Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Unionsmatchen 2019 - Individuellt

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Unionsmatchen 2019 - Individuellt
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: lördag 25 maj 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | ÖD16 | ÖH16 | ÖD14 | ÖH14

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D14

3 750 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina ThernVästergötland OF33:07
2Silje RingstadGöteborg OF34:46+1:39
3Marie ScheeleAkershus og Oslo orienteringskrets35:09+2:02
4Ingeborg Roll MoslandAkershus og Oslo orienteringskrets35:28+2:21
5Amanda CliffordsonGöteborg OF35:49+2:42
6Ella PetterssonGöteborg OF36:23+3:16
7Marie KravdalMjøs-o37:09+4:02
8Signe HördegårdhGöteborg OF37:16+4:09
9Wilma ReinholdssonGöteborg OF37:46+4:39
10Tilia OlssonBohuslän-Dal OF37:58+4:51
11Tuva SelinHalland/Skåne38:11+5:04
12Mari Fløtre AarsethAkershus og Oslo orienteringskrets39:06+5:59
13Eira Skaarer WiklundAkershus og Oslo orienteringskrets39:10+6:03
14Lisa ÖstenssonVästergötland OF39:19+6:12
15Sara OhlinVästergötland OF39:38+6:31
16Audrey HanssonGöteborg OF39:48+6:41
17Signe HoloAkershus og Oslo orienteringskrets39:53+6:46
18Sigrid Schmitt GranØstfold orienteringskrets 40:18+7:11
19Ingrid Johansen-BarliAkershus og Oslo orienteringskrets41:07+8:00
20Miranda WallströmGöteborg OF42:02+8:55
21Fanny HanssonHalland/Skåne42:11+9:04
22Synne Sommerstad RøsteBuskerud o-krets42:29+9:22
23Maren Aure SkogedalAkershus og Oslo orienteringskrets42:30+9:23
24Ane HustvedtAkershus og Oslo orienteringskrets43:19+10:12
25Maja KarlssonGöteborg OF43:47+10:40
26Erika Lind-LarsenØstfold orienteringskrets 44:02+10:55
27Hanna NilssonVästergötland OF44:14+11:07
28Marte Lillegraven LangsæterØstfold orienteringskrets 45:39+12:32
29Stina NalbinVästergötland OF45:40+12:33
30Elsa SödervallVästergötland OF46:04+12:57
31Alice JohanssonHalland/Skåne46:15+13:08
32Agnes JohanssonVästergötland OF46:17+13:10
33Astrid Juli YtterbøAkershus og Oslo orienteringskrets46:51+13:44
34Ellen AnderssonHalland/Skåne47:04+13:57
35Maja Mo HjelsethAkershus og Oslo orienteringskrets47:34+14:27
36Marte Hox BrynildsenØstfold orienteringskrets 48:21+15:14
37Iselin HøivoldBuskerud o-krets52:52+19:45
38Ingrid Pedersen HolmskauØstfold orienteringskrets 53:03+19:56
39Klara EberlénVästergötland OF53:17+20:10
40Sigrid HaugeØstfold orienteringskrets 54:04+20:57
41Emelia CarlströmHalland/Skåne55:13+22:06
42Else Sofie Lysheden-VogtBuskerud o-krets57:00+23:53
43Lina AhlstedtBohuslän-Dal OF57:16+24:09
44Molly BergstrandBohuslän-Dal OF57:21+24:14
45Johanna OttossonHalland/Skåne57:31+24:24
46Anna BenattiHalland/Skåne58:06+24:59
47Maja AxelssonGöteborg OF1:00:42+27:35
48Jenny SeverinssonHalland/Skåne1:01:59+28:52
49Hanna SpangbergBuskerud o-krets1:03:12+30:05
50Julie BrenåsØstfold orienteringskrets 1:03:13+30:06
51Alice WahlbergVästergötland OF1:05:02+31:55
52Mari Ovidia RanestadMjøs-o1:06:17+33:10
53Ingrid LestebergBuskerud o-krets1:21:43+48:36
54Johanne StorhaugBuskerud o-krets1:26:12+53:05
Emma ChristianssonBohuslän-Dal OFej godkänd
Elma Sagli GudimØstfold orienteringskrets ej godkänd
Madeleine Aaslund JenackMjøs-oej godkänd
Emilia LundstedtGöteborg OFej godkänd
Saga KällstrandBohuslän-Dal OFej godkänd
Maren HenriksenMjøs-oej start
Alva BjörkVästergötland OFej start
Lisa Hafstad WallanderBohuslän-Dal OFej start
Ylva KlausenBuskerud o-kretsej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser