Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: söndag 14 oktober 2018

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans PerssonH21 (11)32:43+2:037:25

OK Nackhe

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Matilda RundqvistD-Motion (5)40:3911:46
3Johanna RundqvistD21 (7)46:00+10:1312:30
4Karin RundqvistD-Motion (5)1:00:48+20:0917:37

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders MannelqvistH21 (11)40:12+9:329:06

Skogslöparna

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sally ArvidssonU2 (1)46:2319:19
1Tove ArvidssonU1 (3)46:4321:37
1Ida PaulerD12 (5)24:269:21
1Benjamin NäslundH21 (11)30:406:57
1Ture ForsbergH10 (2)1:00:0325:01
1Bertil NordinH65 (2)56:1416:17
1Carin NordinD65 (1)1:03:4623:42
1Helena ForsbergD21 (7)35:479:43
1Hans NordströmH-Motion (1)51:0314:47
1Stina PerssonD10 (2)31:0912:58
1Agneta LindbergD55 (2)46:4413:32
1Martin NilssonH12 (2)21:528:22
1Marcus NilssonH14 (5)30:538:57
1Thomas NordströmH45 (3)33:149:01
1Lennart StrandbergH55 (1)53:1014:26
1Amelie JosefssonD16 (1)34:019:14
1Alice RytterstedtD14 (3)45:1413:06Ladda ner rutt i gpx-format
2Edvin WesterH10 (2)1:02:01+1:5825:50
2Mats LarssonH65 (2)58:31+2:1716:57
2Lisa WesterD21 (7)43:25+7:3811:47
2Liv PaulerD12 (5)26:11+1:4510:01
2Elsa WoxlinD10 (2)33:10+2:0113:49
2Birgitta StrandbergD55 (2)54:27+7:4315:46
2Jenny ÖhmanD-Motion (5)56:31+15:5216:22
2Amelia Lundin LåglandU1 (3)49:17+2:3422:48
2Liam HälldalH12 (2)28:11+6:1910:47
2Torgny NäslundH45 (3)39:07+5:5310:37
2Sixten PerssonH14 (5)35:52+4:5910:23
2Clara NordströmD14 (3)50:08+4:5414:31
3Marlene HälldalD-Motion (5)59:07+18:2817:08
3Signe ForsbergD12 (5)27:39+3:1310:35
3Daniel KnutssonH45 (3)40:21+7:0710:57
3Oskar ForsbergH21 (11)36:50+6:108:21
3Jonatan HälldalH14 (5)37:58+7:0511:00
3Alva PerboD14 (3)58:08+12:5416:51
4Hanna WoxlinD12 (5)30:07+5:4111:32
4Victoria KarlssonD21 (7)51:18+15:3113:56
4Jonas ByströmH21 (11)38:02+7:228:37
4Viktor ÖhmanH14 (5)51:30+20:3714:55
5Tindra RytterstedtD12 (5)31:45+7:1912:09
5Susanne BylundD-Motion (5)1:10:49+30:1020:31
5Louise WoxlinD21 (7)56:07+20:2015:14
5Filip NordströmH14 (5)53:47+22:5415:35
5Arvid StrandbergH21 (11)39:00+8:208:50
6Marina LåglandD21 (7)1:04:49+29:0217:36
6Mattias PerssonH21 (11)39:07+8:278:52
7Jonas HälldalH21 (11)39:37+8:578:59
9Peter WoxlinH21 (11)41:10+10:309:20
10Emanuel NäslundH21 (11)42:59+12:199:44
11Linus LindbergH21 (11)1:03:07+32:2714:18
Karin ArvidssonD21 (7)ej godkänd
Inger BruneD65 (1)utgått
Arvid NordströmU1 (3)ej start
Marie NordströmD-Motion (5)ej start
Karin PerssonD21 (7)ej start
Anton StrandbergH21 (11)ej start
Kristina PerboD-Motion (5)ej start
Leif StrandbergH55 (1)ej start
Sverker RytterstedtH-Motion (1)ej start

test

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
test U1 (3)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser