Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 2
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 23 april 2019

Klass 1

6 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro35:435:31
2Albin ArleboKFUM Örebro OK44:27+8:446:52
3Per EklöfOK Milan44:54+9:116:56
4Erik HarlénKFUM Örebro OK50:13+14:307:45
5Mats GustafssonKFUM Örebro OK51:16+15:337:55
6Martin LarboIFK Lidingö SOK54:12+18:298:22
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK56:51+21:088:47
8Anders KallinKFUM Örebro OK59:54+24:119:15
9Evelina EricssonSöders-Tyresö1:00:42+24:599:22
10Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:01:10+25:279:27
11Andreas MogrenOK Milan1:01:30+25:479:30
12Tom KorkeakoskiOK Milan1:02:00+26:179:34
13Jan HanssonOK Djerf1:04:38+28:559:59
14Tomas VidfeltLindebygdens OK1:05:18+29:3510:05
15Jonas KarlssonOK Tylöskog1:14:16+38:3311:28

Klass 2

4 630 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HåstlundAlmby IK35:437:42
2Stefan PetersonHagaby GoIF Örebro38:44+3:018:21
3Elias LarssonOK Järnbärarna40:10+4:278:40
4Hans LibergOK Milan40:44+5:018:47
5Kristin JacobsonKFUM Örebro OK41:33+5:508:58
6Therese KorkeakoskiOK Milan41:36+5:538:59
7Håkan LibergOK Milan42:01+6:189:04
8Henrik GustafssonKFUM Örebro OK42:50+7:079:15
9Johanna NordströmKFUM Örebro OK43:00+7:179:17
10Anna-Maria BackrydLindebygdens OK43:06+7:239:18
11Peter ÅslundKFUM Örebro OK43:10+7:279:19
12Thomas JanssonOK Milan43:37+7:549:25
13Ted NilssonKFUM Örebro OK43:43+8:009:26
14Johan OskarssonLaxå OK44:05+8:229:31
15Jonas JanegrenKFUM Örebro OK44:18+8:359:34
16Joakim DahlbergAlmby IK44:36+8:539:37
17Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro45:06+9:239:44
18Jan-Åke IsraelssonOK Milan45:19+9:369:47
19Annika BrodinLindebygdens OK45:59+10:169:55
20Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro46:06+10:239:57
21Zarah ÖhlinKFUM Örebro OK46:13+10:309:58
22Lars PerssonHagaby GoIF Örebro46:40+10:5710:04
23Anton FrendeliusKlubblös47:18+11:3510:12
24Klas ThybeckLindebygdens OK47:19+11:3610:13
25Malin WiklundAlmby IK47:30+11:4710:15
26Mattias GustafssonIF Start48:09+12:2610:23
27Patrik GrankvistFMTM48:56+13:1310:34
28Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro49:43+14:0010:44
29Bo DavidssonSolna OK50:22+14:3910:52
30Karl-Göran WahlströmAlmby IK50:51+15:0810:58
31Henrik HallorLindebygdens OK52:26+16:4311:19
32Jessica NilssonOK Milan52:35+16:5211:21
33Sven-Olov WiklundArboga OK52:46+17:0311:23
34Sanna SanderOK Milan53:10+17:2711:28
35Niklas SanderOK Milan53:37+17:5411:34
36Julia BergKFUM Örebro OK55:34+19:5112:00
37Daniel ErikssonKFUM Örebro OK55:58+20:1512:05
38Mats HastadFellingsbro GOIF56:55+21:1212:17
39Håkan MossbergOK Järnbärarna59:38+23:5512:52
40Anna GustafssonKFUM Örebro OK59:47+24:0412:54
41Stefan GreenAlmby IK1:18:14+42:3116:53

Klass 3

3 180 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan28:599:06
2Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro30:24+1:259:33
3Fredrik BjörklundKFUM Örebro OK30:35+1:369:37
4Nils-Olof BodinAlmby IK30:51+1:529:42
5Emma FranssonKlubblös31:04+2:059:46
6Hanna HellsingLindebygdens OK31:27+2:289:53
7Weine FredrikssonKFUM Örebro OK31:56+2:5710:02
8Susanne ErikssonOK Milan32:13+3:1410:07
9Anne BodinAlmby IK32:44+3:4510:17
10Lars TörnblomHällefors OK33:53+4:5410:39
11Robert LarssonHagaby GoIF Örebro33:57+4:5810:40
12Karin JohanssonKFUM Örebro OK34:46+5:4710:55
13Per-Åke HullAlmby IK34:50+5:5110:57
14Lars WalldoffGarphyttans IF35:08+6:0911:02
15Maria AngbergLindebygdens OK35:27+6:2811:08 Ladda ner rutt i gpx-format
16Åke MossbergOK Milan36:27+7:2811:27
17Ing-Marie LindahlOK Milan36:30+7:3111:28
18Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro36:37+7:3811:30
19Henry VestergårdAlmby IK36:47+7:4811:34
20Bo MagnussonKFUM Örebro OK36:50+7:5111:34
21Johan LindhagenIFK Brattfors36:57+7:5811:37
22Morgan SvenssonOK Tisaren37:03+8:0411:39
23Johanna BergKFUM Örebro OK37:09+8:1011:40
24Yvonne FranzénAlmby IK37:31+8:3211:47
25Leif JohanssonOK Milan38:09+9:1011:59
26Torun PahlmGarphyttans IF38:15+9:1612:01
27Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro38:37+9:3812:08
28Torbjörn JonssonAlmby IK38:46+9:4712:11
29Lennart LindgrenOK Järnbärarna38:52+9:5312:13
30Björn FranssonOK Milan39:10+10:1112:18
31Lars JacobssonOK Milan39:14+10:1512:20
31Jenny JohanssonKFUM Örebro OK39:14+10:1512:20
33Lars KarlssonAlmby IK39:24+10:2512:23
34Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK39:29+10:3012:24
35Annica MagnussonKFUM Örebro OK40:53+11:5412:51
36Ann-Britt GöranssonAlmby IK41:14+12:1512:57
37Runo JohanssonKristinehamns OK41:19+12:2012:59
38Per HöglundOK Milan41:39+12:4013:05
39Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro41:43+12:4413:07
40Fredrik CampbellAlmby IK41:53+12:5413:10
41Tony CarlssonKFUM Örebro OK42:13+13:1413:16
42Mona HullAlmby IK42:20+13:2113:18
43Helena ErikssonHagaby GoIF Örebro42:40+13:4113:25
43Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro42:40+13:4113:25
45Hans HelmerssonLindebygdens OK42:47+13:4813:27
46Gert IngvarssonLindebygdens OK42:50+13:5113:28
47Lage JonssonLindebygdens OK43:44+14:4513:45
48Niklas EriksenAlmby IK43:47+14:4813:46
49Anders RobertssonAlmby IK43:54+14:5513:48
50Johan JohanssonOK Milan43:55+14:5613:48
51Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren44:03+15:0413:51
52Lars-Inge WixnerHagaby GoIF Örebro44:23+15:2413:57
53Per AnemarOK Milan44:32+15:3314:00
54Kristin Eknor AnemarOK Milan44:34+15:3514:00
55Bosse EngborgHällefors OK44:49+15:5014:05
56Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro45:20+16:2114:15
57Kurt-Arne EknorKlubblös45:24+16:2514:16
58Håkan SvenssonAlmby IK46:14+17:1514:32
59Kristina BornedalOK Milan46:36+17:3714:39
60Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK47:24+18:2514:54
61Kjell GustafssonOK Järnbärarna47:34+18:3514:57
62Kenneth HagströmOK Letstigen48:10+19:1115:08
63Hanna MelinKlubblös48:28+19:2915:14
64Celine Pace-SolerOK Letstigen48:30+19:3115:15
65Ulrika SanderOK Milan49:04+20:0515:25
66Morgan JohanssonOK Milan49:17+20:1815:29
67Peter ÖstlundOK Milan49:41+20:4215:37
68Ingela PetterssonOK Milan49:49+20:5015:39
69Henning JanegrenKFUM Örebro OK50:03+21:0415:44
70Anna JanegrenKFUM Örebro OK50:23+21:2415:50
71Bengt RobertssonAlmby IK50:45+21:4615:57
72Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro50:55+21:5616:00
73Maud MossbergOK Järnbärarna51:11+22:1216:05
74Gunnar HaglundOK Milan53:02+24:0316:40
74Leif HjulströmOK Milan53:02+24:0316:40
76Carolina ErikssonOK Milan53:07+24:0816:42
77Catrine StoltOK Milan53:30+24:3116:49
78Annika PetterssonHagaby GoIF Örebro53:31+24:3216:49
79Catharina ModOK Milan53:36+24:3716:51
79Rolf PerssonOK Milan53:36+24:3716:51
81Sofia ErlandssonOK Milan53:42+24:4316:53
81Mikael MelinOK Milan53:42+24:4316:53
83Johnny BrandtHällefors OK55:38+26:3917:29
84Lovisa ThybeckLindebygdens OK56:55+27:5617:53
85Inga HolmströmOK Milan57:52+28:5318:11
86Agneta HasselkvistOK Milan57:57+28:5818:13
87Kajsa KällérusKFUM Örebro OK58:13+29:1418:18
88Per SundbergGävle OK59:12+30:1318:36
89Bengt WisénLindebygdens OK1:04:45+35:4620:21
90Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:06:36+37:3720:56
91Inger NicolasKFUM Örebro OK1:09:11+40:1221:45
92Kjell LarssonOK Alferna1:17:57+48:5824:30
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd
Stefan ÖbergOK Milanutgått
Sofia SegarAlmby IKutgått

Klass 4

2 630 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LindhOK Milan39:5815:11
2Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro43:51+3:5316:40
3Ida NilzonOK Milan44:48+4:5017:02
4Alvin NilzonOK Milan44:55+4:5717:04
5Monica AronssonOK Alferna46:07+6:0917:32
6Anna-Lena LundellGävle OK46:56+6:5817:50
7Lennart SilvénHällefors OK48:27+8:2918:25
8Jörgen HolmströmOK Milan48:58+9:0018:37
9Johan NilssonIF Start50:14+10:1619:06
10Eric EricssonLindebygdens OK50:52+10:5419:20
11Bengt KammerlandOK Milan51:54+11:5619:44
12Tage PerssonFellingsbro GOIF53:17+13:1920:15
13Albin ReteliusLindebygdens OK55:03+15:0520:55
14Cecilia GestssonOK Milan55:53+15:5521:14
15Roland RohdeFellingsbro GOIF56:22+16:2421:25
16Johnny ErixonFellingsbro GOIF56:42+16:4421:33
17Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro58:06+18:0822:05
18Roger GustafssonOK Tisaren1:00:15+20:1722:54
19Lars JellvertFellingsbro GOIF1:01:07+21:0923:14
20Sune JohanssonKFUM Örebro OK1:01:59+22:0123:34
21Nils MogrenHällefors OK1:04:17+24:1924:26
22Lena LindgrenOK Järnbärarna1:06:10+26:1225:09
23Thomas WahlgrenIBM Club Sweden1:09:35+29:3726:27
24Jan OttmerTormestorps IF1:10:08+30:1026:40
25Marcus MicshiIBM Club Sweden1:10:09+30:1126:40
25Arian MalihizadehIBM Club Sweden1:10:09+30:1126:40
27Evy EkströmOK Alferna1:10:31+30:3326:48
28Karl EkströmOK Alferna1:15:46+35:4828:48
29Eva KorkeakoskiOK Milan1:17:49+37:5129:35
30Marianne DahlbergOK Alferna1:20:10+40:1230:28
31Samuel ErikssonOK Letstigen1:25:10+45:1232:22
32Lars-Göran OlssonOK Milan1:35:14+55:1636:12
33Lennart GustafssonOK Milan1:35:19+55:2136:14

Klass 5

1 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro19:119:59
2Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK39:31+20:2020:34
3Idun LindhOK Milan41:45+22:3421:44
4Tommy HaglundOK Milan43:56+24:4522:52
5Anna LindhagenIFK Brattfors44:43+25:3223:17
6Susanne KarlssonLindebygdens OK48:39+29:2825:20
7Ingrid JansHagaby GoIF Örebro56:40+37:2929:30
8Jan-Olof SandellOK Milan1:02:15+43:0432:25
9Anders PerssonKFUM Örebro OK1:03:32+44:2133:05
Berit FranssonOK Milanutgått
Elin MagnussonOK Milanutgått
Pia MagnussonOK Milanutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser