Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattserien EOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattserien EOL
Arrangörsorganisation: Eskilstuna OL
Datum: tisdag 30 oktober 2018

Korta

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne KarlssonOK Tor30:5712:19
2Mathilda EkEskilstuna OL40:16+9:1916:02
3Hilding GindemoÄrla IF52:26+21:2920:53
4Markus KantarpÄrla IF52:44+21:4721:00
5Åsa GindemoÄrla IF52:57+22:0021:05
6Tore KjellströmÄrla IF53:08+22:1121:10
7Lukas KantarpÄrla IF54:46+23:4921:49
8Neo FranssonÄrla IF54:47+23:5021:49
9Johnny FranssonÄrla IF54:56+23:5921:53
10Isak WinnerstamEskilstuna OL1:10:42+39:4528:10
11Anton MobergEskilstuna OL1:10:44+39:4728:10
Elin GustafssonEj klubbanslutenutgått
Alma HarrysonEskilstuna OLutgått

Mellan

4 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper KarlssonOK Tor35:087:11
2Vidar NettelmarkSurahammars SOK37:47+2:397:44
3Mattias StoltÄrla IF40:10+5:028:13
4Marie HedarOK Tor40:15+5:078:14
4Rasmus HedarOK Tor40:15+5:078:14
6Jonatan WickströmOK Tor40:17+5:098:15
7Eva HallOK Tor40:44+5:368:20
8Ivar NäsholmÄrla IF41:09+6:018:25
9Ludvig HaslerSurahammars SOK42:28+7:208:42
10Lars-Erik HaslerSurahammars SOK42:30+7:228:42
11Claes CaspárÄrla IF42:47+7:398:46
12Marcus NilssonÄrla IF42:52+7:448:47
13Tobias BeckiusOK Tyr44:26+9:189:06
14Viktor FröbergOK Tor49:19+14:1110:06
15Ellen ThorsénSurahammars SOK54:42+19:3411:12
16Henrik NettelmarkSurahammars SOK54:55+19:4711:15
17Tomas AnderssonOK Tor58:53+23:4512:03
18Göran PolhedeÄrla IF1:01:38+26:3012:37

Långa

7 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÄrla IF42:445:35
2Emil AnderssonÄrla IF42:55+0:115:36
3Viktor LarssonEskilstuna OL43:04+0:205:37
4Kasper WestmanVästerås SOK1:03:14+20:308:15
5Casper HedarOK Tor1:04:02+21:188:22
6Johan OlaussonEskilstuna OL1:05:07+22:238:30
7Patrik LindÄrla IF1:05:08+22:248:30
8Ludvig HolmqvistOK Tor1:05:09+22:258:30
9Lisa AnderssonÄrla IF1:05:29+22:458:33
10Hampus WestmanVästerås SOK1:16:57+34:1310:03
11Per VernerOK Tor1:17:56+35:1210:11
12Urban RisbergEskilstuna OL1:18:13+35:2910:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser