Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 10
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: torsdag 14 mars 2019

Långa

6 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering53:427:42
2Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering54:13+0:317:46
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK56:29+2:478:06
4Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering57:57+4:158:18
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK58:09+4:278:20
6Filip GrahnHestra IF59:37+5:558:33
7Daniel RönnqvistOK Linné1:07:15+13:339:38
8Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:08:14+14:329:47
9Albin ThunbergSävedalens AIK1:08:25+14:439:48
10Rauturier QuentinAngelniemen Ankkuri1:08:36+14:549:50
11Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:10:44+17:0210:08
12Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:11:22+17:4010:14
13Lucas SundbladEksjö SOK1:11:24+17:4210:14
14Gustav BoquistIK Uven1:14:26+20:4410:40
15Jesper NilssonUlricehamns OK1:15:56+22:1410:53
16Anton KarlssonOK Kullingshof1:16:18+22:3610:56
17Fredrik NorellFrölunda OL1:28:36+34:5412:42
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erik Barr ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
John PerssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Arnaud PerrinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Heino OllinSävedalens AIKutom tävlan
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Marcus MillegårdSävedalens AIKej start
Gabriel SturessonLerums SOKej start

Mellan

5 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören SturessonLerums SOK1:02:2311:50
2Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering1:03:30+1:0712:02
3Mattias GrahnGöteborgs SK1:04:50+2:2712:18
4Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:07:02+4:3912:43
5William SturessonLerums SOK1:08:24+6:0112:58
6Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:10:47+8:2413:25
7Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OK1:12:38+10:1513:46
8Pierre KarlssonOK Alehof1:16:04+13:4114:26
9Erik AderstedtKungälvs OK1:16:27+14:0414:30
10Johan LidénOK Landehof1:17:01+14:3814:36
11Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:54+18:3115:21
12Anders ArfwedsonFrölunda OL1:21:58+19:3515:33
13Richard SottFrölunda OL1:22:16+19:5315:36
14Peter GrahnGöteborgs SK1:23:19+20:5615:48
15Filip JohanssonKungälvs OK1:26:19+23:5616:22
16Hans NilssonKungälvs OK2:02:47+1:00:2423:17
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Christian StiernstedtKungälvs OKej godkänd
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Johan WettergrenFK Herkulesej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Martin WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd
Erik HulthénMölndal Outdoor IFutgått
Line CederbergGöteborg-Majorna OKej start
Stefan L JohanssonKungälvs OKej start

Korta

3 160 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb34:1310:49
2Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:39+0:2610:57
3Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb34:52+0:3911:02
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:41+4:2812:14
5Per KjellanderGöteborg-Majorna OK40:09+5:5612:42
6Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:53+6:4012:56
7Wilma ReinholdssonOK Alehof40:56+6:4312:57
8Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb41:00+6:4712:58
9Hanna BoquistIK Uven41:32+7:1913:08
10David RothamelTolered-Utby Ol-klubb42:03+7:5013:18
11Martin LidénOK Landehof42:48+8:3513:32
12Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb43:54+9:4113:53
13Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb44:07+9:5413:57
14Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK44:37+10:2414:07
15Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb46:40+12:2714:46
16Hans Andersson StrinningUddevalla OK51:09+16:5616:11
17William BlomströmEj klubbansluten53:14+19:0116:50
18Arvid HermanssonKungälvs OK1:00:42+26:2919:12
19Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:54+27:4119:35
20Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:01+27:4819:37
Theander HulthénMölndal Outdoor IFutgått
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser