:49
23Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK56:12+19:3012:56
24Kjell ErikssonOK Skogsfalken57:46+21:0413:18
25Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:00:01+23:1913:49
26Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:12:50+36:0816:46
27Kerstin ArnessonOK Skogsfalken1:13:46+37:0416:59
28Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:14:08+37:2617:04
29Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:21:35+44:5318:47
Börje ErikssonOK Skogsfalkenej start
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OKej start
Jonny LindénVäxjö OKej start
Mona LindénVäxjö OKej start
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OKej start
Anders PerssonOK Vilse 87ej start
Johan RydströmOK Skogsfalkenej start

Bana 4

7 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK51:487:12
2Henrik BerlinOK Orion52:03+0:157:14
3Håkan LindbergOK Vilse 871:00:15+8:278:23
3Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:00:15+8:278:23
5Magnus EmilssonOK Skogsfalken1:01:08+9:208:30
6Christina SmedbergOK Skogsfalken1:09:36+17:489:41
7Paul OlssonOK Skogsfalken1:22:02+30:1411:25
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteersej godkänd
Per-Arne HöögOK Vilse 87ej godkänd
Pierre DanielssonOK Skogsfalkenej start
Jon LindskogOK Älmeej start
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser