Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattjakta Koppom

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattjakta Koppom
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: onsdag 17 oktober 2018

Långa Natten herrar

4 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim MellqvistVästvärmlands OK51:5310:48
2Eivind LandeEidskog OL53:31+1:3811:08
3Martin Koppfeldt FogelbergVästvärmlands OK53:40+1:4711:10
4Oskar JohanssonVästvärmlands OK54:50+2:5711:25
5Jon Ivar BergersenEidskog OL1:10:09+18:1614:36
6Anders HaugerBrandval/Kongsvinger OK1:11:11+19:1814:49
7Andreas BlomgrenOK Hierne1:18:32+26:3916:21
8Jonas BacklundVästvärmlands OK1:20:51+28:5816:50
9Philip FøyenEidskog OL1:37:41+45:4820:21
Ole Inge RismoenBrandval/Kongsvinger OKej godkänd
Glenn Richard BergersenEidskog OLåterbud

Korta Natten veteraner

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK34:4812:00
2Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK39:56+5:0813:46
3Harald ØstbyeElverum OK42:28+7:4014:38
4Bjørn SteinbekkenOdal OL47:57+13:0916:32
5Ole RognstadBrandval/Kongsvinger OK48:55+14:0716:52
6Kurt NilssonOK Hierne52:27+17:3918:05
7Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL53:22+18:3418:24
8Tord JanssonVästvärmlands OK53:33+18:4518:27
9Lars OlssonVästvärmlands OK58:50+24:0220:17
10Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK1:05:53+31:0522:43
11Mary OlssonVästvärmlands OK1:17:28+42:4026:42
12Klaus EngenEidskog OL1:20:44+45:5627:50
Leif BillingsøEidskog OLej start
Jon TangenEidskog OLåterbud

Korta Natten öppen

2 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK34:1811:49
2Knut EngenRaumar Orientering38:27+4:0913:15
3Kay Arne NyhusBrandval/Kongsvinger OK39:53+5:3513:45
4Stein Arne NegårdVang OL40:08+5:5013:50
5Martin SkytterenOdal OL41:00+6:4214:08
6Jo Christer FrysjøendenBrandval/Kongsvinger OK42:16+7:5814:34
7Arne SørliEidskog OL47:08+12:5016:15
8Fredrik KarlssonVästvärmlands OK51:12+16:5417:39
9Jens-Henrik SimonsenOK Øst52:19+18:0118:02
10Jenny GullqvistVästvärmlands OK52:59+18:4118:16
11Tony GullqvistVästvärmlands OK53:03+18:4518:17
12Niklas StolpeEidskog OL1:00:26+26:0820:50
13Jan SveenRaumar Orientering1:01:48+27:3021:18
14Anne Kari Hauger BrufladtBrandval/Kongsvinger OK1:11:42+37:2424:43
15Oddvar GravingenOK Hierne1:27:53+53:3530:18
16Oddbjørn BergersenEidskog OL1:28:07+53:4930:23
Kai Jostein BergersenEidskog OLutgått
Thomas ÖstlundVästvärmlands OKutgått
Maria DåverhögVästvärmlands OKåterbud

Lätta Natten öppen

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel DåverhögVästvärmlands OK51:0725:33
2Sebastian Tangen HoltetEidskog OL1:02:37+11:3031:18
3Alexander Tangen HoltetEidskog OL1:02:43+11:3631:21
4Marianne GerbornVästvärmlands OK1:03:00+11:5331:30
Lauritz Niklas StolpeEidskog OLej godkänd
Rune OlssonVästvärmlands OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser