Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nordcupen 2018, deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nordcupen 2018, deltävling 3
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 17 november 2018

D16

3 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK27:108:20
2Matilda LindhSundbybergs IK28:50+1:408:50
3Kajsa BogrenSundbybergs IK29:04+1:548:54
4Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:15+3:059:16
5Therese NilssonOK Österåker30:26+3:169:20
6Ellinor HambergJärfälla OK38:19+11:0911:45
7Sofia EdvardssonJärfälla OK38:47+11:3711:53
8Sara HertegrenJärfälla OK38:56+11:4611:56
9Lisa WadenbrantSundbybergs IK41:52+14:4212:50
10Ella BroquistIFK Lidingö SOK42:52+15:4213:08
11Malin HanssonTäby OK46:55+19:4514:23
12Alice HallménJärfälla OK49:18+22:0815:07
13Ylva LidénVäsby OK58:48+31:3818:02
Saga JonssonWaxholms OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Sofia SundinWaxholms OKej start
Clea WallnäsSundbybergs IKej start

H16

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen25:317:10
2Jesper ÅkessonJärfälla OK26:06+0:357:19
3Axel MålargårdTäby OK27:04+1:337:36
4William GrunderJärfälla OK27:54+2:237:50
5Isak WestringJärfälla OK30:11+4:408:28
6Samuel LindénAttunda OK30:29+4:588:33
7Emil SoneAttunda OK33:22+7:519:22
8Erik BovalliusJärfälla OK35:30+9:599:58
9Fredrik AhlbergTäby OK40:45+15:1411:26
10Emil KarlssonVäsby OK55:22+29:5115:33
11Anton WällstedtJärfälla OK59:33+34:0216:43
Marcus EkmanTäby OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start

D16 Kort

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BarnardBromma-Vällingby SOK51:3917:26
Edith KuoskuJärfälla OKej start

D14

2 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Doris IkoTäby OK30:4310:22
2Miia RollerJärfälla OK31:00+0:1710:28
3Ida HellströmAttunda OK35:19+4:3611:55
4Vilma NilssonAttunda OK36:40+5:5712:23
5Bella PedersenJärfälla OK40:04+9:2113:32
6Emelie RökenTäby OK42:13+11:3014:15
6Moa JohanssonVäsby OK42:13+11:3014:15
8Madeleine GranathVäsby OK49:04+18:2116:34
9Linnea NordinAttunda OK49:31+18:4816:43
10Vera SkantzeIFK Lidingö SOK59:24+28:4120:04
11Emelie LindbomSundbybergs IK1:19:08+48:2526:44
Louise ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Emma AlmJärfälla OKej godkänd
Wilma JosefssonVäsby OKej start
Fredrika NordquistTäby OKej start
Tilde BredermanVäsby OKej start

H14

3 090 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK19:246:16
2Johan FochsenWaxholms OK22:44+3:207:21
3Viktor SoneAttunda OK23:18+3:547:32
4Jonatan AndersonJärfälla OK24:03+4:397:46
5Erik NederheimTäby OK25:58+6:348:24
6Elis IversAttunda OK26:45+7:218:39
7Linus NilssonOK Österåker28:40+9:169:16
8Melker PalmJärfälla OK31:46+12:2210:16
9Jens FochsenWaxholms OK33:57+14:3310:59
10Axel BalckTäby OK36:18+16:5411:44
11David RyderåsWaxholms OK36:34+17:1011:50
12Emil FranzénSundbybergs IK37:04+17:4011:59
13Emil AnterudVäsby OK39:10+19:4612:40
14Noah SantaliusVäsby OK39:32+20:0812:47
15Anton BartschJärfälla OK45:16+25:5214:38
16Erik WällstedtJärfälla OK48:13+28:4915:36
17Alexander DybergIFK Lidingö SOK51:56+32:3216:48
18Morris RassètBromma-Vällingby SOK53:37+34:1317:21
19Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOK1:00:54+41:3019:42
20Adrian KronhefferSolna OK1:09:38+50:1422:32
21Mikael KökeritzSundbybergs IK1:14:02+54:3823:57
22Melvin EkbergSundbybergs IK1:31:17+1:11:5329:32
Melker LundqvistJärfälla OKej godkänd
Emil FunemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKutgått
August OldingTäby OKej start
Oliver RosanderVäsby OKej start

D14 Kort

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hailey BuhreAttunda OK58:2622:08
2Maja FinneSundbybergs IK1:12:11+13:4527:20
2Leopoldine HeldSundbybergs IK1:12:11+13:4527:20
4Klara PerssonBromma-Vällingby SOK1:44:39+46:1339:38
Linnéa KarlssonVäsby OKej start

H14 Kort

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig BrooméJärfälla OK44:1816:58
2Melvin EkSundbybergs IK1:55:04+1:10:4644:05 Ladda ner rutt i gpx-format
Viktor SandqvistVäsby OKej start

D12

2 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK21:438:13
2Maja RundlöfVäsby OK25:26+3:439:38
3Ingrid JohanssonSundbybergs IK25:34+3:519:41
4Lovisa NordquistTäby OK26:30+4:4710:02
5Stella ÖstblomJärfälla OK32:59+11:1612:29
6Maja FalkSundbybergs IK33:01+11:1812:30
7Rebecka JavehedTäby OK33:33+11:5012:42
8Ingrid TillegårdSundbybergs IK38:38+16:5514:38
9Alva SmedsVäsby OK46:48+25:0517:43
10Minna KökeritzSundbybergs IK1:39:38+1:17:5537:44
Linnéa SandströmAttunda OKej start
Sofia QuasWaxholms OKej start
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Ellinor BartelsAttunda OKej start
Stina PedersenJärfälla OKej start
Alma HallstenTäby OKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Signe FredingTäby OKej start

H12

2 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK21:138:07
2Edvin JohanssonVäsby OK24:56+3:439:33
3Petter FochsenWaxholms OK26:35+5:2210:11
4Hampus SundbergJärfälla OK28:08+6:5510:46
5Botvid SimonssonSundbybergs IK28:31+7:1810:55
6Ludvig Sjöberg-SvedborgBromma-Vällingby SOK29:56+8:4311:28
7Elias PetterssonJärfälla OK31:41+10:2812:08
8Oliver BinnbergJärfälla OK32:18+11:0512:22
9Simon TrossingTäby OK34:13+13:0013:06
10Carl ÖrnebrandJärfälla OK35:40+14:2713:39
11Leo UvhagenJärfälla OK35:49+14:3613:43
12Lukas SjöblomAttunda OK37:08+15:5514:13
13Viktor TofteJärfälla OK37:22+16:0914:19
14Axel NordqvistWaxholms OK38:19+17:0614:40
15Noah MehreteabJärfälla OK42:02+20:4916:06
16Noel HellbergSundbybergs IK42:13+21:0016:10
17Joel BjörklundAttunda OK42:25+21:1216:15
18Albin PerssonTäby OK45:12+23:5917:19
19Simon AndersonJärfälla OK45:13+24:0017:19
20Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK49:58+28:4519:08
21Erik LidénVäsby OK54:03+32:5020:42
22Mose GrafströmAttunda OK54:06+32:5320:43
23Manfred LevinSundbybergs IK59:27+38:1422:46
Lorentz KaikkonenJärfälla OKej godkänd
John NymanJärfälla OKej godkänd
Fabian TörnqvistAttunda OKej start
Oskar BartschJärfälla OKej start

D12 Kort

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia PetterssonJärfälla OK24:1010:30
2Saga LindellTäby OK26:55+2:4511:42
3Alva PerssonBromma-Vällingby SOK31:31+7:2113:42
4Tilde EjlestamJärfälla OK31:54+7:4413:52
5Klara LobergJärfälla OK49:17+25:0721:25

H12 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love DanielssonSolna OK21:479:04
2Aki HallakumpuVäsby OK36:41+14:5415:17

D10

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK13:475:59
2Bodil JohanssonSundbybergs IK16:01+2:146:57
3Ida PetterssonJärfälla OK19:49+6:028:36
4Alice Slars PaulssonSundbybergs IK22:21+8:349:43
5Ida RökenTäby OK22:37+8:509:50
6Dagny IkoTäby OK22:58+9:119:59
7Moa PerssonTäby OK24:02+10:1510:26
8Amanda MörkforsJärfälla OK24:34+10:4710:40
9Irma WidehagSundbybergs IK24:44+10:5710:45
10Sophia ÖrnebrandJärfälla OK24:46+10:5910:46
11Sigrid MellbergWaxholms OK25:51+12:0411:14
12Ida HellbergSundbybergs IK26:12+12:2511:23
13Stella Näsman LandhSundbybergs IK26:43+12:5611:36
14Saga HellbergSundbybergs IK27:11+13:2411:49
15Betty PerssonSundbybergs IK27:58+14:1112:09
16Selma SundbergSundbybergs IK32:19+18:3214:03
17Livia QuasWaxholms OK1:08:36+54:4929:49
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Alice TamreusWaxholms OKej start
Elin JavehedTäby OKej start
Alva GawellIFK Lidingö SOKej start
Fiffi MalmströmJärfälla OKej start

H10

2 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK15:456:33
2Benjamin HjerténJärfälla OK17:04+1:197:06
3Linus DanielssonSolna OK18:01+2:167:30
4Petter LjungquistTäby OK18:12+2:277:35
5Max BoströmJärfälla OK18:44+2:597:48
6Anton KarlssonVäsby OK19:07+3:227:57
7Samuel AnderssonJärfälla OK21:17+5:328:52
8Erik BalckTäby OK21:34+5:498:59
9Victor GranathVäsby OK21:38+5:539:00
10Maximilian MazyaAttunda OK22:21+6:369:18
11Arthur LindquistJärfälla OK23:13+7:289:40
12Folke JohanssonSundbybergs IK23:56+8:119:58
13Albin SandebergWaxholms OK24:17+8:3210:07
14Vincent RylanderVäsby OK25:28+9:4310:36
15Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK26:23+10:3810:59
16Max HedinJärfälla OK32:37+16:5213:35
17Viktor NygrenVäsby OK35:14+19:2914:40
18Felix ÖhmanVäsby OK37:49+22:0415:45
19Simon SjölundJärfälla OK39:15+23:3016:21
20Edvin BjörklundJärfälla OK40:15+24:3016:46
Gustav PsilanderTäby OKej start
Fabian FredingTäby OKej start
David NymanJärfälla OKej start
Max LindqvistTäby OKej start

U1

1 860 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus SiljekvistJärfälla OK17:559:37
2Sigge LindellTäby OK18:59+1:0410:12
3Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK20:33+2:3811:02
4Mira MichelsenJärfälla OK20:47+2:5211:10
5Gustav IggmarkBromma-Vällingby SOK21:27+3:3211:31
6Juni RylanderVäsby OK23:09+5:1412:26
7Ebba BergtassAttunda OK23:26+5:3112:35
8Emilia DarginTäby OK24:33+6:3813:11
9Emma NygrenVäsby OK24:34+6:3913:12
10Sigrid AlmJärfälla OK26:52+8:5714:26
11Hugo PleinerTäby OK27:23+9:2814:43
12Anna FalkSundbybergs IK27:28+9:3314:46
13Elvis Nykvist GunnarssonJärfälla OK28:32+10:3715:20
14Isak AndersonJärfälla OK29:42+11:4715:58
15Ella HallstenTäby OK29:43+11:4815:58
16Filip SoneAttunda OK29:51+11:5616:02
17Nelson NerväAttunda OK30:32+12:3716:24
18Elias SandebergWaxholms OK30:50+12:5516:34
19Rasmus SigfridssonVäsby OK31:33+13:3816:57
20Vera SundbergSundbybergs IK31:43+13:4817:03
21Joar PerssonSundbybergs IK31:51+13:5617:07
22Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK33:41+15:4618:06
23Moa SundbergJärfälla OK34:29+16:3418:32
24Erik PinnerJärfälla OK35:15+17:2018:57
25Noel KempeWaxholms OK35:29+17:3419:04
26Love Åberg EkstrandJärfälla OK35:55+18:0019:18
27Axel Backman RydbergSundbybergs IK36:49+18:5419:47
28Gabriel ConstantinidesJärfälla OK37:24+19:2920:06
29Ellen MellqvistAttunda OK37:53+19:5820:22
30Walter LindquistJärfälla OK39:00+21:0520:58
31Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK42:51+24:5623:02
32Amanda JutebrinkSundbybergs IK42:52+24:5723:02
33Nova KempeWaxholms OK47:55+30:0025:45
34Esther Berneklint RhedinWaxholms OK52:47+34:5228:22
35Folke WällstedtJärfälla OK1:09:39+51:4437:26
Nova FalkSundbybergs IKej godkänd
Elsa EhengrenAttunda OKej start
David GoudeAttunda OKej start
Philip TörnqvistAttunda OKej start

U2

2 370 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin BinnbergJärfälla OK18:547:58
2Norton SundsténJärfälla OK20:31+1:378:39
3Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK21:05+2:118:53
4Julia E PetterssonJärfälla OK21:20+2:269:00
5Meja MichelsenJärfälla OK22:03+3:099:18
6Sara HellströmAttunda OK23:52+4:5810:04
7Vera EnbomJärfälla OK24:33+5:3910:21
8Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK25:30+6:3610:45
9Erik LjungquistTäby OK26:03+7:0910:59
10Moa MellqvistAttunda OK26:46+7:5211:17
11Mårten AnterudVäsby OK26:54+8:0011:21
11Wilma AnterudVäsby OK26:54+8:0011:21
13Valle SundsténJärfälla OK26:57+8:0311:22
14Adrian AntonssonAttunda OK27:37+8:4311:39
15Malcolm TörnqvistAttunda OK27:50+8:5611:44
16Torun Berneklint RhedinWaxholms OK29:07+10:1312:17
17Morgan RånmanVäsby OK29:10+10:1612:18
18Kasper Åberg EkstrandJärfälla OK29:30+10:3612:26
19Noel KimbladJärfälla OK30:21+11:2712:48
20Alvin KimbladJärfälla OK32:13+13:1913:35
21Justus HedinJärfälla OK32:36+13:4213:45
22Esther OlivSundbybergs IK33:18+14:2414:03
23Hampus Runeborg SjöblomAttunda OK37:12+18:1815:41
24Tage StattinVäsby OK37:19+18:2515:44
25Tilda JohanssonAttunda OK39:00+20:0616:27
26Jonatan BuhreAttunda OK42:15+23:2117:49
27Jacob HellebroJärfälla OK42:51+23:5718:04
28Astrid NilssonWaxholms OK44:40+25:4618:50
29Livia SandströmAttunda OK52:57+34:0322:20
Malte HallmanAttunda OKej start
Mia LagerströmAttunda OKej start
Emilia TamreusWaxholms OKej start

U3

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka ArnlundSolna OK37:5114:20
2Folke IsakssonVäsby OK38:57+1:0614:45
Rickard SturkWaxholms OKej start

U4

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil IsakssonVäsby OK52:0917:37

D17-20

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine AnderssonTäby OK34:1310:29
2Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK46:54+12:4114:23
Sara SundinWaxholms OKej start

H17-20

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HanssonTäby OK38:3510:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser