Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 6
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 28 maj 2019

Klass 1

6 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro43:586:48
2Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro44:14+0:166:50
3Love SintringHagaby GoIF Örebro44:17+0:196:51
4Per CarlborgHagaby GoIF Örebro44:19+0:216:51
5Patrik BlomRehns BK50:43+6:457:51
6Erik HarlénKFUM Örebro OK55:48+11:508:38
7Klas LarssonOK Milan58:02+14:048:59
8Martin LarboIFK Lidingö SOK58:06+14:088:59
9Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:05:35+21:3710:09
10Calle OlssonKFUM Örebro OK1:07:52+23:5410:30
11Siri EnglundAlmby IK1:14:07+30:0911:28
12Andreas MogrenOK Milan1:14:46+30:4811:34
13Anders LarssonOK Milan1:15:11+31:1311:38
14Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:17:47+33:4912:02
15Per EklöfOK Milan1:17:58+34:0012:04
16Susanne ErikssonOK Milan1:18:02+34:0412:04
17Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:21:23+37:2512:35
18Tom KorkeakoskiOK Milan1:27:25+43:2713:31
19Magnus ThorOK Linné1:34:21+50:2314:36

Klass 2

4 550 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LindeusHagaby GoIF Örebro37:058:09
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK38:06+1:018:22
2Per HåstlundAlmby IK38:06+1:018:22
4Jakob FranssonOK Milan38:08+1:038:22
5Anton KruseKFUM Örebro OK40:35+3:308:55
6Lisa WesterbergOK Milan42:04+4:599:14
7Josefin ErlandssonOK Milan42:07+5:029:15
8Petter WikströmOK Tisaren43:37+6:329:35
9Joakim DahlbergAlmby IK43:45+6:409:36
10Thomas JanssonOK Milan45:28+8:239:59
11Hans LibergOK Milan46:01+8:5610:06
12Therese KorkeakoskiOK Milan46:26+9:2110:12
13Peter ÅslundKFUM Örebro OK48:16+11:1110:36
14Anna-Maria BackrydLindebygdens OK48:44+11:3910:42
15Håkan LibergOK Milan49:04+11:5910:47
16Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro49:15+12:1010:49
17Karin FägerlindCentrum OK49:43+12:3810:55
18Jonas KlingLindebygdens OK49:59+12:5410:59
19Sofia CarlssonLindebygdens OK50:52+13:4711:10
20Malin WiklundAlmby IK51:44+14:3911:22
21Lage JonssonLindebygdens OK52:18+15:1311:29
22Robert KruseKFUM Örebro OK53:09+16:0411:40
23Annika BrodinLindebygdens OK53:12+16:0711:41
24Lars-Åke WallOK Tisaren53:49+16:4411:49
25Henrik KarlssonUddevalla OK53:55+16:5011:50
26Fredrik ArnessonLindebygdens OK54:25+17:2011:57
27Jan-Åke IsraelssonOK Milan54:54+17:4912:03
28Klas ThybeckLindebygdens OK55:08+18:0312:07
29Henrik HallorLindebygdens OK57:15+20:1012:34
30Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK57:31+20:2612:38
31Josefine AhlbäckOK Milan57:44+20:3912:41
32Niklas SanderOK Milan59:15+22:1013:01
33Nicklas GrythOK Milan1:00:11+23:0613:13
34Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:00:19+23:1413:15
35Mats CarlsvärdAlmby IK1:01:04+23:5913:25
36Håkan MossbergOK Järnbärarna1:02:15+25:1013:40
37Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:07:45+30:4014:53
38Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:09:50+32:4515:20
39Camilla KruseKFUM Örebro OK1:10:02+32:5715:23
40Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:13:21+36:1616:07
Anton FrendeliusKlubblösej godkänd
Erik KlingLindebygdens OKej godkänd
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd

Klass 3

3 340 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BjörklundKFUM Örebro OK25:537:44
2Torben MalmGarphyttans IF26:59+1:068:04
3Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro31:11+5:189:20
4Hans HelmerssonLindebygdens OK32:56+7:039:51
5Jessica KorkeakoskiOK Milan35:19+9:2610:34
6Robert LarssonHagaby GoIF Örebro36:15+10:2210:51
7Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:21+10:2810:52
8Axel ThybeckLindebygdens OK36:28+10:3510:55
9Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro37:22+11:2911:11
10Per HöglundOK Milan38:17+12:2411:27
11Lars WalldoffGarphyttans IF39:25+13:3211:48
12Torun PahlmGarphyttans IF39:49+13:5611:55
13Karin JohanssonKFUM Örebro OK40:17+14:2412:03
14Jessica NilssonOK Milan40:18+14:2512:03
15Anders RobertssonAlmby IK40:24+14:3112:05
16Henry VestergårdAlmby IK40:51+14:5812:13
17Ann-Britt GöranssonAlmby IK41:27+15:3412:24
18Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro41:59+16:0612:34
19Lars JacobssonOK Milan42:33+16:4012:44
20Tomas DömstedtOK Letstigen43:03+17:1012:53
21Björn FranssonOK Milan44:02+18:0913:11
22Johan LindhagenIFK Brattfors44:17+18:2413:15
23Kenneth IsraelssonOK Milan44:18+18:2513:15
24Vilma LarssonOK Milan44:21+18:2813:16
25Ove JohanssonOK Järnbärarna45:20+19:2713:34
26Leif JohanssonOK Milan46:15+20:2213:50
27Lars TörnblomHällefors OK46:30+20:3713:55
28Tony CarlssonKFUM Örebro OK47:40+21:4714:16
29Leif HjulströmOK Milan48:31+22:3814:31
30Håkan SvenssonAlmby IK49:42+23:4914:52
31Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen50:55+25:0215:14
32Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro51:02+25:0915:16
33Per-Åke HullAlmby IK52:03+26:1015:35
34Lennart LindgrenOK Järnbärarna52:58+27:0515:51
35Svante IvarssonKFUM Örebro OK53:56+28:0316:08
36Ingemar WidénKFUM Örebro OK54:30+28:3716:19
37Kristin Eknor AnemarOK Milan56:15+30:2216:50
38Åke MossbergOK Milan56:27+30:3416:54
39Kristina BornedalOK Milan58:13+32:2017:25
40Maud MossbergOK Järnbärarna58:48+32:5517:36
41Johan JohanssonOK Milan1:00:14+34:2118:02
42Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:01:09+35:1618:18
43Per AnemarOK Milan1:05:54+40:0119:43
44Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:13:11+47:1821:54
45Mikael MelinOK Milan1:15:10+49:1722:30
46Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:17:06+51:1323:05
47Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:27:55+1:02:0226:19
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej godkänd

Klass 4

2 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LarssonOK Milan25:4510:49
2Edvin LindhOK Milan31:47+6:0213:21
3Johan NilssonIF Start34:07+8:2214:20
4Per GustavssonOK Roxen34:52+9:0714:38
5Mikael VibergOK Milan36:17+10:3215:14
6Jörgen HolmströmOK Milan38:04+12:1915:59
7Hjalmar NordquistOK Järnbärarna38:35+12:5016:12
8Johnny BrandtHällefors OK38:48+13:0316:18
9Gunilla SandströmAlmby IK38:55+13:1016:21
10Bengt KammerlandOK Milan39:31+13:4616:36
11Göran BäckOK Milan40:58+15:1317:12
12Lovisa ThybeckLindebygdens OK41:00+15:1517:13
13Jan FranssonOK Milan41:02+15:1717:14
14Eric EricssonLindebygdens OK41:23+15:3817:23
15Inga HolmströmOK Milan41:46+16:0117:32
16Cecilia GestssonOK Milan42:10+16:2517:43
17Sune JohanssonKFUM Örebro OK44:00+18:1518:29
18Mathias KransholmKFUM Örebro OK44:18+18:3318:36
19Johnny ErixonFellingsbro GOIF45:49+20:0419:15
20Catharina KransholmKFUM Örebro OK45:55+20:1019:17
21Nils MogrenHällefors OK49:48+24:0320:55
22Berit FranssonOK Milan51:13+25:2821:31
23Pia MagnussonOK Milan51:19+25:3421:33
24Oliver ArnessonLindebygdens OK51:34+25:4921:40
25Evy EkströmOK Alferna52:25+26:4022:01
26Monica AronssonOK Alferna52:26+26:4122:01
27Albin ReteliusLindebygdens OK54:20+28:3522:49
28Marianne DahlbergOK Alferna1:00:24+34:3925:22
29Kjell LarssonOK Alferna1:01:31+35:4625:50
30Eva KorkeakoskiOK Milan1:02:24+36:3926:13
31Lena LindgrenOK Järnbärarna1:03:16+37:3126:34
32Andreas AppelbringOK Milan1:08:51+43:0628:55
33Claes WahlbergOK Milan1:10:40+44:5529:41
34Marie GustafssonOK Milan1:20:28+54:4333:48
35Roland RohdeFellingsbro GOIF1:28:24+1:02:3937:08
36Sixten SommarOK Milan1:50:40+1:24:5546:29
37William NyersOK Milan1:50:45+1:25:0046:32
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser