Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK VeteranOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK VeteranOL
Arrangörsorganisation: Vimmerby OK
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Korta banan

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke OlssonHultsfreds OK44:41
2Anders HallgrenAnkarsrums OK47:38+2:57
3Gunilla SävenstrandHultsfreds OK48:19+3:38
4Arne SävenstrandHultsfreds OK48:32+3:51
5Stig AnderssonVimmerby OK48:50+4:09
6Åke BorgerAnkarsrums OK49:17+4:36
7Åke KarlssonAnkarsrums OK52:28+7:47
8Börje KarlssonVimmerby OK52:32+7:51
9Håkan B SvenssonVästerviks OK54:44+10:03
10Inger PetterssonBjörkfors GOIF59:15+14:34
11Sören MarmelidGamleby OK1:03:27+18:46
12Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:04:29+19:48
13Allan SvenssonKisa SK1:09:22+24:41
14Pia Argén AnderssonGamleby OK1:11:44+27:03
15Lennart KarlssonHultsfreds OK1:13:12+28:31
Stig KarlssonKisa SKej godkänd
Håkan AnderssonGamleby OKej start
Bert SvenssonVästerviks OKej start
Lennart FridellGamleby OKej start

Mellan Banan

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evert FranssonVimmerby OK53:0116:34
2Gunilla PetterssonVästerviks OK56:17+3:1617:35
3Lennart PetterssonBjörkfors GOIF1:03:38+10:3719:53
4Gunnar SöderholmVimmerby OK1:05:19+12:1820:24
5Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:06:43+13:4220:50
6Kennert RulanderBjörkfors GOIF1:09:08+16:0721:36
7Kerstin ErikssonKisa SK1:09:20+16:1921:40
8Åke BjörklundVästerviks OK1:11:23+18:2222:18
9Håkan PetterssonGamleby OK1:17:01+24:0024:04
10Roland SkyttKisa SK1:21:54+28:5325:35
11Eivor PetterssonGamleby OK1:23:43+30:4226:09
12Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:25:42+32:4126:46
13Karl-Gunnar SvenssonVimmerby OK1:26:46+33:4527:06
14Göran AlmgrenGamleby OK1:27:47+34:4627:25
15Lena SandahlGamleby OK1:35:08+42:0729:43
16Kicki SanderBjörkfors GOIF1:50:17+57:1634:27
17Arne LjungbladVästerviks OK1:58:42+1:05:4137:05
18Madelaine SvenssonVimmerby OK2:13:22+1:20:2141:40
Marianne BergVimmerby OKutgått
Lars KarlssonGamleby OKutgått

Långa Banan

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK54:03
2Ulric SvenssonVimmerby OK55:32+1:29
3Lars JörbrinkVästerviks OK1:09:14+15:11
4Göran FredrikssonMålilla OK1:14:01+19:58
5Bo EklundVimmerby OK1:16:40+22:37
6Olof HjortvidVästerviks OK1:19:52+25:49
7Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:23:48+29:45
8Mats AdolfssonVimmerby OK1:27:47+33:44
9Stig JonssonKisa SK1:28:51+34:48
Arne LarsenVästerviks OKej godkänd
Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OKej godkänd
Gunnar EnbergMålilla OKej godkänd
Jan JohanssonGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser