Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup IFK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup IFK
Arrangörsorganisation: IFK Linköpings OS
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Kort

35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK24:24
2Vilgot ElnegårdLinköpings OK24:30+0:06
3Edvin ÅttingLinköpings OK24:34+0:10
4Jacob PåledalOK Roxen25:10+0:46
5Ludvig EronnLinköpings OK25:16+0:52
6Martin JarelandLinköpings OK28:00+3:36
7Elin KjellmanLinköpings OK28:05+3:41
8Wille LarssonLinköpings OK28:07+3:43
9Lova ElnegårdLinköpings OK28:10+3:46
10Ulf JonareLinköpings OK32:20+7:56
11Pelle SkullmanLinköpings OK32:46+8:22
12Lukas BerggrenLinköpings OK33:06+8:42
13Ludvig EriksssonLinköpings OK34:29+10:05
14Olle MalmströmLinköpings OK34:31+10:07
15Otto ÅkerblomLinköpings OK34:36+10:12
16Teo ÅrbrinkLinköpings OK34:40+10:16
17Oskar KjellmanLinköpings OK34:45+10:21
18Hanna ÅkerblomLinköpings OK34:48+10:24
19Peter SvenmarckLinköpings OK35:01+10:37
20Helena HolmOK Roxen36:03+11:39
21Arvid RothLinköpings OK36:12+11:48
22Jonas RothLinköpings OK36:18+11:54
23Patrik GustavssonLinköpings OK37:00+12:36
24Stina SöderqvistLinköpings OK37:14+12:50
25Frida SöderqvistLinköpings OK37:37+13:13
26Sara SöderqvistLinköpings OK37:38+13:14
27Filip StrömbäckLinköpings OK38:14+13:50
28Stina BerggrenLinköpings OK38:24+14:00
29Emma BerggrenLinköpings OK38:27+14:03
30Linus SöderbergLinköpings OK42:31+18:07
31Maria SarbergLinköpings OK42:37+18:13
32Erik SjöstrandLinköpings OK42:42+18:18
33Marie RuberLinköpings OK42:43+18:19
34Alexandra EklundIK Gandvik48:24+24:00
Ebba SkullmanLinköpings OKej godkänd

Mellan

29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik SköldLinköpings OK37:19
2Lukas EvebornOK Roxen37:23+0:04
3Anders LillieströmOK Roxen37:24+0:05
4Henrik MarmelidOK Roxen37:26+0:07
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:42+0:23
6Christian ErikssonLinköpings OK37:56+0:37
7Johan PerssonHagaby GoIF Örebro38:16+0:57
8Christian EnbergLinköpings OK38:34+1:15
9Erik BacktemanLinköpings OK38:44+1:25
10Jonas SchedinLinköpings OK39:06+1:47
11Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering42:12+4:53
12Rasmus PåledalOK Roxen43:13+5:54
13Sören Nilsson PåledalOK Roxen43:15+5:56
14Johan FrodinOK Roxen43:23+6:04
15Roushan Rezvani AranyLinköpings OK46:11+8:52
16Lova EvebornOK Roxen46:37+9:18
17Joakim TostebergLinköpings OK46:38+9:19
18Börje AnderssonLinköpings OK46:41+9:22
19Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK47:05+9:46
20Otto NilssonLinköpings OK47:54+10:35
21Pedro LundqvistLinköpings OK48:04+10:45
22Stina NeroMullsjö SOK52:39+15:20
23Ola SvärmOK Roxen55:49+18:30
24Frida KarlssonLinköpings OK56:53+19:34
25Tilda MarmelidOK Roxen57:47+20:28
26Malva EvebornOK Roxen57:53+20:34
27Emma BacktemanLinköpings OK1:10:03+32:44
28Tomas HammarOK Roxen1:19:54+42:35
Björn CarlsonOK Roxenej godkänd

Lång

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik MartinssonLinköpings OK54:34
2Christoffer JohanssonTrollhättans SOK56:55+2:21
3Alva OlssonLinköpings OK57:14+2:40
4Peter AronssonLinköpings OK57:40+3:06
5Marcus JanssonGarphyttans IF57:52+3:18
6Mattias FrisbergOK Roxen58:27+3:53
7Erik HelanderOK Roxen59:02+4:28
8Niklas OlssonLinköpings OK1:03:08+8:34
9Johan AllardLinköpings OK1:06:46+12:12
10Nils NedforsOK Roxen1:09:37+15:03
Sven EngströmLinköpings OKej godkänd
Albin LillieströmOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser