Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM Nackhe & Friskus

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM Nackhe & Friskus
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: tisdag 13 november 2018

D21 Friskus

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LindénFK Friskus-Varberg51:5810:23

H21 Friskus

6 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg47:377:16
2Johan GullFK Friskus-Varberg50:48+3:117:45
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej start

D12 Friskus

1 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg13:457:58

H10 Friskus

1 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg9:295:55
2William RönnFK Friskus-Varberg9:49+0:206:08

D40 Friskus

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina AnderssonFK Friskus-Varberg59:1014:36

H40 Friskus

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg44:518:58
2Gert WildheimFK Friskus-Varberg48:37+3:469:43
3Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:04:15+19:2412:51

Öppen motion 4

1 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg13:568:04

Öppen motion 5

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael OskarssonOK Nackhe1:11:1520:21

Öppen motion 8

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohanssonFalkenbergs OK44:498:57
2Maja KarmstigFK Friskus-Varberg59:48+14:5911:57
3Anders IvarssonFK Friskus-Varberg59:57+15:0811:59
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej start

D21 Nackhe

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RundqvistOK Nackhe52:1510:27

H21 Nackhe

6 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel JohnssonOK Nackhe52:458:03
2Tomas GunnarssonOK Nackhe56:04+3:198:33

D14 Nackhe

3 025 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nathalie LangenbachOK Nackhe42:2714:01

H14 Nackhe

3 025 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan RundqvistOK Nackhe23:077:38
2Adam SjööarvOK Nackhe31:20+8:1310:21
3Albert LangenbachOK Nackhe42:27+19:2014:01

D10 Nackhe

1 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alinda RundqvistOK Nackhe24:4915:30

D40 Nackhe

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin BrorsonOK Nackhe48:5812:05
2Catarina BengtssonOK Nackhe51:19+2:2112:40

H40 Nackhe

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan RundqvistOK Nackhe52:1510:27
2Fredrik BrorsonOK Nackhe1:01:10+8:5512:14
Jonas JohanssonOK Nackheutgått

H60 Nackhe

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohnssonOK Nackhe35:3510:10
2Björn NilssonOK Nackhe44:15+8:4012:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser