Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomarnas öppna Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomarnas öppna Natt-KM
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 29 november 2018

H16

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK33:209:00

D12

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freya LednerGöteborg-Majorna OK44:5217:07
2Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK45:06+0:1417:12
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stella Albrektsonej godkänd

H12

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK19:177:21
2Ludwig RosenGöteborg-Majorna OK25:05+5:489:34

D10

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK16:237:59
2Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK19:55+3:329:42
3Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK26:07+9:4412:44
4Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK36:20+19:5717:43

H10

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:177:27
2Jonas LeireGöteborg-Majorna OK24:12+8:5511:48

U1

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK 11:138:37
2Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK12:37+1:249:42
3Isak Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OK12:57+1:449:57
4Ella RosenGöteborg-Majorna OK14:58+3:4511:30
5Maja FridGöteborg-Majorna OK24:08+12:5518:33
6Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK24:42+13:2919:00

U2

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK18:479:09
2David GustafssonGöteborg-Majorna OK26:16+7:2912:48
3Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK27:23+8:3613:21
4Nils FridGöteborg-Majorna OK36:18+17:3117:42

Öppen motion 5

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AxelssonGöteborg-Majorna OK44:0614:21

Öppen 7

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK45:3412:18

Öppen motion 8

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK42:219:18
2David AndréGöteborg-Majorna OK53:38+11:1711:47
3Richard PehrsonGöteborg-Majorna OK1:01:09+18:4813:26
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser