Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM 2018
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: tisdag 9 oktober 2018

D21

1 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla AdlertegOK Enen11:386:29
2Malin EkmanSala OK16:12+4:349:03

H21

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin WiklundOK Enen9:065:08
2Per ÅgrenOK Enen9:54+0:485:35
3Mattias OlofssonOK Enen10:12+1:065:45

D14

1 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda RådströmOK Enen29:4517:55

D10

1 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bella RoseleaOK Enen23:0113:51

H10

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas AnnetunOK Enen11:427:02
2Roselea KalaniOK Enen18:32+6:5011:09
3Wille RådströmOK Enen22:17+10:3513:25
4Ebbe ÅhmanOK Enen30:29+18:4718:21
5Wilhelm LindquistOK Enen30:41+18:5918:29

H40

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BergOK Enen10:055:41
2Rikard RådströmOK Enen24:26+14:2113:48

D45

1 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet Lindblom LarssonOK Enen18:1810:13
2Christel BergOK Enen19:39+1:2110:58

H45

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas WiklundOK Enen10:406:01

D50

1 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NorrbomSala OK15:128:29
2Susanne StierOK Enen18:18+3:0610:13

H50

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen DalénSala OK15:498:56

D60

1 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LarssonSala OK14:378:09
2Tanja-Birgit SöderströmSala OK20:47+6:1011:36

D65

1 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun MillingerVästerås SOK17:409:52

H65

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten-Åke HolmbergSala OK12:076:50
2Göran LarssonSala OK12:10+0:036:52
3Ulf KjellinOK Hedströmmen13:24+1:177:34
4Mats LiljaOK Enen13:45+1:387:46

H70

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik WåhlbergOK Linné13:457:46
2Anders MillingerVästerås SOK15:12+1:278:35
3Lars-Olov JohanssonSala OK17:26+3:419:50

H75

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören WingeUpsala IF17:059:39

H80

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart ErikssonOK Enen19:5311:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser