Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hokträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hokträffen
Arrangörsorganisationer: Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: lördag 17 augusti 2019

D21

7 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny SundbladEksjö SOK1:13:0810:26
2Cecilia BerganderEksjö SOK1:16:03+2:5510:51
3Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:18:02+4:5411:08
4Louise BeechIK Hakarpspojkarna1:18:10+5:0211:10
5Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:25:29+12:2112:12
6Hanna OlssonIFK Sävsjö1:51:16+38:0815:53
7Hana FukalovaOrientacni Beh Opava1:56:57+43:4916:42
Elin SvenssonNässjö OKej godkänd
Anna NilssonJönköpings OKej godkänd
Moa SvenssonNässjö OKutgått

H21

9 940 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:14:477:31
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:16:07+1:207:39
3Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:17:47+3:007:49
4Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:20:58+6:118:08
5Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:21:03+6:168:09
6Lucas SundbladEksjö SOK1:21:05+6:188:09
7Victor HanssonJönköpings OK1:23:03+8:168:21
8Joel NilssonIFK Göteborg Orientering1:23:41+8:548:25
9Olof Larén-SandgrenOK Orion1:24:10+9:238:28
10Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:26:15+11:288:40
11Simon ChristofersonVäxjö OK1:26:58+12:118:44
12Peter ArnessonUlricehamns OK1:27:57+13:108:50
13Josh BeechEspoon Suunta1:31:38+16:519:13
14Simon NilssonEksjö SOK1:35:15+20:289:34
15Simon RuneforsVäxjö OK1:38:28+23:419:54
16Lars LundströmIF Hallby SOK1:39:06+24:199:58
17Filip HadacOrientacni Beh Opava1:39:41+24:5410:01
18Jaromir MielecOrientacni Beh Opava1:40:01+25:1410:03
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Joel Käll KarlssonVäxjö OKutgått
Moltas ViebkeMalmö OKutgått
Martin HederskogKalmar OKutgått

D21 Kort

5 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucie WeissovaJönköpings OK1:11:5313:36
2Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:13:41+1:4813:57

D20

5 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KindlundOK Tranan1:03:5312:05

H20

7 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:17:1510:19
2Simon BjörnehällOK Gränsen1:31:51+14:3612:16

H18

6 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern57:458:48
2Olle BergstedtMarkbygdens OK1:08:42+10:5710:28
3Jiri KostkaOrientacni Beh Opava1:09:19+11:3410:33
4Albin TollOK Njudung1:09:41+11:5610:37
5David NeroNässjö OK2:18:58+1:21:1321:11

D16

4 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AnderssonAnderstorps OK47:1110:59
2Thea BökmanHelsingborgs SOK49:24+2:1311:30
3Matilda AspIFK Göteborg Orientering54:24+7:1312:40
4Ida RosjöJönköpings OK57:14+10:0313:20
5Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava1:00:16+13:0514:02
6Anna KovalcikovaOrientacni Beh Opava1:02:37+15:2614:35
7Karolina KlechovaOrientacni Beh Opava1:05:49+18:3815:20
8Elin AxelssonMullsjö SOK1:11:38+24:2716:41

H16

5 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam ValikOrientacni Beh Opava45:228:20
2Hugo LarssonKarlskrona SOK48:51+3:298:58
3Alfred HallqvistUlricehamns OK49:26+4:049:05
4Anders SkoglundSol Tranås52:51+7:299:42
5David AlménVänersborgs SK53:14+7:529:47
6Vit CechKarlskrona SOK55:45+10:2310:14
7Oscar HultgrenOK Njudung58:27+13:0510:44
8Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna1:11:04+25:4213:03
Emil LarssonOK Tisarenutgått

D14

4 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma KroksmyrVäxjö OK37:289:13
2Barbora HolasovaOrientacni Beh Opava39:21+1:539:41
3Lovisa KroksmyrVäxjö OK40:41+3:1310:01
4Smilla LennartssonNässjö OK46:00+8:3211:19
5Magdalena CetlovaOrientacni Beh Opava48:18+10:5011:53
6Linda SahlinNässjö OK49:54+12:2612:17
7Felicia GustafssonOK Njudung51:05+13:3712:34
8Tilda SundkvistOK Gränsen51:48+14:2012:45
9Clara LövgärdOK Alehof52:20+14:5212:53
10Natalie GalloOrientacni Beh Opava1:03:48+26:2015:42
Katka PachmannovaOrientacni Beh Opavaej godkänd

H14

4 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK31:377:47
2Valter RoothVäxjö OK40:34+8:579:59
3Viggo WulffOK Gränsen43:22+11:4510:40
4Olle PetersénOK Njudung44:18+12:4110:54
5Wilhelm KarmetunOK Njudung45:55+14:1811:18
6Malcolm SvenssonAnderstorps OK49:06+17:2912:05
7Otto LarssonOK Tranan53:40+22:0313:13
8Gustav LundqvistHalmstad OK1:01:24+29:4715:07

D14 Kort

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes AnderssonAnderstorps OK43:5416:11

H14 Kort

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron MolanderOK Gränsen37:3113:50

D12

2 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera DahlbergJönköpings OK26:599:57
2Hilma TrofastJönköpings OK29:20+2:2110:49
3Ebba LövgärdOK Alehof29:44+2:4510:58
4Alena KovalcikovaOrientacni Beh Opava30:17+3:1811:10
5Karolina CetlovaOrientacni Beh Opava33:03+6:0412:11
6Klara JohanssonSOK Aneby39:52+12:5314:42
7Hilda BengtssonAlvesta SOK42:54+15:5515:49
8Tilde LennartssonNässjö OK43:46+16:4716:09
9Jana Rifa BernardinoIFK Sävsjö45:42+18:4316:51
10Iris MøllerOK Sorø1:14:06+47:0727:20
Ella AnderssonAnderstorps OKej godkänd
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H12

2 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan18:206:45
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK25:32+7:129:25
3Måns SandahlIK Hakarpspojkarna27:06+8:4610:00
4Ondrej GalloOrientacni Beh Opava27:13+8:5310:02
5Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna27:49+9:2910:15
6Mads Ottar JespersenOK Sorø28:08+9:4810:22
7Olof HertinIK Hakarpspojkarna29:04+10:4410:43
8Gustaf KarlssonOK Njudung30:26+12:0611:13
9Mose GrafströmAttunda OK30:32+12:1211:16
10Viktor CechOrientacni Beh Opava32:13+13:5311:53
11Jack AnderssonVaggeryds SOK44:31+26:1116:25
12Anton FaxénVäxjö OK49:22+31:0218:12
Teo PalmérUlricehamns OKej godkänd
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd

D12 Kort

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice UllertegJönköpings OKutgått

D10

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BeijerJönköpings OK19:428:08
2Elsa AxelssonOK Norrvirdarna20:11+0:298:20
3Alma EreltOK Norrvirdarna22:05+2:239:07
4Camille Friis SchebyOK Sorø23:50+4:089:50
5Alma TrofastJönköpings OK25:04+5:2210:21
6Kajsa BengtssonAlvesta SOK28:11+8:2911:38

H10

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar AnderssonVäxjö OK16:026:37
2Hjalmar HörnquistAnderstorps OK18:09+2:077:30
3Petr KovalcikOrientacni Beh Opava18:21+2:197:34
4Oskar SöderbergOK Skogsfalken19:02+3:007:51
5Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna20:05+4:038:17
6Hannes SonnerfjordJönköpings OK22:12+6:109:10
7Daniel KarlssonOK Njudung25:49+9:4710:40
8Albert AxelssonOK Norrvirdarna30:28+14:2612:35
9Axel BengtssonAlvesta SOK30:56+14:5412:46
10Anton KroksmyrVäxjö OK32:00+15:5813:13

D35

5 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emeli GrafströmAttunda OK1:17:1912:57

H35

8 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto1:19:249:53
2Jari HuttunenSOK Aneby1:32:40+13:1611:32
3Gustav MalmborgBurseryds IF2:07:57+48:3315:56

D40

4 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna53:2510:44
2Helena SandahlIK Hakarpspojkarna58:09+4:4411:42
3Jenny MartinssonJönköpings OK1:00:26+7:0112:09
4Jenny JohanssonOK Gisle1:01:46+8:2112:25
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:01:56+8:3112:27
6Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:04:33+11:0812:59
7Katarina LenanderVäxjö OK1:06:09+12:4413:18
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK1:08:59+15:3413:52
9Eva GustafssonVäxjö OK1:09:40+16:1514:01
10Cecilia KarmetunOK Njudung1:44:31+51:0621:01
Maria HörnquistAnderstorps OKej godkänd

H40

7 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik KroksmyrVäxjö OK1:17:2110:20
2Andreas SamuelssonOK Vivill1:20:16+2:5510:43
3Juraj BencurOrientacni Beh Opava1:20:34+3:1310:46
4Albin AnderssonVäxjö OK1:21:57+4:3610:57
5Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:34:02+16:4112:34
6Mikael TrofastJönköpings OK1:34:29+17:0812:37
7Max LarssonOK Tranan1:36:52+19:3112:57
8Måns FaxénVäxjö OK1:37:19+19:5813:00
Martin BeijerJönköpings OKutgått
Henrik EricksonUlricehamns OKej start

D45

4 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna49:3511:04
2Anna LövgärdOK Alehof52:13+2:3811:39
3Tenna Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OK53:13+3:3811:52
4Johanna AspIFK Göteborg Orientering54:00+4:2512:03
5Marie NordSol Tranås57:12+7:3712:46
6Sara LarssonOK Bävern1:00:21+10:4613:28 Ladda ner rutt i gpx-format
7Martina HeijelAnderstorps OK1:01:07+11:3213:38
8Malin ClassonOK Stigen1:03:57+14:2214:16
9Johanna HallqvistUlricehamns OK1:05:52+16:1714:42
10Angelica BrandqvistTibro OK1:08:14+18:3915:13
11Maria FolkestadAnderstorps OK1:10:21+20:4615:42
12Maria SundbergOK Njudung1:12:30+22:5516:10
13Karin NorlanderOK Nackhe1:18:29+28:5417:31
14Carin RosjöJönköpings OK1:19:01+29:2617:38
Anna LennartssonNässjö OKutgått

H45

6 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna51:347:51
2Fredrik SvenssonJönköpings OK55:31+3:578:27
3Jan LagerHalmstad OK57:37+6:038:46
4Anders DahlénOK Njudung58:15+6:418:52
5Mikael LundqvistHalmstad OK1:03:30+11:569:40
6Dan LarssonOK Tisaren1:04:22+12:489:48
7Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:05:46+14:1210:01
8Anders LövgärdOK Alehof1:07:30+15:5610:17
9Daniel GustafssonIK Hakarpspojkarna1:11:09+19:3510:50
10Ulf JohanssonOK Gisle1:11:25+19:5110:53
11Joakim KarmetunOK Njudung1:14:10+22:3611:18
12Tomas KovalcikOrientacni Beh Opava1:17:45+26:1111:51
13Jakob LandspergTisvilde Hegn OK1:22:34+31:0012:35
14Kristian Kærsgaa HansenOK Sorø1:23:15+31:4112:41
15Kåre SørensenOK Sorø1:41:13+49:3915:25
16Tomas CechOrientacni Beh Opava1:41:56+50:2215:32
17Tomas FridénOK Gränsen1:46:08+54:3416:10
18Robert SvenssonAnderstorps OK1:48:52+57:1816:35
19Thobias FunkeOK Njudung1:55:59+1:04:2517:40
Morten HassOK Sorøej godkänd
Niclas HörnquistAnderstorps OKej godkänd
Patrik AnderssonAnderstorps OKutgått
Anders HolmbergOK Vivillutgått
Jesper Munch JespersenOK Sorøutgått
Magnus ClaessonJönköpings OKutgått

D50

4 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering51:4712:52
2Karin ÖhlinSOK Aneby53:13+1:2613:14
3Anna JohanssonJönköpings OK56:08+4:2113:57
4Ulrika RibbholmOK Njudung57:03+5:1614:11
5Lotta SundbladEksjö SOK59:25+7:3814:46
6Lena TuressonBurseryds IF1:02:03+10:1615:26
7Kristina LindOK Skärmen1:04:21+12:3416:00
8Petra OlssonIFK Sävsjö1:21:07+29:2020:10
9Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:26:38+34:5121:33
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej start
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OLej start

H50

5 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering49:168:15
2Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering54:11+4:559:04
3Björn AnderssonBredaryds SOK58:48+9:329:50
4Tomas KarlssonKexholms SK1:03:29+14:1310:38
5Jan TuressonBurseryds IF1:07:36+18:2011:19
6Miroslav HadacOrientacni Beh Opava1:09:03+19:4711:33
7Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:09:45+20:2911:41
8Magnus AbrahamssonHalmstad OK1:10:19+21:0311:46
9Göran NordSol Tranås1:19:40+30:2413:20
10Björn KarlssonKexholms SK1:28:17+39:0114:47
Tobias Den BraverOK Gränsenutgått

D55

4 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK44:0110:56
2Karin HederskogJönköpings OK52:15+8:1412:59
3Maritha HenrikssonJönköpings OK53:27+9:2613:17
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF56:54+12:5314:09
5Anita BodinGällstadbygdens SOK59:26+15:2514:47
6Eva EklundVäxjö OK1:10:31+26:3017:32
7Eva TollsternVäxjö AIS1:21:16+37:1520:12
8Marita FilipssonMarkaryds FK1:24:59+40:5821:08
Susann BerntssonOK Refteleutgått
Ann-Marie AnderssonTenhults SOKej start

H55

5 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK51:519:23
2Tord HederskogJönköpings OK52:50+0:599:34
3Mats JohanssonSol Tranås53:56+2:059:46
4Glen HåkanssonVäxjö OK56:28+4:3710:13
5Jens LindströmTibro OK57:31+5:4010:25
6Bengt AnderssonTenhults SOK58:25+6:3410:34
7Anders BergLinköpings OK1:00:41+8:5010:59
8Ola AllvinIK Hakarpspojkarna1:03:04+11:1311:25
9Conny SimonssonGränna-Bygdens OK1:10:49+18:5812:49
10Lasse Karlsson-LodIstrums SK1:13:27+21:3613:18
11Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:13:29+21:3813:18
12Jan PerinkaOrientacni Beh Opava1:13:50+21:5913:22
13Gunnar GustavssonOK Reftele1:18:58+27:0714:18
14Benjamin ViebkeMalmö OK1:22:43+30:5214:59
15Leif SandahlOK Tyr1:33:52+42:0117:00
Bengt OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders GranqvistVärend GN OLutgått

D60

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK52:1014:41
2Bente KällVäxjö OK56:12+4:0215:49
3Jane JohanssonIstrums SK59:46+7:3616:50
4Berit RuneforsVäxjö OK1:32:52+40:4226:09
5Liselott SigbyIK Vista1:34:56+42:4626:44

H60

4 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna53:5610:51
2Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna1:01:19+7:2312:20
3Arne KlintbergEksjö SOK1:02:07+8:1112:29
4Jan KarlssonVäxjö OK1:07:55+13:5913:39
5Per-Ivan EngströmOK Orion1:09:03+15:0713:53
6Lennart LarssonJönköpings OK1:09:23+15:2713:57
7Harald MagnussonOK Bävern1:13:46+19:5014:50
8Hans ÅkessonIFK Sävsjö1:16:42+22:4615:25
9Clas BörjessonIK Uven1:22:20+28:2416:33
10Bengt SvenssonOK Gisle1:57:07+1:03:1123:33
Lars EklundVäxjö OKej godkänd

D65

3 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken57:1316:07
2Monica MartinssonOK Tranan58:01+0:4816:20
3Anna-Karin ArgusSol Tranås1:00:33+3:2017:03
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna1:01:19+4:0617:16
5Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:03:02+5:4917:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:03:20+6:0717:50
7Eva AndreassonMarkbygdens OK1:08:25+11:1219:16
8Åsgerd BergmanOK Tranan1:22:30+25:1723:14
9Marianne SjöbergOK Gränsen1:29:10+31:5725:07
10Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:33:12+35:5926:15
Margareta SchölinTockarps IKutgått

H65

4 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan51:5111:34
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna52:18+0:2711:40
3Kjell NeroNässjö OK54:55+3:0412:15
4Leif AsplundJönköpings OK57:43+5:5212:52
5Ulf SvenssonOK Njudung57:54+6:0312:55
6Jan KarlssonOK Virdarna1:05:22+13:3114:35
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:08:50+16:5915:21
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK1:15:18+23:2716:48
9Björn PetterssonUlricehamns OK1:16:24+24:3317:03
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej godkänd
Kim FolanderFSK Orienteringutgått
Hans TrofastTenhults SOKutgått

D70

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung53:4317:54
2Kajsa TofténHjobygdens OK55:18+1:3518:26
3Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK59:22+5:3919:47
4Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:00:51+7:0820:17
5Monica LarssonOK Tranan1:04:32+10:4921:30
6Vega SlottnerJönköpings OK1:12:18+18:3524:06
7Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:14:06+20:2324:42
8May-Sofie OlssonForserums SOK1:17:10+23:2725:43
9Kristina JohanssonMullsjö SOK1:22:33+28:5027:31
10Ulla LingJönköpings OK1:26:34+32:5128:51
Solbritt GustafssonOK Virdarnautgått
Linnea ClaessonRydboholms SKutgått
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

H70

4 020 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar BergmanOK Tranan48:2812:03
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK50:46+2:1812:37
3Hans SvensonSOK Viljan53:49+5:2113:23
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared54:47+6:1913:37
5Nils KarlssonVäxjö AIS56:27+7:5914:02
6Lennart AnderssonOK Orion1:00:30+12:0215:02
7Stefan G LarssonOK Njudung1:01:14+12:4615:13
8Kjell MartinssonOK Tranan1:01:31+13:0315:18
9Kurt JohanssonOK Gisle1:03:01+14:3315:40
10Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:03:06+14:3815:41
11Lennart BohmanKarlskrona SOK1:04:19+15:5115:59
12Bengt SörensenJönköpings OK1:04:34+16:0616:03
13Nils-Birger JohanssonSol Tranås1:05:02+16:3416:10
14Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:06:57+18:2916:39
15Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:07:59+19:3116:54
16Kent JogelandIK Ymer1:10:58+22:3017:39
17Stellan AhnströmForserums SOK1:11:05+22:3717:40
18Per GranevikJönköpings OK1:14:47+26:1918:36
19Gösta ClaessonRydboholms SK1:15:00+26:3218:39
20Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:16:28+28:0019:01
21Kent OlaussonOK Orinto1:18:59+30:3119:38
22Roland NilssonSOK Viljan1:25:26+36:5821:15
23Gunnar AnderssonIK Vista1:30:59+42:3122:37
24Bill SchölinTockarps IK1:31:19+42:5122:42
25Sune AnderssonHalmstad OK1:33:42+45:1423:18
Conny BerggrenVäxjö AISej godkänd
Rune RingsgårdOK Roxenej godkänd
Åke SjöbergOK Gränsenutgått
Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarnautgått
Bo TuressonIFK Sävsjöutgått
Göran DehlinAnnebergs GIFutgått

D75

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berith IvehagFrämmestads IK56:4018:53
2Gunnel SvenssonIK Ymer58:10+1:3019:23
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:00:14+3:3420:04
4Kerstin GunnarssonNässjö OK1:00:42+4:0220:14
5Berit ByströmOK Virdarna1:06:06+9:2622:02
6Ann-Britt BjörnlingerIK Vista1:15:09+18:2925:03
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:15:26+18:4625:08
8Ulla NilssonSOK Viljan1:53:18+56:3837:46
Elisabeth KimellGotlands Bro OKej godkänd

H75

3 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SandahlAnnebergs GIF51:3914:32
2Erland LingJönköpings OK59:55+8:1616:52
3Lennart PetterssonBjörkfors GOIF1:02:20+10:4117:33
4Björn LinnersjöOK Orion1:03:13+11:3417:48
5Arne SvenssonOK Njudung1:04:58+13:1918:18
6Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:08:10+16:3119:12
7Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:08:11+16:3219:12
8Lars WürsigJönköpings OK1:10:02+18:2319:43
9Krister SandbladVäxjö OK1:10:59+19:2019:59 Ladda ner rutt i gpx-format
10Bo GustafssonOK Gränsen1:15:03+23:2421:08
11Lars-Åke LarssonOK Tranan1:15:12+23:3321:10
12Kenneth IvehagFrämmestads IK1:16:49+25:1021:38
13Gerth SällströmLessebo OK1:19:26+27:4722:22
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Alf OlssonForserums SOKej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKutgått
Göran ThourVärend GN OLej start

D80

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven56:5219:53
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:06:17+9:2523:10
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:07:53+11:0123:44
Laila MalmqvistVäxjö OKutgått

H80

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK48:2316:07
2Werner TörnblomVäxjö OK59:00+10:3719:40 Ladda ner rutt i gpx-format
3Sigvard RudolfssonOK Gisle1:03:57+15:3421:19
4Stig JohanssonHalmstad OK1:05:43+17:2021:54
5Lars-Göran BjörnlingerIK Vista1:07:45+19:2222:35
6Kurt RydinOK Tranan1:14:49+26:2624:56
7Lennart KammenhedJönköpings OK1:15:32+27:0925:10
8Johan JanssonVäxjö OK1:16:58+28:3525:39
9Per LarssonJönköpings OK1:17:53+29:3025:57
10Sten HjelmOK Tranan1:31:49+43:2630:36
Göran KarlssonOK Bävernej godkänd
Ernie BroströmHalmstad OKej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKutgått
John-Erik ErikssonJönköpings OKutgått
Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjöej start
Gunnar BylundRydboholms SKej start

H85

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gillis AlmVäxjö OK1:10:2123:27
Lars-erik MalmqvistVäxjö OKej godkänd
KG ErikssonOK Gisleej godkänd

Inskolning

1 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tuva BjörkVaggeryds SOKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Ella KronmarkerMullsjö SOKfullföljt
Tuva NordenHässleholms OKfullföljt
Emma-Kajsa PerssonVäxjö OKfullföljt
Robin SemeniucFK Finnfullföljt
Albin SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Elias SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Natanael TuressonKlubblösfullföljt
Nils TuressonKlubblösfullföljt
Signe TuressonOK Skogsfalkenfullföljt
Gustav MartinssonJönköpings OKej godkänd

U1

1 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian NordstrandIFK Stockaryd16:078:39
2Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna19:45+3:3810:37
3Adam BackEksjö SOK21:10+5:0311:22
4Isak DahlqvistVaggeryds SOK22:05+5:5811:52
5Felix SandahlIK Hakarpspojkarna22:09+6:0211:54
6Ester UllertegJönköpings OK23:31+7:2412:38
7Melker BengtssonAlvesta SOK25:45+9:3813:50
8Linus PerssonVäxjö OK27:32+11:2514:48
9Emil PerssonVäxjö OK28:08+12:0115:07
10Stella SjöholmOK Norrvirdarna36:40+20:3319:42
11Alma FaxénVäxjö OK40:36+24:2921:49
12Astrid HederskogJönköpings OK43:17+27:1023:16

U2

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred MartinssonJönköpings OK21:458:59
2Kasper BjurgrenJönköpings OK22:27+0:429:16
3Assar Rosén ThelinJönköpings OK28:11+6:2611:38
4Leon SjöholmOK Norrvirdarna29:16+7:3112:05
5Theo KronmarkerMullsjö SOK33:04+11:1913:39
6Alice MalmborgBurseryds IF33:10+11:2513:42
7Emil EreltOK Norrvirdarna33:30+11:4513:50

Öppen 1

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika UllertegJok25:3610:34
2Emelie SjöstrandIFK Stockaryd26:32+0:5610:57
3Kaisa RehnGränna-Bygdens OK29:48+4:1212:18
4Siw OlaussonOK Orinto36:38+11:0215:08
5Eva BergstrandVärend GN OL42:29+16:5317:33

Öppen 3

2 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HögbergOK Tranan28:0210:20
2Dick UllertegJönköpings OK29:11+1:0910:46
3Rikard NordénHässleholms OK35:34+7:3213:07
4Stina BengtssonAlvesta SOK36:45+8:4313:33
5Barbro NilssonAlvesta SOK39:03+11:0114:24
6Malin SonnerfjordJönköpings OK39:08+11:0614:26
7Felicia DahlqvistVaggeryds SOK43:59+15:5716:13
8Catrin MolanderOK Gränsen44:15+16:1316:19
9Lena JohanssonOK Njudung45:19+17:1716:43
10Ingela KlintbergEksjö SOK46:45+18:4317:15
11Ulrika FranssonOK Njudung47:19+19:1717:27
12Cecilia KronmarkerMullsjö SOK47:43+19:4117:36
13Ulf PalmqvistOK Njudung50:01+21:5918:27
14John-Erik BergstrandVärend GN OL52:20+24:1819:18
15Pia AdolfssonOK Gisle57:44+29:4221:18
16Colin AxelssonVaggeryds SOK1:03:30+35:2823:25
16Jonny AxelssonVaggeryds SOK1:03:30+35:2823:25
Anna HolmkvistKlubblösej godkänd
Maria KroksmyrVäxjö OKej godkänd

Öppen 5

4 060 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ClassonOK Stigen44:1410:53
2Emma HultgrenOK Njudung48:23+4:0911:55
3Anne SkoglundSol Tranås49:49+5:3512:16
4Maria SturessonAnderstorps OK49:56+5:4212:17
5Lena HögrellJönköpings OK55:21+11:0713:37
6Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna55:39+11:2513:42
7Christer SturessonAnderstorps OK57:31+13:1714:10
8Camilla MalmborgBurseryds IF57:32+13:1814:10
9John D SöderbergOK Skogsfalken58:34+14:2014:25
10Pär SundkvistOK Gränsen58:43+14:2914:27
11Moa SågbyKlubblös59:32+15:1814:39
12Lukas AxelssonIFK Stockaryd1:00:16+16:0214:50
13Anders ErikssonKexholms SK1:00:17+16:0314:50
14Annika JohanssonOK Stigen1:02:02+17:4815:16
15Björn HertzTenhults SOK1:04:49+20:3515:57
16Urban MolanderOK Gränsen1:06:29+22:1516:22
17Henrik JohanssonSOK Aneby1:11:00+26:4617:29
18Angelica JohanssonSOK Aneby1:11:03+26:4917:30
19Anette HertzTenhults SOK1:15:51+31:3718:40
20Ulrika BengtssonAlvesta SOK1:17:59+33:4519:12
21Jenny AnderssonAnderstorps OK1:19:13+34:5919:30
22Victoria LindénGränna-Bygdens OK1:19:41+35:2719:37
23Carolina ÖnstenIK Vista1:20:00+35:4619:42
24Agnes HertzTenhults SOK1:21:55+37:4120:10
25Anna TrofastJönköpings OK1:23:23+39:0920:32
26Veronica SahlinNässjö OK1:26:29+42:1521:18
27Bernt-Olof CarlssonIFK Stockaryd1:28:47+44:3321:52
28Sune JohanssonIFK Stockaryd1:29:38+45:2422:04
29Yvonne EckertIK Hakarpspojkarna1:30:35+46:2122:18
30Lilly AxelssonVaggeryds SOK2:25:05+1:40:5135:44
31Tyra ÖstermarVaggeryds SOK2:25:06+1:40:5235:44
Helena JohanssonJönköpings OKej godkänd
Per LennartssonNässjö OKej godkänd

Öppen 7

3 000 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK34:4911:36
2Maria HåkanssonVäxjö OK39:36+4:4713:12
3Dennis PerssonVäxjö OK40:28+5:3913:29
4Peter SahlinNässjö OK42:27+7:3814:09
5Marina JohanssonOK Njudung43:25+8:3614:28
6Eva CarlssonJönköpings OK45:25+10:3615:08
7Angelica JörnlingVaggeryds SOK46:28+11:3915:29
8Sara RosengrenOK Gränsen47:18+12:2915:46
9Oskar NilssonOK Stigen48:55+14:0616:18
10Jessica ElmerssonOK Bävern50:19+15:3016:46
11Sara WulffOK Gränsen55:26+20:3718:28
12Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna56:08+21:1918:42
13Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK57:15+22:2619:05
14Frida LaageGudhems IF58:41+23:5219:33
15Monica LaageGudhems IF59:08+24:1919:42
16Helene LöfströmJönköpings OK59:59+25:1019:59
17Pontus LöfströmJönköpings OK1:00:00+25:1120:00
18Bella PalmqvistOK Njudung1:02:16+27:2720:45
19Lovisa NordSol Tranås1:02:48+27:5920:56
20Per LeanderssonAnderstorps OK1:05:35+30:4621:51
21Karl PetersénOK Njudung1:07:11+32:2222:23
22Lotta PetersénOK Njudung1:07:12+32:2322:24
23Samuel OlssonIK Hakarpspojkarna1:15:03+40:1425:01
24Rohnny AnderssonForserums SOK1:27:55+53:0629:18
25Annika GustafssonJönköpings OK1:43:59+1:09:1034:39
Kerstin ElfÖlmstad ISej godkänd
Kurt BodinGällstadbygdens SOKej godkänd
Torbjörn BlomqvistJönköpings OKutgått

Öppen 8

4 480 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BengtssonAlvesta SOK38:148:32
2Isak BergmanOK Skogsfalken41:18+3:049:13
3Magnus LarssonKarlskrona SOK44:40+6:269:58
4Stefan BengtssonAlvesta SOK46:41+8:2710:25
5Michael HertinIK Hakarpspojkarna53:10+14:5611:52
6Lina BergmanOK Skogsfalken53:56+15:4212:02
7Dennis TollOK Njudung55:05+16:5112:17
8Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna56:19+18:0512:34
9Morgan BodinGällstadbygdens SOK57:08+18:5412:45
10Jonas AnderssonOK Norrvirdarna57:37+19:2312:51
11Johannes AxelssonOK Norrvirdarna58:19+20:0513:01
12Johan BökmanHelsingborgs SOK1:00:58+22:4413:36
13Pär SvenssonVärend GN OL1:01:16+23:0213:40
14Glenn HenningssonOK Stigen1:01:28+23:1413:43
15Rasmus SvenssonVärend GN OL1:03:09+24:5514:05
16Erik SkoglundSol Tranås1:04:29+26:1514:23
17Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:04:31+26:1714:24
18Veronica AdolfssonAnderstorps OK1:04:38+26:2414:25
19Arnold HermanssonOK Stigen1:09:12+30:5815:26
20Fredrik EreltOK Norrvirdarna1:11:35+33:2115:58
21Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:12:05+33:5116:05
22Lars RibbholmOK Njudung1:13:05+34:5116:18
23Christina SternerTockarps IK1:14:38+36:2416:39
24Ulf PerssonBottnaryds IF1:15:10+36:5616:46
25Anna MattssonOK Norrvirdarna1:16:11+37:5717:00
26Per RoothVäxjö OK1:16:13+37:5917:00
27Hasse AdolfssonOK Gisle1:17:04+38:5017:12
28Daniel AxelssonMålilla OK1:17:46+39:3217:21
29Johan EdströmBottnaryds IF1:19:41+41:2717:47
30Tomas PetterssonOK Reftele1:20:44+42:3018:01
31Irma SvenssonOK Klyftamo1:30:37+52:2320:13
32Jan FranssonJönköpings OK2:25:02+1:46:4832:22
Mikael SchebyOK Sorøej godkänd
Tine Friis SchebyOK Sorøej godkänd
Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarnautgått
Lucian SemeniucFK Finnej start
Stig MøllerOK Sorøej start

Öppen 9

7 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonJönköpings OK1:05:488:47
2Ludvig DanforsMullsjö SOK1:26:51+21:0311:36
3Frans SvenssonFK Finn1:31:53+26:0512:17
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:39:05+33:1713:14
5Lennart Nilsson BruzeJönköpings OK2:09:44+1:03:5617:20
6Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo2:17:15+1:11:2718:20
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser