Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lusseloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lusseloppet
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 9 december 2018

Långa

17 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BoquistIK Uven1:56:026:34
2Johan GranforsIF Rigor1:57:33+1:316:39
3Laust SörensenGöteborg-Majorna OK2:05:20+9:187:06
4Jens ArvidssonIF Rigor2:11:05+15:037:25
5Arvid HammarFK Herkules2:18:34+22:327:51
6Johan GrahnIK Uven2:29:29+33:278:28
7Torbjörn GrahnIK Uven2:29:30+33:288:28
8Mats RönnborgIK Uven2:49:25+53:239:36
9Petter KarlssonIK Uven3:06:25+1:10:2310:34
10Mats DahlrotIK Uven3:06:38+1:10:3610:34
11Leif HagmanIK Uven3:10:10+1:14:0810:46
Ken AlexanderssonIK Uvenej godkänd
Fredrik ReinholdEj klubbanslutenej start

Mellan

9 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar UppströmFK Herkules1:02:426:46
2Stefan EkströmIK Uven1:04:03+1:216:55
3Laila B HöglundFK Herkules1:05:39+2:577:05
4Gisela LindFK Herkules1:08:23+5:417:23
5Robert HallbergIK Uven1:13:08+10:267:53
6Phil MullinsSjövalla FK1:13:10+10:287:54
7Jan GrahnIK Uven1:13:45+11:037:57
8Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:13:54+11:127:58
9William RönnborgIK Uven1:21:14+18:328:46
10Agneta TörnkvistIK Uven1:27:19+24:379:25
11Per-Martin JohanssonIF Rigor1:28:48+26:069:35
12Steffen RosénIK Uven1:30:05+27:239:43
13Annika AasaIK Uven1:37:40+34:5810:32
14William KraftIK Uven1:42:43+40:0111:05
15Emilia KraftIK Uven1:42:44+40:0211:05
16Mari KraftIK Uven1:43:53+41:1111:13
Victor BeischerIK Uvenej start
Jacob GrahnIK Uvenej start
Magnus UppströmFK Herkulesej start

Korta

3 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric EkströmIK Uven33:179:08
2Karin AxelssonIK Uven37:07+3:5010:11
3Martin SténIK Uven38:15+4:5810:30
4Ingalill MullinsSjövalla FK41:12+7:5511:19
5Lennart GustavssonIK Uven42:04+8:4711:33
6Rosa JohanssonIK Uven42:37+9:2011:42
7Susanne LarssonIK Uven46:38+13:2112:48
8Elinor FurugårdEj klubbansluten47:43+14:2613:06
9Karl-Axel JohanssonIK Uven50:18+17:0113:49
10Gunnel BörjessonIK Uven50:46+17:2913:56
11Bengt-Rune WallströmIK Uven53:01+19:4414:33
12Hanna SvenssonFK Herkules1:05:51+32:3418:05
13Inga GustavssonIK Uven1:07:19+34:0218:29
Mattias BrännströmFK Herkulesutom tävlan
Clas BörjessonIK Uvenej start
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser