Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 1
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Milan
Datum: tisdag 16 april 2019

Klass 1

6 640 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro41:006:10
2Oskar ArleboKFUM Örebro OK41:21+0:216:13
3Filip JacobssonOK Tisaren42:50+1:506:27
3Love SintringHagaby GoIF Örebro42:50+1:506:27
5Simon HedlundÄrla IF43:42+2:426:34
6Per EklöfOK Milan47:00+6:007:04
7Martin LarboIFK Lidingö SOK47:49+6:497:12
8Albin ArleboKFUM Örebro OK49:13+8:137:24
9Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK51:40+10:407:46
10Patrik BlomRehns BK52:43+11:437:56
11Jakob FranssonOK Milan53:26+12:268:02
12Klas LarssonOK Milan53:43+12:438:05
13Hugo ÖrnKFUM Örebro OK54:10+13:108:09
14Nils KylbornAlmby IK1:00:50+19:509:09
15Tom KorkeakoskiOK Milan1:01:46+20:469:18
16Anders KallinKFUM Örebro OK1:01:53+20:539:19
17Lisa WesterbergOK Milan1:06:49+25:4910:03
18Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:07:24+26:2410:09
19Anders HaglundOK Milan1:07:53+26:5310:13
20Andreas MogrenOK Milan1:08:15+27:1510:16
21Bengt EvertssonLindebygdens OK1:09:28+28:2810:27
22Jonas KarlssonOK Tylöskog1:11:07+30:0710:42
23Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:11:33+30:3310:46
24Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:16:55+35:5511:35
25Tomas VidfeltLindebygdens OK1:19:35+38:3511:59
Evelina EricssonSöders-Tyresöej godkänd

Klass 2

4 880 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK40:208:15
2Per HåstlundAlmby IK41:24+1:048:29
3Mats GustafssonKFUM Örebro OK42:53+2:338:47
4Christoffer AndersénVästerås SOK43:10+2:508:50
5Erik KlingLindebygdens OK44:36+4:169:08
6Anders LindkvistAlmby IK44:48+4:289:10
7Joakim DahlbergAlmby IK46:16+5:569:28
8Anna-Maria BackrydLindebygdens OK46:38+6:189:33
9Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK47:00+6:409:37
10Therese KorkeakoskiOK Milan47:07+6:479:39
11Siri EnglundAlmby IK47:36+7:169:45
12Cristoffer StockmanOK Tisaren47:38+7:189:45
13Roland NotstamArboga OK48:03+7:439:50
14Nils-Olof BodinAlmby IK48:41+8:219:58
15Hans LibergOK Milan49:15+8:5510:05
16Mats CarlsvärdAlmby IK50:04+9:4410:15
17Jan-Åke IsraelssonOK Milan50:38+10:1810:22
18Sofie FranzénAlmby IK50:57+10:3710:26
19Calle OlssonKFUM Örebro OK51:32+11:1210:33
20Malin WiklundAlmby IK51:56+11:3610:38
21Klas ThybeckLindebygdens OK52:43+12:2310:48
22Thomas JanssonOK Milan52:51+12:3110:49
23Zarah ÖhlinKFUM Örebro OK52:57+12:3710:51
24Karin FägerlindCentrum OK53:15+12:5510:54
25Tomas L KarlssonLindebygdens OK53:29+13:0910:57
26Kristin JacobsonKFUM Örebro OK53:42+13:2211:00
27Elias LarssonOK Järnbärarna55:56+15:3611:27
28David MårtenssonGarphyttans IF56:07+15:4711:29
29Håkan LibergOK Milan57:41+17:2111:49
30Jonas KlingLindebygdens OK58:03+17:4311:53
31Elisabeth AhlgrenLinköpings OK58:32+18:1211:59
32Fredrik ArnessonLindebygdens OK59:49+19:2912:15
33Benita MånssonHagaby GoIF Örebro1:00:09+19:4912:19
34Henrik HellborgCentrum OK1:00:11+19:5112:19
35Peter ÅslundKFUM Örebro OK1:01:20+21:0012:34
35Julia GustafssonKFUM Örebro OK1:01:20+21:0012:34
37Patrik GrankvistFMTM1:01:25+21:0512:35
38Göran WelénKöping-Kolsva OK1:03:29+23:0913:00
39Lage JonssonLindebygdens OK1:05:12+24:5213:21
40Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:05:19+24:5913:23
41Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:05:26+25:0613:24
42Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:05:34+25:1413:26
43Henrik HallorLindebygdens OK1:05:56+25:3613:30
44Sofie BodinAlmby IK1:06:05+25:4513:32
45Håkan MossbergOK Järnbärarna1:06:26+26:0613:36
46Sven-Olov WiklundArboga OK1:06:57+26:3713:43
47Nicklas GrythOK Milan1:07:16+26:5613:47
48Daniel StunzKFUM Örebro OK1:12:03+31:4314:45
49Mats HastadFellingsbro GOIF1:12:17+31:5714:48
50Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:12:38+32:1814:53
51Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:12:49+32:2914:55
52Daniel ErikssonKFUM Örebro OK1:19:15+38:5516:14
53Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:20:28+40:0816:29
54Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:24:53+44:3317:23
55Moa ÅslundKlubblös1:31:52+51:3218:49
56Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:33:36+53:1619:10
Mikael GöranssonHagaby GoIF Örebroutgått

Klass 3

3 180 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette CarlssonKFUM Örebro OK23:597:32
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan26:12+2:138:14
3Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro26:20+2:218:16
4Fredrik BjörklundKFUM Örebro OK26:28+2:298:19
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK31:58+7:5910:03
6Torun PahlmGarphyttans IF32:16+8:1710:08
7Ted NilssonKFUM Örebro OK32:57+8:5810:21
8Jessica KorkeakoskiOK Milan32:59+9:0010:22
9Hans HelmerssonLindebygdens OK33:02+9:0310:23
10Stefan ÖbergOK Milan33:05+9:0610:24
11Anders RobertssonAlmby IK33:50+9:5110:38
12Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro34:00+10:0110:41
13Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK35:50+11:5111:16
14Lars WalldoffGarphyttans IF35:53+11:5411:17
15Vilma LarssonOK Milan36:03+12:0411:20
16Göran HedbergHagaby GoIF Örebro36:16+12:1711:24
17Per-Åke HullAlmby IK36:20+12:2111:25
18Robert LarssonHagaby GoIF Örebro36:42+12:4311:32
19Lars KarlssonAlmby IK37:22+13:2311:45
20Elias KlingLindebygdens OK37:41+13:4211:51
21Yvonne FranzénAlmby IK37:45+13:4611:52
22Camilla KruseKFUM Örebro OK37:46+13:4711:52
23Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro38:09+14:1011:59
24Ann-Britt GöranssonAlmby IK38:59+15:0012:15
25Sofia GreenAlmby IK39:10+15:1112:18
26Kurt-Arne EknorKlubblös39:32+15:3312:25
27Morgan SvenssonOK Tisaren39:40+15:4112:28
28Stina JohanssonKFUM Örebro OK40:31+16:3212:44
29Sara GarpenlundKFUM Örebro OK40:49+16:5012:50
30Stig IsraelssonOK Tylöskog41:13+17:1412:57
31Åke MossbergOK Milan41:22+17:2313:00
32Leif JohanssonOK Milan41:26+17:2713:01
33Annica MagnussonKFUM Örebro OK41:30+17:3113:03
34Johanna HenrikssonOK Tisaren41:31+17:3213:03
35Karin JohanssonKFUM Örebro OK42:03+18:0413:13
36Peter ÖstlundOK Milan42:27+18:2813:20
37Johan LindhagenIFK Brattfors42:51+18:5213:28
38Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro43:08+19:0913:33
39Tony CarlssonKFUM Örebro OK43:25+19:2613:39
40Helena ErikssonHagaby GoIF Örebro43:55+19:5613:48
41Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro43:59+20:0013:49
42Henry VestergårdAlmby IK44:04+20:0513:51
43Leif HjulströmOK Milan44:16+20:1713:55
44Mona HullAlmby IK44:20+20:2113:56
45Lennart LindgrenOK Järnbärarna44:55+20:5614:07
46Per AnemarOK Milan45:06+21:0714:10
47Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen45:39+21:4014:21
48Tomas DömstedtOK Letstigen45:40+21:4114:21
49Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren45:49+21:5014:24
50Karin KraftAlmby IK46:01+22:0214:28
51Kristina BornedalOK Milan47:00+23:0114:46
52Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:28+23:2914:55
53Gert IngvarssonLindebygdens OK47:46+23:4715:01
54Lars SkymbergKFUM Örebro OK47:50+23:5115:02
55Pär EvsellOK Letstigen48:00+24:0115:05
56Gunnar HaglundOK Milan48:03+24:0415:06
57Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro48:26+24:2715:13
58Gunilla SandströmAlmby IK48:34+24:3515:16
59Lars TörnblomHällefors OK48:39+24:4015:17
60Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro48:48+24:4915:20
61Nils SkymbergKFUM Örebro OK48:51+24:5215:21
62Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro48:53+24:5415:22
63Lars-Inge WixnerHagaby GoIF Örebro49:41+25:4215:37
64Marit ÄngHagaby GoIF Örebro49:47+25:4815:39
65Ingela PetterssonOK Milan50:39+26:4015:55
66Asta SjöbergLindebygdens OK50:49+26:5015:58
67Ingvar HalldinOK Tylöskog51:48+27:4916:17
68Robert KruseKFUM Örebro OK52:18+28:1916:26
69Ella KruseKFUM Örebro OK52:20+28:2116:27
70Bengt KammerlandOK Milan52:23+28:2416:28
71Bo MagnussonKFUM Örebro OK52:27+28:2816:29
72Rolf PerssonOK Milan53:56+29:5716:57
73Inger NicolasKFUM Örebro OK54:54+30:5517:15
74Maria AngbergLindebygdens OK55:52+31:5317:34
75Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK56:09+32:1017:39
76Birgitta ArleboKFUM Örebro OK57:37+33:3818:07
77Johan GrenAlmby IK57:39+33:4018:07
78Bengt RobertssonAlmby IK59:42+35:4318:46
79Susanne HellsingLindebygdens OK1:00:01+36:0218:52
80Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:00:50+36:5119:07
81Johnny BrandtHällefors OK1:02:34+38:3519:40
82Lotta PerssonFMTM1:04:49+40:5020:22
83Bengt WisénLindebygdens OK1:08:16+44:1721:28
84Elisabeth ErikssonOK Milan1:36:24+1:12:2530:18
Torbjörn JonssonAlmby IKej godkänd
Roger PerssonOK Tylöskogej godkänd
Anders NorgrenLindebygdens OKej godkänd
Mikael GrönborgLindebygdens OKej godkänd
Jan LarssonOK Järnbärarnaej godkänd
Mikael MelinOK Milanej godkänd

Klass 4

2 520 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LarssonOK Milan18:227:17
2Sofia CarlssonLindebygdens OK18:34+0:127:22
3Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:55+0:337:30
4Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro20:11+1:498:00
5Nelly MårtenssonGarphyttans IF20:38+2:168:11
6Ann-Sofie BergOK Tisaren22:45+4:239:01
7Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK23:55+5:339:29
8Henning JanegrenKFUM Örebro OK24:39+6:179:46
9Emma LindkvistAlmby IK24:50+6:289:51
10Roland RohdeFellingsbro GOIF26:12+7:5010:23
11Jonas SixtenssonKlubblös26:26+8:0410:29
12Catrine StoltOK Milan26:37+8:1510:33
13Nils MogrenHällefors OK27:59+9:3711:06
14Anna JanegrenKFUM Örebro OK28:36+10:1411:20
15Johan NilssonIF Start28:49+10:2711:26
16Sune JohanssonKFUM Örebro OK29:16+10:5411:36
17Tage PerssonFellingsbro GOIF29:34+11:1211:43
18Per SundbergGävle OK30:02+11:4011:55
19Henrik SandbergKlubblös30:14+11:5211:59
20Östen EklöfOK Milan30:19+11:5712:01
21Anna-Lena LundellGävle OK30:23+12:0112:03
22Eric EricssonLindebygdens OK31:57+13:3512:40
23Karl EkströmOK Alferna32:20+13:5812:49
24Monica AronssonOK Alferna32:31+14:0912:54
25Arne YngströmHagaby GoIF Örebro34:11+15:4913:33
26Johnny ErixonFellingsbro GOIF34:15+15:5313:35
27Lars LindegrenOK Tylöskog34:25+16:0313:39
28Lars AlbertssonOK Tylöskog34:38+16:1613:44
29Evy EkströmOK Alferna34:59+16:3713:52
30Eva KorkeakoskiOK Milan35:11+16:4913:57
31Cecilia GestssonOK Milan37:10+18:4814:44
32Stina ÅslundKlubblös37:17+18:5514:47
33Lena LindgrenOK Järnbärarna38:02+19:4015:05
34Lars JellvertFellingsbro GOIF38:04+19:4215:06
35Samuel ErikssonOK Letstigen38:08+19:4615:07
36Inga-Britt MalmGarphyttans IF38:52+20:3015:25
37Oliver ArnessonLindebygdens OK40:54+22:3216:13
38Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro42:13+23:5116:45
39Marianne DahlbergOK Alferna42:30+24:0816:51
40Arian HakimelahiIBM Club Sweden46:27+28:0518:25
41Lennart ErikssonOK Milan46:35+28:1318:29
42Jan OttmerTormestorps IF46:38+28:1618:30
43Lars-Göran OhlssonOK Milan56:44+38:2222:30
44Lennart GustafssonOK Milan56:46+38:2422:31
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnautgått

Klass 5

2 350 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK17:467:33
2Melker CarlssonKFUM Örebro OK18:40+0:547:56
3Mio ErikssonOK Milan21:16+3:309:02
4Alva NilssonKFUM Örebro OK21:46+4:009:15
5Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK26:07+8:2111:06
6Marja EjdenwikFMTM26:14+8:2811:09
7Rasmus KruseKFUM Örebro OK29:06+11:2012:22
8Miranda AnemarOK Milan33:47+16:0114:22
9Susanne KarlssonLindebygdens OK36:48+19:0215:39
10Anna LindhagenIFK Brattfors37:54+20:0816:07
11Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK40:40+22:5417:18
12Per ThybeckLindebygdens OK45:34+27:4819:23
13Nora HolmströmKlubblös48:45+30:5920:44
14Aron HolmströmKlubblös48:49+31:0320:46
15Ingrid ArnessonLindebygdens OK49:30+31:4421:03
16Camilla WennerlundHagaby GoIF Örebro1:00:22+42:3625:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser