Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattjakta Koppom

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattjakta Koppom
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: onsdag 17 oktober 2018

Brandval/Kongsvinger OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roar LøvtjernetKorta Natten veteraner (13)34:4812:00
2Håvard NyhusKorta Natten veteraner (13)39:56+5:0813:46
3Kay Arne NyhusKorta Natten öppen (17)39:53+5:3513:45
5Ole RognstadKorta Natten veteraner (13)48:55+14:0716:52
6Jo Christer FrysjøendenKorta Natten öppen (17)42:16+7:5814:34
6Anders HaugerLånga Natten herrar (11)1:11:11+19:1814:49
14Anne Kari Hauger BrufladtKorta Natten öppen (17)1:11:42+37:2424:43
Ole Inge RismoenLånga Natten herrar (11)ej godkänd

Eidskog OL

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sebastian Tangen HoltetLätta Natten öppen (5)1:02:37+11:3031:18
2Eivind LandeLånga Natten herrar (11)53:31+1:3811:08
3Alexander Tangen HoltetLätta Natten öppen (5)1:02:43+11:3631:21
5Jon Ivar BergersenLånga Natten herrar (11)1:10:09+18:1614:36
7Arne SørliKorta Natten öppen (17)47:08+12:5016:15
9Philip FøyenLånga Natten herrar (11)1:37:41+45:4820:21
12Klaus EngenKorta Natten veteraner (13)1:20:44+45:5627:50
12Niklas StolpeKorta Natten öppen (17)1:00:26+26:0820:50
16Oddbjørn BergersenKorta Natten öppen (17)1:28:07+53:4930:23
Lauritz Niklas StolpeLätta Natten öppen (5)ej godkänd
Kai Jostein BergersenKorta Natten öppen (17)utgått
Leif BillingsøKorta Natten veteraner (13)ej start
Glenn Richard BergersenLånga Natten herrar (11)återbud
Jon TangenKorta Natten veteraner (13)återbud

Elverum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Harald ØstbyeKorta Natten veteraner (13)42:28+7:4014:38

Grue IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Bjørn Olav BergsløkkenKorta Natten veteraner (13)53:22+18:3418:24

Odal OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bjørn SteinbekkenKorta Natten veteraner (13)47:57+13:0916:32
5Martin SkytterenKorta Natten öppen (17)41:00+6:4214:08

OK Hierne

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kurt NilssonKorta Natten veteraner (13)52:27+17:3918:05
7Andreas BlomgrenLånga Natten herrar (11)1:18:32+26:3916:21
15Oddvar GravingenKorta Natten öppen (17)1:27:53+53:3530:18

OK Øst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jens-Henrik SimonsenKorta Natten öppen (17)52:19+18:0118:02

Raumar Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Knut EngenKorta Natten öppen (17)38:27+4:0913:15
13Jan SveenKorta Natten öppen (17)1:01:48+27:3021:18

Vang OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stein Arne NegårdKorta Natten öppen (17)40:08+5:5013:50

Västvärmlands OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joel DåverhögLätta Natten öppen (5)51:0725:33
1Joakim MellqvistLånga Natten herrar (11)51:5310:48
1Kristin JohanssonKorta Natten öppen (17)34:1811:49
3Martin Koppfeldt FogelbergLånga Natten herrar (11)53:40+1:4711:10
4Oskar JohanssonLånga Natten herrar (11)54:50+2:5711:25
4Marianne GerbornLätta Natten öppen (5)1:03:00+11:5331:30
8Tord JanssonKorta Natten veteraner (13)53:33+18:4518:27
8Jonas BacklundLånga Natten herrar (11)1:20:51+28:5816:50
8Fredrik KarlssonKorta Natten öppen (17)51:12+16:5417:39
9Lars OlssonKorta Natten veteraner (13)58:50+24:0220:17
10Sven-Arne NilssonKorta Natten veteraner (13)1:05:53+31:0522:43
10Jenny GullqvistKorta Natten öppen (17)52:59+18:4118:16
11Mary OlssonKorta Natten veteraner (13)1:17:28+42:4026:42
11Tony GullqvistKorta Natten öppen (17)53:03+18:4518:17
Thomas ÖstlundKorta Natten öppen (17)utgått
Rune OlssonLätta Natten öppen (5)utgått
Maria DåverhögKorta Natten öppen (17)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser