Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattserien
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 16 oktober 2018

Korta

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde JohanssonSurahammars SOK26:4112:17
2Jonatan WickströmOK Tor31:12+4:3114:22
3Linda WickströmOK Tor31:16+4:3514:24
4Liv KlevstigEskilstuna OL32:41+6:0015:03
5Tore KjellströmÄrla IF49:21+22:4022:44
6Hilding GindemoÄrla IF49:38+22:5722:52
7Helmer GindemoÄrla IF50:01+23:2023:02
8Åsa GindemoÄrla IF50:07+23:2623:05

Mellan

4 460 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor FröbergOK Tor33:407:32
2Casper KarlssonOK Tor33:43+0:037:33
3Vidar NettelmarkSurahammars SOK34:01+0:217:37
4Kristoffer NorinTjällmo-Godegårds OK34:37+0:577:45
5Johan KarlssonOK Tor35:37+1:577:59
6Marcus NilssonÄrla IF35:40+2:007:59
7Stefan VikströmOK Tor38:12+4:328:33
8Rasmus HedarOK Tor40:36+6:569:06
9Marie HedarOK Tor40:39+6:599:06
10Karl ZensOK Tor41:12+7:329:14
11Ludvig HaslerSurahammars SOK42:34+8:549:32
12Lars-Erik HaslerSurahammars SOK42:41+9:019:34
13Patrik BlombergIK Standard43:16+9:369:42
14Magnus HarrysonEskilstuna OL43:26+9:469:44
15Lina HolmqvistOK Tor43:38+9:589:46
16Ivar NäsholmÄrla IF43:39+9:599:47
17Tomas AnderssonOK Tor43:41+10:019:47
18Eva HallOK Tor43:42+10:029:47
19Katarina OlssonOK Tor43:45+10:059:48
20Göran PolhedeÄrla IF43:58+10:189:51
21Mattias StoltÄrla IF50:03+16:2311:13
22Björn WinnerstamEskilstuna OL54:07+20:2712:08
23Arne KarlssonOK Tor54:32+20:5212:13
24Ulf KarlssonÄrla IF58:21+24:4113:04
25Johnny FranssonÄrla IF1:13:46+40:0616:32
Malin BierfeldtÄrla IFej godkänd
Mona BierfeldtÄrla IFej godkänd

Långa

7 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonÄrla IF44:555:55
2Kalle LarssonÄrla IF51:37+6:426:48
3Patrik LindÄrla IF52:53+7:586:58
4Pontus BierfeldtÄrla IF53:12+8:177:01
5Casper HedarOK Tor53:14+8:197:01
6Magnus ÖhlingOK Tor1:00:43+15:488:00
7Per VernerOK Tor1:00:51+15:568:01
8Lisa AnderssonÄrla IF1:01:06+16:118:03
9Anders FröbergOK Tor1:01:58+17:038:10
10Ulf JohanssonSurahammars SOK1:03:49+18:548:25
11Per CarlinArboga OK1:19:42+34:4710:30
Michael HallgrenÄrla IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser