Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Novemberkåsan 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Novemberkåsan 2018
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: lördag 17 november 2018

Långa

15 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:29:285:53
2Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:29:34+0:065:53
3Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:29:48+0:205:54
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:40:07+10:396:35
5Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:40:09+10:416:35
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:47:21+17:537:03
7Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:47:30+18:027:04
8Anders AxlingSundsvalls OK1:55:10+25:427:34
9Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF2:01:26+31:587:59
10Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF2:02:48+33:208:04
11Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF2:03:03+33:358:05
12Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF2:30:19+1:00:519:53
13Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OF2:59:42+1:30:1411:49
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFej start
Björn WinnerstamEskilstuna OLej start

Mellan

10 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:10:236:34
2Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:10:40+0:176:36
3Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:10:58+0:356:37
4Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF1:11:15+0:526:39
5Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:16:18+5:557:07
6Joakim HelgarsTäby OK1:21:37+11:147:37
7Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF1:21:50+11:277:38
8Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:21:55+11:327:39
9Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:22:01+11:387:39
10Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:22:12+11:497:40
11Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:13+15:508:03
12Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:29:57+19:348:24
13Mats FryxellTullinge SK1:30:03+19:408:24
14Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:21+19:588:26
15Johan LindqvistTäby OK1:30:40+20:178:28
16Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL1:30:52+20:298:29
17Julia DavidssonÄrla IF1:31:08+20:458:31
18Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:31:26+21:038:32
19Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:31:36+21:138:33
20Roger GlänneforsSöders-Tyresö1:41:36+31:139:29
21Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:42:55+32:329:37
22Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF1:44:29+34:069:45
23Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:51:13+40:5010:23
24Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:58:20+47:5711:03
25Hans JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:58:28+48:0511:04
26Noa HelgarsTäby OK2:18:36+1:08:1312:57
27Filip LindqvistTäby OK2:18:39+1:08:1612:57
28Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF2:22:52+1:12:2913:21
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Jenny KjellbergSödertälje-Nykvarn OFej start

Kort

6 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:497:50
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF47:57+0:087:51
3Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF48:19+0:307:55
4Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF48:21+0:327:55
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF48:25+0:367:56
6Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF56:35+8:469:16
7Vuk RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:00:57+13:089:59
8Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:01:06+13:1710:00
9Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:01:08+13:1910:01
10Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF1:01:20+13:3110:03
11Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:01:42+13:5310:06
12Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:01:56+14:0710:09
13Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:08+17:1910:40
14Harald BauerIFK Lidingö SOK1:06:47+18:5810:56
15Willy LjungdellTäby OK1:07:21+19:3211:02
16Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:07:38+19:4911:05
17Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:07:49+20:0011:07
18EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:08:15+20:2611:11
19Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:08:26+20:3711:13
20Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:12:36+24:4711:54
21Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:17:34+29:4512:42
22Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:22:17+34:2813:29
23Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:25:00+37:1113:56
24Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:25:53+38:0414:04
25Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:52:44+1:04:5518:28
Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Christina BergströmSödertälje-Nykvarn OFej start

Mini

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF43:4212:29
2Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF58:45+15:0316:47
3Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF1:05:04+21:2218:35
4Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:34:48+51:0627:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser