Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK Natt-KM
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: tisdag 16 oktober 2018

D21

4 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering45:119:24

H21

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LindblomGustavsbergs OK1:22:0313:54
Harald MildGustavsbergs OKutgått

D16

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK39:4111:01
2Emilia NilssonGustavsbergs OK53:48+14:0714:56

H14

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK23:307:50
2Arvid WestmanGustavsbergs OK32:23+8:5310:47
3Rasmus LindblomGustavsbergs OK34:58+11:2811:39

D12

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie LindellGustavsbergs OK33:3611:12
Tuva LanneröGustavsbergs OKej godkänd

H12

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan NilssonGustavsbergs OK23:377:52
2Malte BellanderGustavsbergs OK25:12+1:358:24
3Sebastian LindblomGustavsbergs OK25:38+2:018:32
4Tore WestmanGustavsbergs OK34:34+10:5711:31

D50

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin RosénGustavsbergs OK50:0313:54

H50

4 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LandénGustavsbergs OK57:1511:55
2Jonatan LindellGustavsbergs OK57:56+0:4112:04
3Jan LavénGustavsbergs OK1:08:01+10:4614:10
4Anders WestmanGustavsbergs OK1:09:41+12:2614:31

D60

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta ValentinGustavsbergs OK50:1013:56
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:07:23+17:1318:43
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:12:31+22:2120:08

H60

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matz LarssonGustavsbergs OK49:0313:37
2Thomas WesterGustavsbergs OK49:39+0:3613:47
3Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK52:06+3:0314:28
4Magnus HaraldssonGustavsbergs OK55:37+6:3415:26
5Åke AndreassonGustavsbergs OK1:16:34+27:3121:16

H70

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LjungströmGustavsbergs OK1:04:3521:31

P1

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas DexnesGustavsbergs OK45:1619:40

P2

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ada BergqvistGustavsbergs OK50:5523:08

P3

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LindellGustavsbergs OK52:2917:29
2Malte JennerGustavsbergs OK53:11+0:4217:43
Arthur MildGustavsbergs OKej godkänd
Frida GellerGustavsbergs OKej godkänd

P4

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella NilssonGustavsbergs OK40:5313:37
2Cecilia NilssonGustavsbergs OK55:27+14:3418:29
3Anna LindellGustavsbergs OK57:35+16:4219:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser