Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK VeteranOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK VeteranOL
Arrangörsorganisation: Vimmerby OK
Datum: torsdag 11 oktober 2018

Ankarsrums OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders HallgrenKorta banan (16)47:38+2:57
6Åke BorgerKorta banan (16)49:17+4:36
7Åke KarlssonKorta banan (16)52:28+7:47
Hans-Gunnar KarmstigLånga Banan (12)ej godkänd

Björkfors GOIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lennart PetterssonMellan Banan (18)1:03:38+10:3719:53
6Kennert RulanderMellan Banan (18)1:09:08+16:0721:36
10Inger PetterssonKorta banan (16)59:15+14:34
16Kicki SanderMellan Banan (18)1:50:17+57:1634:27

Gamleby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Håkan PetterssonMellan Banan (18)1:17:01+24:0024:04
11Sören MarmelidKorta banan (16)1:03:27+18:46
11Eivor PetterssonMellan Banan (18)1:23:43+30:4226:09
14Pia Argén AnderssonKorta banan (16)1:11:44+27:03
14Göran AlmgrenMellan Banan (18)1:27:47+34:4627:25
15Lena SandahlMellan Banan (18)1:35:08+42:0729:43
Lars KarlssonMellan Banan (18)utgått
Håkan AnderssonKorta banan (16)ej start
Lennart FridellKorta banan (16)ej start
Jan JohanssonLånga Banan (12)ej start

Hultsfreds OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Åke OlssonKorta banan (16)44:41
3Gunilla SävenstrandKorta banan (16)48:19+3:38
4Arne SävenstrandKorta banan (16)48:32+3:51
12Inga-Britt JohanssonKorta banan (16)1:04:29+19:48
15Lennart KarlssonKorta banan (16)1:13:12+28:31

Kisa SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kerstin ErikssonMellan Banan (18)1:09:20+16:1921:40
9Stig JonssonLånga Banan (12)1:28:51+34:48
10Roland SkyttMellan Banan (18)1:21:54+28:5325:35
13Allan SvenssonKorta banan (16)1:09:22+24:41
Stig KarlssonKorta banan (16)ej godkänd

Målilla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Göran FredrikssonLånga Banan (12)1:14:01+19:58
5Anne-Marie RobertssonMellan Banan (18)1:06:43+13:4220:50
7Jan-Ulf KarlssonLånga Banan (12)1:23:48+29:45
Gunnar EnbergLånga Banan (12)ej godkänd

Vimmerby OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Evert FranssonMellan Banan (18)53:0116:34
2Ulric SvenssonLånga Banan (12)55:32+1:29
4Gunnar SöderholmMellan Banan (18)1:05:19+12:1820:24
5Bo EklundLånga Banan (12)1:16:40+22:37
5Stig AnderssonKorta banan (16)48:50+4:09
8Mats AdolfssonLånga Banan (12)1:27:47+33:44
8Börje KarlssonKorta banan (16)52:32+7:51
13Karl-Gunnar SvenssonMellan Banan (18)1:26:46+33:4527:06
18Madelaine SvenssonMellan Banan (18)2:13:22+1:20:2141:40
Marianne BergMellan Banan (18)utgått

Västerviks OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistLånga Banan (12)54:03
2Gunilla PetterssonMellan Banan (18)56:17+3:1617:35
3Lars JörbrinkLånga Banan (12)1:09:14+15:11
6Olof HjortvidLånga Banan (12)1:19:52+25:49
8Åke BjörklundMellan Banan (18)1:11:23+18:2222:18
9Håkan B SvenssonKorta banan (16)54:44+10:03
12Britt-Marie BjörklundMellan Banan (18)1:25:42+32:4126:46
17Arne LjungbladMellan Banan (18)1:58:42+1:05:4137:05
Arne LarsenLånga Banan (12)ej godkänd
Bert SvenssonKorta banan (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser