Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Halland
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: söndag 26 maj 2019

DH180

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Rigor 147:30
Martin Boberg9:3119:311
Ulrika Granfors13:44123:1510
Martin Boberg10:57134:1210
Ulrika Granfors13:182+0:1347:3010
2OK Löftan 148:42
Magnus Johansson9:332+0:029:332
Linda Corneliusson14:404+0:5624:1320
Magnus Johansson11:243+0:2735:3720
Linda Corneliusson13:05148:4220
3FK Friskus-Varberg 151:49
Gert Wildheim10:525+1:2110:525
Åsa Josarp14:363+0:5225:283-2
Thomas Josarp11:435+0:4637:1130
Annika Bechtel14:384+1:3351:4930
4OK Nackhe 152:22
Anders Sjööarv12:256+2:5412:256
Catarina Bengtsson14:022+0:1826:274-2
Håkan Rundqvist11:354+0:3838:0240
Malin Brorson14:203+1:1552:2240
5IK Trenne Ullared 156:11
Magnus Wallin10:504+1:1910:504
Gunilla Carlsson16:357+2:5127:255+1
Magnus Wallin12:087+1:1139:3350
Gunilla Carlsson16:386+3:3356:1150
6Skåneslättens OL 157:18
Anders Jägryd10:493+1:1810:493
Karin Jägryd18:108+4:2628:597+4
Anders Jägryd12:056+1:0841:0470
Karin Jägryd16:145+3:0957:186-1
7Laholms IF OK 11:00:00
Fredrik Magnusson13:027+3:3113:027
Kerstin Seger15:546+2:1028:566-1
Fredrik Magnusson11:102+0:1340:0660
Britt-Marie Magnusson19:5410+6:491:00:007+1
8IK Trenne Ullared 21:07:15
Håkan Winnberg14:429+5:1114:429
Sabina Mårtensson20:009+6:1634:428-1
Håkan Winnberg14:108+3:1348:5280
Sabina Mårtensson18:238+5:181:07:1580
9Falkenbergs OK 11:08:22
Peter Hagström14:4510+5:1414:4510
Anna Hagström20:4910+7:0535:34100
Peter Hagström14:219+3:2449:559-1
Anna Hagström18:279+5:221:08:2290
10OK Pan-Kristianstad 11:17:25
Peo Bengtsson19:5111+10:2019:5111
Ulla Engelby15:355+1:5135:269-2
Peo Bengtsson24:3110+13:3459:5710+1
Ulla Engelby17:287+4:231:17:25100
FK Herkules / Göteborg-Majorna OK 1ej godkänd
Lovisa Gustafsson14:388+5:0714:388
Helena Svenssonej startej start
Pär Gustavssonej startej start
Helena Svenssonej startej godkänd
OK Vivill 1ej start
Lars Runessonej startej start
Lena Runessonej startej start
Lars Runessonej startej start
Lena Runessonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser