Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: onsdag 17 oktober 2018

Långa

8 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda OK57:247:10
2Niklas OlssonLinköpings OK57:31+0:077:11
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:00:27+3:037:33
4Peter ErikssonLinköpings OK1:00:33+3:097:34
5Emil KaleredOK Denseln1:00:41+3:177:35
6Sven EngströmLinköpings OK1:00:44+3:207:35
7Johan AllardLinköpings OK1:00:46+3:227:35
8Mattias ZackrissonOK Roxen1:00:48+3:247:36
9Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:01:45+4:217:43
10Erik HelanderOK Roxen1:02:51+5:277:51
11Alva OlssonLinköpings OK1:04:54+7:308:06
12Oskar HöglundMotala AIF OL1:06:32+9:088:19
13Per MagnussonLinköpings OK1:11:15+13:518:54
14Christian EnbergLinköpings OK1:14:03+16:399:15
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav LidénLinköpings OKej godkänd
Victor BergstrandLinköpings OKej start

Mellan

5 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF44:037:49
2Anders LillieströmOK Roxen44:06+0:037:49
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK44:44+0:417:56
4Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK44:53+0:507:58
5Henrik MarmelidOK Roxen44:59+0:567:59
6Lukas EvebornOK Roxen45:46+1:438:07
7Fredrik JönssonMotala AIF OL51:12+7:099:05
8Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering51:13+7:109:05
9Erik SköldLinköpings OK51:16+7:139:06
10Ola SvärmOK Roxen51:17+7:149:06
11Börje AnderssonLinköpings OK51:18+7:159:06
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:22+7:199:07
13Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK51:23+7:209:07
14Henrik HamreforsVästerås SOK51:26+7:239:08
15Johan FrodinOK Roxen51:29+7:269:08 Ladda ner rutt i gpx-format
16Carina PolzerLinköpings OK53:55+9:529:34
17Anika GassnerLinköpings OK1:01:12+17:0910:52
18James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:02:49+18:4611:09
19Frida KarlssonLinköpings OK1:07:06+23:0311:55
20Tilda MarmelidOK Roxen1:11:39+27:3612:43
21Malva EvebornOK Roxen1:15:01+30:5813:19
22Christer FranssonMotala AIF OL1:20:38+36:3514:19
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Pedro LundqvistLinköpings OKej start
Joakim TostebergLinköpings OKej start

Korta

3 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK33:3010:20
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK33:31+0:0110:20
3Edvin ÅttingLinköpings OK33:34+0:0410:21
4Olle MalmströmLinköpings OK34:12+0:4210:33
5Marika LundinTjällmo-Godegårds OK34:19+0:4910:35
6Fredrika VångellLinköpings OK34:22+0:5210:36
7Henrik SöderqvistLinköpings OK39:18+5:4812:07
8Theo ÅrbrinkLinköpings OK40:31+7:0112:30
9Martin JarelandLinköpings OK40:34+7:0412:31
10Maria LillieströmOK Roxen44:10+10:4013:37
11Lars StrömTjällmo-Godegårds OK45:14+11:4413:57
12Lucas BerggrenLinköpings OK53:28+19:5816:30
13Stina SöderqvistLinköpings OK53:45+20:1516:35
14Ingrid RoosMotala AIF OL56:00+22:3017:17
15Arvid BomanLinköpings OK1:20:43+47:1324:54
Emma BerggrenLinköpings OKej godkänd
Stina BerggrenLinköpings OKej godkänd
Tomas BomanLinköpings OKej godkänd
Johan ÅttingLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser