Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skellefteå OK öppna KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skellefteå OK öppna KM
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Bana 1

1 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo JohanssonSkellefteå OK12:277:02
2Uno Hedman18:13+5:4610:17
3Valter Boman19:08+6:4110:48
4Sixten Renström19:10+6:4310:49
5Vilgot Åkerlund19:31+7:0411:01
6Sixten Rönnblom19:37+7:1011:04
7Edvin Palo21:11+8:4411:58
8Love Johansson21:22+8:5512:04
9Algot Burman23:53+11:2613:29
10Astrid Rönnblom28:45+16:1816:14
11Birk Jakobsson29:22+16:5516:35
12Alder Jakobsson29:47+17:2016:49
13Rut Olsson30:34+18:0717:16
14Ellen Windling33:21+20:5418:50
15Åke Vestermark33:41+21:1419:01
16Oskar Feil34:00+21:3319:12
17Helmer Söderlund45:19+32:5225:36

Bana 2

1 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milan Lundberg17:569:11
2Frans Persson20:03+2:0710:16
3Vidar Åkerlund20:31+2:3510:31
4Vide Jakobsson23:50+5:5412:13
5Karl Renström24:39+6:4312:38
6Lia Eriksson24:49+6:5312:43
7Alma Lindgren26:03+8:0713:21
8Johan Andersson26:58+9:0213:49
9Ingrid Hedman27:26+9:3014:04
10Maria Ericsson33:13+15:1717:02
11Edvin Palo36:41+18:4518:48
12Tyra Olsson38:13+20:1719:35
13Alf Boman38:15+20:1919:36

Bana 3

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn WennbergSkellefteå OK31:1510:18
2Vilja Åkerlund37:11+5:5612:16
3Cecilia Lindh38:13+6:5812:36
4Max Eriksson42:18+11:0313:57
5Tove Kajok49:11+17:5616:13
6Niklas Jakobsson53:17+22:0217:35
7Peder Burman1:05:21+34:0621:34
8Niklas Eriksson1:18:28+47:1325:53
9Magnus Lundberg1:37:13+1:05:5832:05

Bana 4

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P A Lindgren43:3014:30
2S O Wikström46:21+2:5115:27
3Holger LindLångvikens OK48:50+5:2016:16
4Peter EklindSkellefteå OK50:57+7:2716:59
5Katarina Holmqvist56:06+12:3618:42
6Angela Nilsson57:38+14:0819:12
7Göran EnkvistSkellefteå OK58:38+15:0819:32
8Bo Jonsson1:00:14+16:4420:04
9Thorsten Johansson1:01:09+17:3920:23
10Åsa Olsson1:02:30+19:0020:50
11Eva FeilSkellefteå OK1:07:34+24:0422:31
12Ingemar Svärd1:08:48+25:1822:56
Berndt Lindbergutgått

Bana 5

3 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea Wennberg41:5011:25
2Sanna ÖhmanSkellefteå OK45:34+3:4412:26
3Erik Lundmark57:45+15:5515:46
4Ida Jonsson58:43+16:5316:02
5Nils Håkan KinnestrandSkellefteå OK1:09:29+27:3918:59
6Elin Lindgren1:10:40+28:5019:18
7Johanna Sundqvist1:15:29+33:3920:37
8Hildur Stenlund1:22:11+40:2122:27

Bana 6

5 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen JohanssonSkellefteå OK46:118:20
2Martin Åkerlund46:28+0:178:23
3Olov HolmgrenSkellefteå OK56:05+9:5410:07
4Thomas NorströmSkellefteå OK57:26+11:1510:22
5Arvid Feil59:15+13:0410:41
6Patrik WennbergSkellefteå OK59:35+13:2410:45
7Tomas PerssonSäterbygdens OK1:16:19+30:0813:46
8Tobias SöderlundSkellefteå OK1:17:20+31:0913:57
Ulf HägglundSkellefteå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser