Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt KM & NSC #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt KM & NSC #3
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: torsdag 25 oktober 2018

Svart 5 km

5 260 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK33:166:19
2David BejbomJärla Orientering39:27+6:117:30
3Isak GeliusSnättringe SK40:48+7:327:45
4Mattias KallhaugeSnättringe SK41:23+8:077:52
5Robert WallstenSnättringe SK41:36+8:207:54
6Erik Lidström LauriSnättringe SK44:53+11:378:31
7Oscar BjörckJärla Orientering44:56+11:408:32
8Stefan Svensson GeliusSnättringe SK46:37+13:218:51
9Kristina TedhamreSnättringe SK49:33+16:179:25
10Mats HainkeSnättringe SK51:44+18:289:50
11Johan BernhardCentrum OK52:01+18:459:53
12Tobias KarlssonSnättringe SK52:19+19:039:56
13Tova OlssonIK Hakarpspojkarna52:49+19:3310:02
14Jesper AnderssonSnättringe SK54:18+21:0210:19
15Hugo FlordalSnättringe SK55:01+21:4510:27
16Patrik ÄppelgranSnättringe SK56:16+23:0010:41
17Frida HectorSnättringe SK58:55+25:3911:12
18Jörgen HectorSnättringe SK59:08+25:5211:14
19Ella KarlssonSnättringe SK1:01:08+27:5211:37
20Anders KarlssonSnättringe SK1:01:21+28:0511:39
21Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:02:05+28:4911:48
22Thomas CallebergSnättringe SK1:03:37+30:2112:05
23Per WolgastSnättringe SK1:09:34+36:1813:13
24Johan FredholmSnättringe SK1:14:12+40:5614:06
25Albin HainkeSnättringe SK1:24:07+50:5115:59
26Fredric JohanssonSnättringe SK1:27:03+53:4716:32
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Jakob TedhamreSnättringe SKej start

Orange 3,5 km

3 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KallhaugeSnättringe SK31:558:37
2Henrik NordSnättringe SK34:23+2:289:17
3Peter KarlbergSnättringe SK36:41+4:469:54
4Ulf LindbergSnättringe SK40:19+8:2410:53
5Bo LauriSnättringe SK42:17+10:2211:25
6Andreas BorängSnättringe SK43:40+11:4511:48
7Oskar EknerSnättringe SK44:32+12:3712:02
8Alva Lidström LauriSnättringe SK46:15+14:2012:30
9Nadja DahlströmSnättringe SK46:52+14:5712:40
10Torbjörn BergmanSnättringe SK47:10+15:1512:44
11Björn SalomonssonSnättringe SK48:36+16:4113:08
12Per EknerSnättringe SK51:35+19:4013:56
13David BernSSK56:53+24:5815:22
14Lars CedérusSnättringe SK59:50+27:5516:10
15Stina BorängSnättringe SK1:00:01+28:0616:13
16Albert NordSnättringe SK1:00:18+28:2316:17
17Arvid BoströmSnättringe SK1:04:35+32:4017:27
Edvin EkbergSSKej godkänd

Gul 2 km

1 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:267:50
2Molly GeliusSnättringe SK19:24+3:589:50
3David NybergSSK20:38+5:1210:28
4Elin AbelSnättringe SK23:22+7:5611:51
5Kerstin ChristieSnättringe SK28:08+12:4214:16
6Egil HänströmSnättringe SK29:50+14:2415:08
7Love RabnorSnättringe SK30:29+15:0315:28
8Ludvig RoseldahnSSK33:58+18:3217:14
9Elisabeth HectorSnättringe SK36:08+20:4218:20
10Moa SjöstedtSSK40:51+25:2520:44
11Alvin ForslinSnättringe SK48:13+32:4724:28
12Gordon LimSnättringe SK1:26:02+1:10:3643:40
Josefin EdgrenSnättringe SKej godkänd
Meja LangemarkSSKej godkänd
Ludvig NordSnättringe SKej godkänd
Gabriel CarlqvistSnättringe SKej start
Ann-Christin NybergSnättringe SKej start

Vit 1,6 km

1 650 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:218:05
2Thea GeliusSnättringe SK16:38+3:1710:04
3Axel NymanSnättringe SK16:41+3:2010:06
4Algot SjöstrandSnättringe SK17:48+4:2710:47
5Ylva RemenSnättringe SK17:53+4:3210:50
6Theo PerssonSnättringe SK18:09+4:4811:00
6Jonna VisenSnättringe SK18:09+4:4811:00
6Tilde JonssonSnättringe SK18:09+4:4811:00
9Charlie Valleskog KarlssonSnättringe SK18:39+5:1811:18
10Love NorellSSK19:26+6:0511:46
10Harry NorellSSK19:26+6:0511:46
12Linnea StareniusSnättringe SK22:23+9:0213:33
13Astrid Holmgård/VallinSSK24:26+11:0514:48
14Liv DalenstamSnättringe SK24:34+11:1314:53
15Assar AlmqvistSnättringe SK25:52+12:3115:40
16Alexandra BengtssonSnättringe SK26:43+13:2216:11
17Vanja RemenSnättringe SK26:57+13:3616:20
18Bosse NordströmSnättringe SK28:19+14:5817:09
19Lovisa GeliusSnättringe SK28:21+15:0017:10
20Vilmer GeliusSnättringe SK28:28+15:0717:15
21Hedda SjöstrandSnättringe SK30:46+17:2518:38
22Alva DalenstamSnättringe SK31:29+18:0819:04
23Lovisa GeyerSnättringe SK32:37+19:1619:46
24Vilmer RosendahlSnättringe SK32:42+19:2119:49
25Felix SvenssonSSK35:09+21:4821:18
26Sebastian vad den TempelSSK35:13+21:5221:20
27Rebecka PanagelSnättringe SK37:41+24:2022:50
28Vilma DyreliusSnättringe SK37:46+24:2522:53
29Elinor StareniusSnättringe SK38:07+24:4623:06
30Titti SjöstrandSnättringe SK38:16+24:5523:11
31Oscar ÖsterlindSnättringe SK40:48+27:2724:43
Emil SolbladSnättringe SKej godkänd
Sixten FlordalSSKej godkänd
Tyra BernardSnättringe SKej godkänd
Svante FlordalSnättringe SKej godkänd
Hugo AbelSnättringe SKej start
Simon CarlqvistSnättringe SKej start
Matilda FlordalSnättringe SKej start
Bertil GeliusSnättringe SKej start
Mikael GeliusSnättringe SKej start
Edward MelinSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser