Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Natträning 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Natträning 2
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 27 november 2018

Långa

8 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel KristianssonSkåneslättens OL53:406:20
2Stefan PålssonSkåneslättens OL57:02+3:226:44
3Conny RaskHjärnarps OL57:29+3:496:47
4Felix AlnervikHelsingborgs SOK57:51+4:116:49
5Simon OlssonHjärnarps OL59:28+5:487:01
6Oskar CervinHelsingborgs SOK59:31+5:517:01
7Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:07:45+14:057:59
8Lars SvantessonHjärnarps OL1:09:43+16:038:13

Mellan

5 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken40:436:51
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK49:56+9:138:25
3Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL51:27+10:448:40
4Ulf NilssonHjärnarps OL51:32+10:498:41
5Sofia PalmFK Boken51:52+11:098:44
6Magnus OlssonHjärnarps OL52:39+11:568:52
7Thea BökmanHelsingborgs SOK52:47+12:048:54
8Marie OlssonÖrkelljunga FK52:58+12:158:55
9Emmy PalmFK Boken53:30+12:479:01
10Frida PalmFK Boken53:32+12:499:01
11Jan-I NygrenFK Boken1:13:11+32:2812:20
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Erica HöstHjärnarps OLej godkänd
Peter LarssonFK Bokenej start

Korta

3 850 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus OlssonEj klubbansluten34:278:56
2Dan SjöholmHalmstad OK34:38+0:118:59
3Elia KämpeÖrkelljunga FK35:24+0:579:11
4Embla CinthioSkåneslättens OL35:40+1:139:15
5Dan JohanssonHelsingborgs SOK36:22+1:559:26
6Hanna MorénHjärnarps OL36:31+2:049:29
7Lennart MorénHjärnarps OL36:32+2:059:29
8David AnderssonIS Skanne36:52+2:259:34
9Torun HedinIS Skanne36:55+2:289:35
10Hans KööhlerTrollhättans SOK37:01+2:349:36
11Catarina HardenFK Boken37:10+2:439:39
12Marie AlbinssonHjärnarps OL37:18+2:519:41
13Stefan LindgrenHelsingborgs SOK37:21+2:549:42
14Stig JohanssonHelsingborgs SOK37:42+3:159:47
15Johanna OttossonÖrkelljunga FK37:44+3:179:48
16Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK37:45+3:189:48
17Carolina NilssonOK Kompassen37:48+3:219:49
18Dennis HansenOK Kompassen38:26+3:599:58
19Mats ToftnerOK Kompassen40:18+5:5110:28
20Axel NilssonÖrkelljunga FK40:34+6:0710:32
21Fredrik NilssonÖrkelljunga FK40:36+6:0910:32
22Lars PerssonOK Kompassen42:09+7:4210:56
23Ulf BengtssonOK Kompassen42:16+7:4910:58
24Kjell LönnHjärnarps OL42:28+8:0111:01
25Anna LarssonÖrkelljunga FK43:03+8:3611:10
Anne SvantessonHjärnarps OLej godkänd
Erik AlbinssonHjärnarps OLutgått
Iréne BengtssonOK Kompassenutgått
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start

Lätta

2 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis OlssonHelsingborgs SOK26:169:26
2Erik OlssonHelsingborgs SOK26:19+0:039:27
3Rebecca HardenFK Boken29:53+3:3710:44
4Otto NybergÖrkelljunga FK34:57+8:4112:34
5Anette NybergÖrkelljunga FK35:21+9:0512:42
6Carina ErikssonHjärnarps OL39:06+12:5014:03
7Wilma JönssonÖrkelljunga FK47:22+21:0617:02
8Lotta EkbergÖrkelljunga FK47:23+21:0717:02
9Wiggo JönssonÖrkelljunga FK47:47+21:3117:11
10Caroline JönssonÖrkelljunga FK47:48+21:3217:11
Sonja HammarOK Kompassenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser