Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Svartnatta
Arrangörsorganisation: Ärla IF
Datum: torsdag 18 april 2019

H17

50 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:54:48
Axel Granqvist40:25140:251
Gustav Bergman40:0411:20:2910
Kalle Bergman34:192+1:441:54:4810
2Ärla IF 11:59:25
Henrik Jonsson40:362+0:1140:362
Karl Walheim44:018+3:571:24:376+4
Rudolfs Zernis34:483+2:131:59:252-4
3Malungs OK Skogsmårdarna 21:59:26
Albin Lillieström42:3814+2:1342:3814
Oskar Sandberg44:1310+4:091:26:5112-2
Ludvig Åhlund32:3511:59:263-9
4Stora Tuna OK 11:59:36
Viktor Svensk40:433+0:1840:433
Jesper Svensk44:018+3:571:24:447+4
William Pommer34:524+2:171:59:364-3
5Stora Tuna OK 21:59:42
Olle Kalered40:454+0:2040:454
Erik Liljequist42:585+2:541:23:435+1
Henrik Löfås35:598+3:241:59:4250
6Tullinge SK 12:01:28
Victor Imark42:1412+1:4942:1412
Simon Imark41:112+1:071:23:254-8
Jonas Nordström38:0312+5:282:01:286+2
7Ärla IF 22:01:56
Petter Eriksson42:1111+1:4642:1111
Robbin Kantarp44:3312+4:291:26:4410-1
Simon Hedlund35:125+2:372:01:567-3
8Södertälje-Nykvarn OF 12:02:03
Kent Ohlsson40:517+0:2640:517
Johan Ek-Larsson42:153+2:111:23:062-5
Martin Jansson38:5716+6:222:02:038+6
9OK Kolmården 12:02:13
Emil Ljungemyr40:496+0:2440:496
Ville Johansson42:284+2:241:23:173-3
Tom Campbell38:5615+6:212:02:139+6
10OK Tisaren 12:02:29
Valter Pettersson42:5116+2:2642:5116
Filip Jacobsson43:517+3:471:26:429-7
Oskar Andrén35:477+3:122:02:2910+1
11Malungs OK Skogsmårdarna 12:04:36
Filip Wadsten44:0420+3:3944:0420
Rickard Börjesson45:0715+5:031:29:1116-4
Jakob Lööf35:256+2:502:04:3611-5
12Kils OK 12:06:15
Andreas Uller42:0810+1:4342:0810
Ludvig Eriksson47:1219+7:081:29:2017+7
Olof Skoglund36:5510+4:202:06:1512-5
13Hagaby GoIF Örebro 12:08:10
Jakob Wallenhammar44:3425+4:0944:3425
Filip Dahlgren44:1310+4:091:28:4713-12
Sebastian Månsson39:2320+6:482:08:10130
14OK Roxen 12:08:13
Hugo Lillieström43:5617+3:3143:5617
Jonas Andersson45:0414+5:001:29:0015-2
Hugo Dalhammer39:1319+6:382:08:1314-1
15OK Denseln 22:09:16
Mathias Hallmén42:3713+2:1242:3713
Erik Pettersson48:5526+8:511:31:3219+6
Pavlo Ushkvarok37:4411+5:092:09:1615-4
16Stora Tuna OK 32:09:33
Anton Forsberg42:068+1:4142:068
Joakim Svensk43:116+3:071:25:1780
Ivan Sirakov44:1629+11:412:09:3316+8
17OK Tisaren 22:09:47
Erik Lindgren46:0429+5:3946:0429
Daniel Attås46:4918+6:451:32:5324-5
Johan Aronsson36:549+4:192:09:4717-7
18OK Hällen 12:12:04
Tommy Söderberg47:2633+7:0147:2633
Peter Öberg45:1216+5:081:32:3823-10
Per Öberg39:2621+6:512:12:0418-5
19Järla Orientering 12:12:32
David Bejbom42:079+1:4242:079
Michael Refors51:2529+11:211:33:3225+16
Erik Berzell39:0017+6:252:12:3219-6
20OK Denseln 12:12:37
Per Brolund44:1822+3:5344:1822
Emil Kalered48:1922+8:151:32:37220
Hans Brolund40:0023+7:252:12:3720-2
21KFUM Örebro OK 12:14:08
Oskar Arlebo44:1221+3:4744:1221
Jacob Eriksson44:4213+4:381:28:5414-7
Marcus Halvarsson45:1431+12:392:14:0821+7
22OK Denseln 32:14:31
Erik Ivarsson Sandberg42:3814+2:1342:3814
Erik Andersson48:4025+8:361:31:1818+4
Mattias Eriksson43:1327+10:382:14:3122+4
23Ärla IF 32:15:23
Oscar Vångell44:0219+3:3744:0219
Ondrej Hlavac48:2723+8:231:32:2920+1
Vít Koštejn42:5426+10:192:15:2323+3
24OK Ravinen 22:15:30
Love Berzell44:3024+4:0544:3024
Martin Hunhammar51:0728+11:031:35:3726+2
Jacob Lindstam39:5322+7:182:15:3024-2
25Kils OK 22:15:47
Viktor Skoog45:5426+5:2945:5426
Lukas Olm51:3730+11:331:37:3127+1
Teodor Yordanov38:1613+5:412:15:4725-2
26OK Hällen 22:16:17
Melker Lundin47:1730+6:5247:1730
Jonas Engström50:1727+10:131:37:3428-2
Karl Lundin38:4314+6:082:16:1726-2
27Linköpings OK 12:16:36
Peter Eriksson49:1936+8:5449:1936
Erik Malmberg48:1721+8:131:37:3629-7
Martin Smelik39:0017+6:252:16:3627-2
28Rehns BK / Skogspojkarnas OK 12:17:51
Kristian Algers43:5818+3:3343:5818
Jakub Dekrét48:3524+8:311:32:3321+3
Charlie Stolt45:1832+12:432:17:5128+7
29OK Hällen 32:23:36
Arvid Linder44:1923+3:5444:1923
Gustaf Sundbüe55:4534+15:411:40:0430+7
Johan Hagströmer43:3228+10:572:23:3629-1
30Järfälla OK 12:26:26
Niklas Svensson53:0440+12:3953:0440
Oskar Edvardsson47:5520+7:511:40:5932-8
Manne Hammarberg45:2733+12:522:26:2630-2
31Stora Tuna OK 42:28:23
Jonas Andersson51:1738+10:5251:1738
Mattias Mårts55:4935+15:451:47:0636-2
Markus Lang41:1725+8:422:28:2331-5
32Freidig 1 / Kils OK 12:28:54
Lars Sandstad47:3435+7:0947:3435
Jan Olm52:3731+12:331:40:1131-4
Johan Ivarsson48:4336+16:082:28:5432+1
33Södertälje-Nykvarn OF 22:34:03
Pål Skogtjärn46:0328+5:3846:0328
Erik Wigle1:01:0741+21:031:47:1037+9
Håkan Kleijn46:5334+14:182:34:0333-4
34Tullinge SK 42:37:05
Markus Adolfsson47:2532+7:0047:2532
Christoffer Eskilsson59:4939+19:451:47:1438+6
Johan Kärrström49:5137+17:162:37:0534-4
35Västerås SOK 22:37:10
Hampus Westman54:2044+13:5554:2044
Sixten Törnqvist1:01:2542+21:211:55:4541-3
Hugo Frisk47:1035+14:352:37:1035-6
36Tullinge SK 22:44:37
Albin Andersson47:2734+7:0247:2734
Emil Andersson55:4133+15:371:43:0833-1
Johannes Bladh1:01:2946+28:542:44:3736+3
37OK Rodhen 12:44:33
Emil Grehn54:1743+13:5254:1743
Simon Andersson57:4736+17:431:52:0439-4
Erik Engsten54:3340+21:582:44:3337-2
38Tullinge SK 32:47:39
Niklas Sundqvist47:2331+6:5847:2331
Tintin Karlberg59:3938+19:351:47:0234+3
Wilhelm Bergman1:00:3745+28:022:47:3938+4
39Hagaby GoIF Örebro 22:44:41
Samuel Andersson53:2342+12:5853:2342
Harald Larsson1:00:5740+20:531:54:2040-2
Tobias Karlsson54:4142+22:062:44:4139-1
40Västerås SOK 12:44:48
Noa Sjöstrand50:0837+9:4350:0837
Martin Sandqvist1:09:0545+29:011:59:1342+5
Tamás Szüts54:4843+22:132:44:4840-2
41Köping-Kolsva OK 12:44:35
Janne Selkälä51:2839+11:0351:2839
Jonas Vikström1:10:2946+30:252:01:5743+4
Johan Celander54:3541+22:002:44:3541-2
42Järfälla OK 22:44:52
Jesper Åkesson58:4247+18:1758:4247
William Grunder1:06:2544+26:212:05:0744-3
Erik Bovallius54:5244+22:172:44:5242-2
43Strängnäs-Malmby OL 22:41:38
Vincent Lindvall58:3545+18:1058:3545
Erik Jonsson1:11:2147+31:172:09:56450
Hampus Nyholm51:3839+19:032:41:3843-2
44KFUM Örebro OK 22:41:31
Linus Malm1:12:4249+32:171:12:4249
Erik Harlén1:03:2843+23:242:16:1046-3
Anton Kruse51:3138+18:562:41:3144-2
45Strängnäs-Malmby OL 13:10:30
Daniel Alneberg58:3846+18:1358:3846
Olle Hägglund1:20:1448+40:102:18:5247+1
Magnus Axelsson1:20:3047+47:553:10:3045-2
46OK Älvsjö-Örby 13:10:41
Magnus Nordström59:1448+18:4959:1448
Stefan Nordström1:28:0649+48:022:27:20480
Conny Ekstrand1:20:4148+48:063:10:4146-2
Ärla IF 4 / OK Denseln 4ej godkänd
Patrik Lind53:1841+12:5353:1841
Stanislav Polianytsia53:4432+13:401:47:0234-7
vacant ej godkändej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 3ej godkänd
Martin Hammarberg45:5827+5:3345:5827
Johan Nordlundej godkändej godkänd
Oskar Lundqvist40:0324+7:28ej godkänd
OK Kolmården 2ej godkänd
Oskar Leinonen40:485+0:2340:485
Leo Johansson45:5717+5:531:26:4511+6
Kacper Kucaej godkändej godkänd
Rånäs OK 1ej godkänd
Oskar Sundblomej godkändej godkänd
Simon Bohman58:1837+18:14ej godkänd
Henrik Sundblom44:5630+12:21ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser