Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Chalmers OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 13 december 2018

Långa

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering49:00
2Marcus MillegårdSävedalens AIK51:06+2:06
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK53:09+4:09
4Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK53:23+4:23
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK53:32+4:32
6Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna55:22+6:22
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK56:24+7:24
8Sergey FedatsenkaSävedalens AIK57:21+8:21
9Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering57:44+8:44
9Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL57:44+8:44
11Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK58:00+9:00
12Jonas MerzGöteborg-Majorna OK58:18+9:18
13Viktor WassénHalden SK58:26+9:26
14Arvid NordIK Hakarpspojkarna58:42+9:42
15Heino OllinSävedalens AIK59:52+10:52
16Lucas SundbladEksjö SOK59:54+10:54
17Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:00:09+11:09
18Vitalii HychkoSävedalens AIK1:00:17+11:17
19Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:00:25+11:25
20Jonas GustafssonOK Kåre1:00:41+11:41
21Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:00:56+11:56
22Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:01:19+12:19
23Albin ThunbergSävedalens AIK1:01:40+12:40
24Björn ArnessonUlricehamns OK1:02:45+13:45
25Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:03:48+14:48
26Nils Hammaräng GripOK Orion1:03:53+14:53
27Kevin StåhlOK Hammaren1:06:11+17:11
28Gustav BoquistIK Uven1:08:18+19:18
29Anton KarlssonOK Kullingshof1:09:54+20:54
30Fredrik NorellFrölunda OL1:12:39+23:39
Hugo ThunbergOK Alehofdiskvalificerad
Jesper SjögrenHestra IFdiskvalificerad
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej start
Simon ImarkTullinge SKej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
Olle JosarpOK Tisarenej start
Fredrik WennermarkSävedalens AIKej start
Håvard Sandstad EidsmoFreidigej start
Gabriel SturessonLerums SOKej start
John PerssonIFK Göteborg Orienteringej start

Mellan

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias GrahnGöteborgs SK45:50
2Sören SturessonLerums SOK45:59+0:09
3Richard SottFrölunda OL46:33+0:43
4Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK46:49+0:59
5Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK47:04+1:14
6Jonatan AnderssonFalkenbergs OK47:17+1:27
7Björn GrothKungälvs OK48:01+2:11
8Erik AderstedtKungälvs OK49:22+3:32
9Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK49:29+3:39
10Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK50:42+4:52
11Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK51:59+6:09
12Sanna FastEksjö SOK52:21+6:31
13Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering53:54+8:04
14Magnus KarlssonOK Landehof53:56+8:06
15Simon BörjesonRyda SK54:03+8:13
16Anders ArfwedsonFrölunda OL56:34+10:44
17Lisa BörnstedtKungälvs OK56:51+11:01
17Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb56:51+11:01
19Johan LidénOK Landehof57:28+11:38
20Magnus HedmanKungälvs OK57:44+11:54
21Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK58:11+12:21
22Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:22+12:32
23Myrra CarlssonOK Orion58:28+12:38
24Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK58:41+12:51
25Anton HemlinIK Uven59:15+13:25
26Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:01:30+15:40
27Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:01:57+16:07
28Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:05+16:15
29Kristin SkaarRyda SK1:03:32+17:42
30Erik LauriFK Herkules1:05:24+19:34
31Pierre KarlssonOK Alehof1:05:52+20:02
32Johan WettergrenFK Herkules1:07:39+21:49
33Anna BrodinSävedalens AIK1:18:50+33:00
34Christian StiernstedtKungälvs OK1:21:39+35:49
Maria BjörklundStora Tuna OKdiskvalificerad
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Klara DjerfLerums SOKdiskvalificerad
Klara PålssonSävedalens AIKdiskvalificerad
William SturessonLerums SOKej start
Linnea GustafssonUddevalla OKej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start
Jakob GunnarssonLerums SOKej start
David AndréGöteborg-Majorna OKej start

Korta

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:08
2Per KjellanderGöteborg-Majorna OK41:59+5:51
3Arvid HermanssonKungälvs OK42:37+6:29
4Hans NilssonKungälvs OK42:39+6:31
5Malin SettergrenHalmstad OK47:46+11:38
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK48:49+12:41
7Martin LidénOK Landehof48:51+12:43
8Göran StuhlhoferOK Landehof48:53+12:45
9Erik KvarnströmKils OK49:33+13:25
10Filip JohanssonKungälvs OK54:11+18:03
11Dan SjöholmHalmstad OK55:55+19:47
12Stefan L JohanssonKungälvs OK1:05:04+28:56
13Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:16:55+40:47
14Lennart VamlingFrölunda OL1:40:32+1:04:24
Jenny BengtssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Per-Martin JohanssonIF Rigordiskvalificerad
Johan WikanderLånghundra IFdiskvalificerad
Jörgen AnderssonMalmö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser