Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Peking Night - Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Peking Night - Deltävling 2
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 9 oktober 2018

A

8 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonOK Kolmården54:186:42
2Pavlo UshkvarokOK Denseln54:49+0:316:46
3Kristin HylanderNyköpings OK1:11:21+17:038:48
4Morgan KarlssonSundbybergs IK1:11:23+17:058:48

B

5 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BraamOK Denseln53:409:15
2Måns WidemarkTjalve IF Norrköping55:24+1:449:33
3Pontus JohnssonMatteus SI56:08+2:289:40
4Anders JägrydSkåneslättens OL56:26+2:469:43
5Niclas KinnanderMatteus SI56:30+2:509:44
6Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb56:34+2:549:45
7Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK56:35+2:559:45
8Kristian AlgersSkogspojkarnas OK56:36+2:569:45
9Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:01:15+7:3510:33
10Assar JohanssonTjalve IF Norrköping1:01:58+8:1810:41
11Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:04:28+10:4811:06
12Jonas ViklundMatteus SI1:09:09+15:2911:55
13Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:16:33+22:5313:11

C

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping43:319:40
2Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb44:39+1:089:55
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK44:50+1:199:57
4Fredrik UrbergHammarkinds OK51:20+7:4911:24
5Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb55:41+12:1012:22
6Anna MartinNAIS Orienteringsklubb1:02:23+18:5213:51
7Anders BerkelundVäsby OK1:02:54+19:2313:58
8Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:13:43+30:1216:22
Christer BroströmOK Denselnej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Hans PerssonOK Kolmårdenej godkänd
Kjell TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D

3 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo BraamOK Denseln31:499:38
2Stella RosengrenTjalve IF Norrköping32:11+0:229:45
3Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping32:13+0:249:45
4Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping32:26+0:379:49
5Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb42:54+11:0513:00
6Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb43:00+11:1113:01
7Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK45:43+13:5413:51
8Magnus AnderssonOK Denseln47:07+15:1814:16
9Johan DahmTjalve IF Norrköping47:09+15:2014:17
9Lisa ErikssonSundbybergs IK47:09+15:2014:17
11Lennart KjellgrenLjusdals OK48:55+17:0614:49
12Karl MollénOK Denseln49:10+17:2114:53
13Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping53:17+21:2816:08
14Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping59:54+28:0518:09
15Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping59:56+28:0718:09
16Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping1:00:09+28:2018:13
17Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping1:00:11+28:2218:14
18Axel JarlNAIS Orienteringsklubb1:25:48+53:5926:00
19Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:25:52+54:0326:01

E

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent DahmTjalve IF Norrköping30:4011:21
2Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb30:50+0:1011:25
3Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping31:08+0:2811:31
4Lena MalmströmTjalve IF Norrköping31:11+0:3111:32
5Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb32:33+1:5312:03
6Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb32:35+1:5512:04
7Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb48:44+18:0418:02
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb48:47+18:0718:04
9Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb58:12+27:3221:33
10Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb58:14+27:3421:34
11Annica KarlssonTjalve IF Norrköping58:22+27:4221:37

F

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb25:389:51
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb30:02+4:2411:33
3Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb30:04+4:2611:33
4Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping30:06+4:2811:34
5Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping30:30+4:5211:43
6Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb30:39+5:0111:47
7Jessica LundbyTjalve IF Norrköping30:43+5:0511:48
8Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb39:38+14:0015:14
9Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb50:54+25:1619:34
Pernilla Nilsson UusitaloNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbutgått
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser