Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lunds OK Nattcup 2018 etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK Nattcup 2018 etapp 3
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: tisdag 20 november 2018

Dam Lång

10 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds Orienteringsklubb1:17:357:19
2Kristina SpångbergLunds Orienteringsklubb1:31:45+14:108:39
3Petra EklundLunds Orienteringsklubb1:32:12+14:378:41
4Hanna ModinLunds Orienteringsklubb1:32:28+14:538:43
Pia OlssonSkåneslättens Orienteringslöpautgått
Annie LennartssonSkåneslättens Orienteringslöpautgått

Dam Mellan

7 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Matsdotter AhlgrenLunds Orienteringsklubb52:597:27
2Moa WallenborgLunds Orienteringsklubb54:23+1:247:39
3Elin HugossonLunds Orienteringsklubb54:59+2:007:44
4Selma LarssonLunds Orienteringsklubb57:30+4:318:05
5Anna LjungqvistLunds Orienteringsklubb58:12+5:138:11
6Olivia LarssonLunds Orienteringsklubb1:01:24+8:258:38
7Åsa EricssonLunds Orienteringsklubb1:02:49+9:508:50
8Ann-Louise JohanssonMalmö Orienteringsklubb1:08:02+15:039:34
9Christina-A-M RönngrenLunds Orienteringsklubb1:09:05+16:069:43
10Alva NystedtSkåneslättens Orienteringslöpa1:13:14+20:1510:18
11Maureen Olsson LoLunds Orienteringsklubb1:21:36+28:3711:29
12Sophie GruschkaLunds Orienteringsklubb1:23:24+30:2511:44
Kerstin JensenSkåneslättens Orienteringslöpaej godkänd
Kajsa BenattiSkåneslättens Orienteringslöpautgått

Dam Kort

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida PetterssonLunds Orienteringsklubb35:428:18
2Siri WahlströmMalmö Orienteringsklubb36:00+0:188:22
3Marika HusbySkåneslättens Orienteringslöpa39:33+3:519:11
4Malin MalmbergMalmö Orienteringsklubb41:26+5:449:38
5Jenny GustafssonLunds Orienteringsklubb42:06+6:249:47
6Christine SvendsenLunds Orienteringsklubb42:07+6:259:47
7Ann-Kristin SjöströmLunds Orienteringsklubb47:54+12:1211:08
8Rebecka KringLunds Orienteringsklubb53:37+17:5512:28
Elsa EricssonLunds Orienteringsklubbutgått

Dam Lätt

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My WallenborgLunds Orienteringsklubb29:199:46
2Fanni Gustafson FaegerstenLunds Orienteringsklubb35:02+5:4311:40
3Hedda ÅbergLunds Orienteringsklubb37:51+8:3212:37
4Linda HartmanUtan klubb56:30+27:1118:50
5Signe HartmanUtan klubb56:36+27:1718:52
Anna BenattiSkåneslättens Orienteringslöpaej godkänd

Herr Lång

10 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel HellbergLunds Orienteringsklubb1:04:276:04
2Rasmus GrönlundLunds Orienteringsklubb1:08:06+3:396:25
3Viktor HenmyrOrienteringsklubben Vilse 871:09:17+4:506:32
4Adam SegerslättSkåneslättens Orienteringslöpa1:10:18+5:516:37
5Stefan PålssonSkåneslättens Orienteringslöpa1:10:52+6:256:41
6Rickard IngessonLunds Orienteringsklubb1:11:39+7:126:45
7Per-Erik BengtssonLunds Orienteringsklubb1:11:43+7:166:45
8Erik ForsHestra Idrottsförening1:13:38+9:116:56
9Martin WendtLunds Orienteringsklubb1:15:46+11:197:08
10Malte LennerstedtLunds Orienteringsklubb1:17:21+12:547:17
11Isak AnderssonLunds Orienteringsklubb1:20:37+16:107:36
12Johan JensenSkåneslättens Orienteringslöpa1:22:42+18:157:48
13Jens SörvikLunds Orienteringsklubb1:23:36+19:097:53
14Mikael NilssonLunds Orienteringsklubb1:24:16+19:497:56
15Ola MarkholmSkåneslättens Orienteringslöpa1:24:32+20:057:58
16Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens Orienteringslöpa1:30:14+25:478:30
17Mats EriksonLunds Orienteringsklubb1:30:18+25:518:31
Fredrik NystedtSkåneslättens Orienteringslöpautgått
Erik SchultzLunds Orienteringsklubbutgått

Herr Mellan

7 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GustafsonLunds Orienteringsklubb45:476:26
2Jonas EnarssonLunds Orienteringsklubb48:46+2:596:52
3Johan SanderSkåneslättens Orienteringslöpa49:25+3:386:57
4Tomas VensrydEslövs Friluftsklubb49:56+4:097:01
5Örjan LarssonLunds Orienteringsklubb51:21+5:347:13
6Martin HeydenLunds Orienteringsklubb52:34+6:477:24
7Robert BertilssonLunds Orienteringsklubb53:32+7:457:32
8Felix GustafssonLunds Orienteringsklubb54:47+9:007:42
9Peter KarsboAlfta Ösa58:06+12:198:10
10Lukas WittenbecherLunds Orienteringsklubb59:25+13:388:22
11Pär RingströmMalmö Orienteringsklubb1:01:02+15:158:35
12Johnny NimvikFriluftsklubben Åsen1:05:13+19:269:11
13Gert PetterssonLunds Orienteringsklubb1:05:42+19:559:15
14Lucas TreldalLunds Orienteringsklubb1:09:50+24:039:50
15Ross PetersenUtan klubb1:39:47+54:0014:03
Anders EricssonLunds Orienteringsklubbdiskvalificerad
Jonas ClausenLunds Orienteringsklubbej godkänd
Rolf SpångbergLunds Orienteringsklubbej godkänd
Sebastian GieseÖrkelljunga Friluftsklubbej godkänd
Per-Ola OlssonOrienteringsklubben Vilse 87ej godkänd
Mattias ÅbergLunds Orienteringsklubbutgått

Herr Kort

4 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan WahlströmSnättringe Sportklubb34:187:58
2Mats BredfeltLunds Orienteringsklubb34:24+0:068:00
3Anders JohanssonLunds Orienteringsklubb40:05+5:479:19
4Oskar AronssonUtan klubb41:35+7:179:40
5Oskar HenrikssonLunds Orienteringsklubb44:35+10:1710:22
6Stein ØstbyMalmö Orienteringsklubb47:33+13:1511:03
7Lars JohanssonMalmö Orienteringsklubb50:07+15:4911:39
8Tor HellbergLunds Orienteringsklubb1:07:09+32:5115:36
9Rune BergLunds Orienteringsklubb1:08:47+34:2915:59
Anders GrundbergLunds Orienteringsklubbej godkänd

Herr Lätt

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias NordUtan klubb29:049:41
2Magnus WallenborgLunds Orienteringsklubb29:23+0:199:47
3Torbjörn DavidssonUtan klubb31:07+2:0310:22
4Edvin SanderSkåneslättens Orienteringslöpa32:46+3:4210:55
5Bengt SalomonssonSkåneslättens Orienteringslöpa33:16+4:1211:05
6Alfred OlssonLunds Orienteringsklubb33:36+4:3211:12
7Niklas GustafsonLunds Orienteringsklubb35:35+6:3111:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser