Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Unionsmatchen 2019 - Stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Unionsmatchen 2019 - Stafett
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: söndag 26 maj 2019

Unionsmatchen

67 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborgs Orienteringsförbund 31:38:35
1. Elias Nordberg24:5119+1:3624:5119
2. Maja Axelsson23:564+0:5948:471-18
3. Marcus Lamm21:225+0:371:10:0910
4. Ida Bengtsson28:264+18:331:38:3510
2Akershus og Oslo orienteringskrets 11:39:18
1. Teodor Mo Hjelseth25:0523+1:5025:0523
2. Marie Scheele24:175+1:2049:223-20
3. Nils Anders Niklasson22:528+2:071:12:144+1
4. Pia Young Vik27:043+17:111:39:182-2
3Västergötlands Orienteringsförbund 11:39:22
1. Johan Mårtensson23:364+0:2123:364
2. Stina Thern25:4616+2:4949:223-1
3. Albin Sundström21:336+0:481:10:552-1
4. Erika Åkesson28:275+18:341:39:223+1
4Västergötlands Orienteringsförbund 21:41:16
1. Lukas Larsson23:486+0:3323:486
2. Lisa Östensson25:008+2:0348:482-4
3. Liam Hogedal23:1814+2:331:12:063+1
4. Lisa Åkesson29:106+19:171:41:164+1
5Göteborgs Orienteringsförbund 11:43:44
1. William Sturesson23:455+0:3023:455
2. Ella Pettersson28:0328+5:0651:4819+14
3. Ludwig Rosén21:134+0:281:13:017-12
4. Eleonora Alinder30:4314+20:501:43:445-2
6Halland/Skåne 11:43:46
1. Edvin Selin24:4216+1:2724:4216
2. Tuva Selin27:2224+4:2552:0422+6
3. Simon Corneliusson21:013+0:161:13:058-14
4. Klara Persson30:4113+20:481:43:466-2
7Halland/Skånes 41:43:50
1. Alfred Erdelius24:2611+1:1124:2611
2. Ellen Andersson28:2431+5:2752:5025+14
3. Alfred Kjellén20:462+0:011:13:3610-15
4. Moa Wallenborg30:149+20:211:43:507-3
8Västergötlands Orienteringsförbund 31:44:05
1. Samuel Böke24:4015+1:2524:4015
2. Sara Ohlin28:0829+5:1152:4824+9
3. Isak Skoglund20:4511:13:339-15
4. Elsa Sonesson30:3212+20:391:44:058-1
9Göteborgs Orienteringsförbund 21:44:39
1. Casper Skepp24:2812+1:1324:2812
2. Signe Hördegårdh24:557+1:5849:235-7
3. Hannes Persson22:528+2:071:12:1550
4. Sabina Aumo32:2421+22:311:44:399+4
10Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 11:47:09
1. Willy Fjällborg26:4532+3:3026:4532
2. Tilia Olsson22:57149:426-26
3. Albin Skott24:2620+3:411:14:0811+5
4. Lovis Bergstrand33:0125+23:081:47:0910-1
11Göteborgs Orienteringsförbund 41:47:48
1. Victor Beischer26:2729+3:1226:2729
2. Wilma Reinholdsson23:183+0:2149:457-22
3. Karl Aderstedt Althoff25:5129+5:061:15:3615+8
4. Elina Reinholdsson32:1220+22:191:47:4811-4
12Mjøs-o 11:47:56
1. Sander Tonjer Fingarsen24:2913+1:1424:2913
2. Marie Kravdal25:1714+2:2049:468-5
3. Even Lien25:4128+4:561:15:2714+6
4. Martine Skjelsvik32:2922+22:361:47:5612-2
13Göteborgs Orienteringsförbund 61:48:06
1. Fritjof Aderstedt Althoff23:537+0:3823:537
2. Silje Ringstad25:5418+2:5749:4710+3
3. Ola Leire22:447+1:591:12:316-4
4. Olivia Lundstedt35:3534+25:421:48:0613+7
14Västergötlands Orienteringsförbund 41:48:19
1. David Almén24:2310+1:0824:2310
2. Hanna Nilsson26:0219+3:0550:2512+2
3. Julius Wiklund27:3439+6:491:17:5920+8
4. Ebba Thern30:2010+20:271:48:1914-6
15Akershus og Oslo orienteringskrets 21:50:06
1. Kasper Bakken Ulseth24:4618+1:3124:4618
2. Ingeborg Roll Mosland26:3322+3:3651:1915-3
3. Christoffer Ånensen26:5635+6:111:18:1521+6
4. Alva Marika Niklasson31:5119+21:581:50:0615-6
16Buskerud o-krets 11:50:08
1. Halvor Løken28:2250+5:0728:2250
2. Synne Sommerstad Røste24:476+1:5053:0929-21
3. Andreas Myrvold Skovlyst26:5534+6:101:20:0426-3
4. Mille Jægtvik30:048+20:111:50:0816-10
17Akershus og Oslo orienteringskrets 81:50:50
1. Anders Håvard Larsen26:3931+3:2426:3931
2. Ane Hustvedt25:039+2:0651:4217-14
3. Håvard Eik29:2644+8:411:21:0828+11
4. Linnea Holst29:427+19:491:50:5017-11
18Göteborgs Orienteringsförbund 81:51:27
1. Anton Kastrup27:5844+4:4327:5844
2. Amanda Cliffordson25:0611+2:0953:0428-16
3. Tim Martner23:0912+2:241:16:1317-11
4. Filippa Kinde35:1431+25:211:51:2718+1
19Göteborgs Orienteringsförbund 101:51:33
1. Melker Åkesson25:1325+1:5825:1325
2. Maja Karlsson25:4917+2:5251:0213-12
3. Jakob Baier25:0624+4:211:16:0816+3
4. Ebba Näsman35:2532+25:321:51:3319+3
20Akershus og Oslo orienteringskrets 101:51:41
1. Mikael Birkelund28:1147+4:5628:1147
2. Maja Mo Hjelseth23:072+0:1051:1814-33
3. Simen Gløgård Stensrud23:1814+2:331:14:3612-2
4. Kajsa Meyer Larsson37:0539+27:121:51:4120+8
21Halland/Skånes 71:53:37
1. Erik Johansson27:3840+4:2327:3840
2. Anna Benatti29:4437+6:4757:2235-5
3. Olle Florén24:5523+4:101:22:1732-3
4. Emmy Palm31:2016+21:271:53:3721-11
22Buskerud o-krets 21:53:40
1. Mikkel Berglund27:0035+3:4527:0035
2. Iselin Høivold29:4838+6:5156:4834-1
3. Magnus Skourup Rognebakke25:1925+4:341:22:0729-5
4. Mina Akiko Johnsen31:3317+21:401:53:4022-7
23Akershus og Oslo orienteringskrets 51:53:46
1. Philip Lehman Romøren24:3014+1:1524:3014
2. Signe Holo27:2525+4:2851:5520+6
3. Erlend Otterlei30:1247+9:271:22:0729+9
4. Netta Bar-Nathan31:3918+21:461:53:4623-6
24Göteborgs Orienteringsförbund 91:54:08
1. Simon Bååth25:4528+2:3025:4528
2. Miranda Wallström29:0334+6:0654:4832+4
3. Ivar Henriksson24:2921+3:441:19:1723-9
4. Elvira Söderberg34:5129+24:581:54:0824+1
25Göteborgs Orienteringsförbund 71:54:10
1. Gunnar Fovaeus25:0322+1:4825:0322
2. Emilia Lundstedt26:5323+3:5651:5621-1
3. Emil Lindblad27:3137+6:461:19:2724+3
4. Rebecka Pihlström34:4328+24:501:54:1025+1
26Akershus og Oslo orienteringskrets 71:54:25
1. Christian Fredrik Borg23:588+0:4323:588
2. Maren Aure Skogedal27:2525+4:2851:2316+8
3. Sondre Olaussen23:2216+2:371:14:4513-3
4. Elise Wærp Hauge39:4046+29:471:54:2526+13
27Buskerud o-krets / Østfold orienteringskrets 91:54:39
1. Herman Lien Backstrøm27:2938+4:1427:2938
2. Johanna Sofie Longfjeld32:1542+9:1859:4442+4
3. Sebastian Blomfeldt Unnerud24:0518+3:201:23:4933-9
4. Ingvild Gustafsson30:5015+20:571:54:3927-6
28Västergötlands Orienteringsförbund 51:54:41
1. Anton Carlsson24:4417+1:2924:4417
2. Elsa Södervall31:5641+8:5956:4033+16
3. Edvin Ockborn27:3640+6:511:24:1635+2
4. Hanna Alsiö30:2511+20:321:54:4128-7
29Halland/Skåne 21:54:58
1. Albin Weiden23:262+0:1123:262
2. Fanny Hansson28:1730+5:2051:4318+16
3. Svante Selin26:0931+5:241:17:5219+1
4. Thilda Seldén37:0640+27:131:54:5829+10
30Akershus og Oslo orienteringskrets 61:57:17
1. Gaute Bergan26:2930+3:1426:2930
2. Ingrid Johansen-Barli26:2920+3:3252:5826-4
3. Nov Bar-Nathan27:2536+6:401:20:2327+1
4. Kathinka Zahl Hagen36:5438+27:011:57:1730+3
31Västergötlands Orienteringsförbund 81:57:42
1. Joel Holmberg27:3539+4:2027:3539
2. Klara Eberlén25:0812+2:1152:4323-16
3. Simon Westh29:2945+8:441:22:1231+8
4. Wilma Pettersson35:3033+25:371:57:42310
32Halland/Skåne 61:58:26
1. Emil Jägstedt27:2637+4:1127:2637
2. Johanna Ottosson34:3248+11:351:01:5844+7
3. Noah Krikström23:1313+2:281:25:1137-7
4. Alice Olvegård33:1526+23:221:58:2632-5
33Göteborgs Orienteringsförbund 51:58:56
1. Arvid Skepp28:0445+4:4928:0445
2. Audrey Hansson25:0510+2:0853:0929-16
3. Fabian Alinder26:0330+5:181:19:1222-7
4. Filippa Fagerström39:4447+29:511:58:5633+11
34Buskerud o-krets 31:59:52
1. Atle Nikolai Wøllo25:1224+1:5725:1224
2. Else Sofie Lysheden-Vogt34:2447+11:2759:3641+17
3. Berglund Rasmus24:2019+3:351:23:5634-7
4. Konstanse Moholth35:5636+26:031:59:52340
35Akershus og Oslo orienteringskrets 91:59:59
1. Jonas Myhr24:5920+1:4424:5920
2. Astrid Juli Ytterbø27:5927+5:0252:5826+6
3. Eskil Brænden26:5233+6:071:19:5025-1
4. Eileen Bjanes40:0948+30:161:59:5935+10
36Akershus og Oslo orienteringskrets 42:05:36
1. Anselm Reichenbach23:15123:151
2. Eira Skaarer Wiklund26:3121+3:3449:468+7
3. Jonas Hicken40:4956+20:041:30:3541+33
4. Ragnhild Mathea Helmersen35:0130+25:082:05:3636-5
37Halland/Skåne 32:06:48
1. Tobias Johansson25:1426+1:5925:1426
2. Alice Johansson33:3644+10:3958:5040+14
3. Emil Seldén29:1442+8:291:28:0439-1
4. Maja Graad38:4444+28:512:06:4837-2
38Mjøs-o 22:06:50
1. Lars Lien24:079+0:5224:079
2. Mari Ovidia Ranestad25:4015+2:4349:4710+1
3. Kristoffer Børke Sætaberget44:3258+23:471:34:1947+37
4. Birgit Kleppa Madslien32:3123+22:382:06:5038-9
39Halland/Skåne 52:06:53
1. Isak Bengtsson28:1749+5:0228:1749
2. Emelia Carlström39:2351+16:261:07:4050+1
3. Wilmer Selin23:2417+2:391:31:0443-7
4. Maja Karmstig35:4935+25:562:06:5339-4
40Buskerud o-krets 42:07:45
1. Johan Eger28:4852+5:3328:4852
2. Hanna Spangberg35:1849+12:211:04:0646-6
3. Mats Johnsen29:5346+9:081:33:59460
4. Mari Øverby33:4627+23:532:07:4540-6
41Halland/Skåne 82:07:47
1. Isak Andersson29:4455+6:2929:4455
2. Jenny Severinsson37:4850+14:511:07:3249-6
3. Hjalmar Axelsson23:0711+2:221:30:3942-7
4. Selma Larsson37:0841+27:152:07:4741-1
42Østfold orienteringskrets 12:08:37
1. Sondre Ladim33:0960+9:5433:0960
2. Sigrid Schmitt Gran33:5746+11:001:07:0648-12
3. Henrik Julian Fontes Aarbu23:0010+2:151:30:0640-8
4. Emma Sofie Steinsland38:3143+28:382:08:3742+2
43Østfold orienteringskrets 32:09:58
1. Peder Aabogen Haugaard28:2250+5:0728:2250
2. Marte Lillegraven Langsæter29:4036+6:4358:0236-14
3. Audun Nordby27:3238+6:471:25:3438+2
4. Emma Helene Henning Olsen44:2452+34:312:09:5843+5
44Akershus og Oslo orienteringskrets 32:12:21
1. Lars Sigurd Baugestø Rødnes27:5743+4:4227:5743
2. Mari Fløtre Aarseth33:1843+10:211:01:15430
3. Martin Christoffer Borg31:2948+10:441:32:4444+1
4. Inga Skaarer Wiklund39:3745+29:442:12:21440
45Västergötlands Orienteringsförbund 62:16:26
1. Ludvig Hedström35:3262+12:1735:3262
2. Stina Nalbin29:0935+6:121:04:4147-15
3. Tom Weihart29:0741+8:221:33:4845-2
4. Moa Skoog42:3851+32:452:16:26450
46Buskerud o-krets 72:24:36
1. Martin Kaiser31:3057+8:1531:3057
2. Henrik Kaiser43:3554+20:381:15:0556-1
3. Fredrik Fet Andersen32:5550+12:101:48:0051-5
4. Marie Kvarme36:3637+26:432:24:3646-5
47Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 32:31:26
1. David Hermansson27:3840+4:2327:3840
2. Molly Bergstrand30:5640+7:5958:3439-1
3. Alexander Lännhult42:2257+21:371:40:5649+10
4. Linnea Axelsson50:3057+40:372:31:2647-2
48Østfold orienteringskrets 42:32:00
1. Sivert Poppe31:0356+7:4831:0356
2. Marte Hox Brynildsen40:5553+17:581:11:5852-4
3. Sebastian Bøhn-Bryntesen37:2751+16:421:49:25520
4. Amalie Løkkeberg42:3550+32:422:32:0048-4
49Västergötlands Orienteringsförbund 92:33:12
1. Alfred Hallqvist28:1448+4:5928:1448
2. Alice Wahlberg46:1255+23:151:14:2654+6
3. Kasper Vemdal29:2143+8:361:43:4750-4
4. Linnea Solvang Stagg49:2556+39:322:33:1249-1
50Buskerud o-krets 52:41:10
1. Lukas Klausen26:5433+3:3926:5433
2. Ingrid Lesteberg1:14:3060+51:331:41:2459+26
3. August Hellerud Sire49:5360+29:082:31:1758-1
4. Hedda Spangberg9:5312:41:1050-8
51Mjøs-o / Østfold orienteringskrets 82:41:16
1. Mats Lindaas32:4058+9:2532:4058
2. Madeleine Aaslund Jenack56:0959+33:121:28:49580
3. Birk Breimo53:5861+33:132:22:4757-1
4. Emma Bangstad Bergersen18:292+8:362:41:1651-6
52Buskerud o-krets 62:43:28
1. Arne Bergan27:1036+3:5527:1036
2. Johanne Storhaug47:5458+24:571:15:0455+19
3. Isak Fagerland39:5755+19:121:55:01550
4. Tiril Holen48:2755+38:342:43:2852-3
53Buskerud o-krets 82:43:42
1. Stein Stræte25:0221+1:4725:0221
2. Oskar Hope46:5157+23:541:11:5351+30
3. Jens Wold39:4954+19:041:51:4254+3
4. Tiril Kihle52:0058+42:072:43:4253-1
54Østfold orienteringskrets 52:45:28
1. Alfred Bjørnerød25:1627+2:0125:1627
2. Sigrid Hauge46:4356+23:461:11:5953+26
3. Martin Bryggen38:1753+17:321:50:16530
4. Signe Strand Gulbrandsen55:1259+45:192:45:2854+1
55Østfold orienteringskrets 62:57:11
1. Thomas Blomkvist40:0864+16:5340:0864
2. Julie Brenås40:1852+17:211:20:2657-7
3. Elias Thoresen49:3659+28:512:10:0256-1
4. Julie Sofie Wold47:0953+37:162:57:1155-1
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 2ej godkänd
1. Arvid Ekström26:5734+3:4226:5734
2. Lina Ahlstedtej godkändej godkänd
3. Victor Nilsson38:0152+17:16ej godkänd
4. Frida Johansson42:1549+32:22ej godkänd
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 4ej godkänd
1. Axel Brönnestam34:0961+10:5434:0961
2. Emma Christiansson29:5139+6:541:04:0045-16
3. Saga Källstrand32:4849+12:031:36:4848+3
4. Melker Anderssonej godkändej godkänd
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 5ej godkänd
1. Hjalmar Olsson40:2165+17:0640:2165
2. vacant ej godkändej godkänd
3. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
4. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 6ej godkänd
1. Linus Nilsson42:4566+19:3042:4566
2. vacant ej godkändej godkänd
3. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
4. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
Halland/Skåne 10ej godkänd
1. Alfred Ahltin29:3354+6:1829:3354
2. Hanna Larsson28:5733+6:0058:3038-16
3. vacant ej godkändej godkänd
4. vacant ej godkändej godkänd
Halland/Skåne 9ej godkänd
1. Jonathan Rundqvist28:0546+4:5028:0546
2. Alva Nystedt25:0913+2:1253:1431-15
3. Elia Kämpe24:3522+3:501:17:4918-13
4. vacant ej godkändej godkänd
Mjøs-o 4ej godkänd
1. Vegard Ranestad33:0859+9:5333:0859
2. Ingeborg Hasle Haslestadej godkändej godkänd
3. Gaute Lindaasej godkändej godkänd
4. vacant ej godkändej godkänd
Mjøs-o 5ej godkänd
1. Ole Gunnar Kleppa Madslien40:0563+16:5040:0563
2. vacant ej godkändej godkänd
3. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
4. vacant (vacant)ej godkändej godkänd
Østfold orienteringskrets 2ej godkänd
1. Sigurd Saxe Sandvik27:4042+4:2527:4042
2. Erika Lind-Larsenej godkändej godkänd
3. Emil Husebye Aamodt25:3827+4:53ej godkänd
4. Embla Øvretveit32:5424+23:01ej godkänd
Østfold orienteringskrets 7ej godkänd
1. Ludvik Sætherej godkändej godkänd
2. Elma Sagli Gudim33:4745+10:50ej godkänd
3. Elias Mosebekk57:0062+36:15ej godkänd
4. Solveig Pehrsen-Lunde47:1254+37:19ej godkänd
Västergötlands Orienteringsförbund 10ej godkänd
1. Erik Gullbrand29:3153+6:1629:3153
2. Alma Appelgren28:3532+5:3858:0637-16
3. Noel Bengtsson26:1132+5:261:24:1736-1
4. vacant ej godkändej godkänd
Västergötlands Orienteringsförbund 7ej godkänd
1. Adam Skoglund23:303+0:1523:303
2. Agnes Johanssonej godkändej godkänd
3. Johan Eriksson25:3726+4:52ej godkänd
4. Mirjam Inemyr37:1242+27:19ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser