Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 11
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 6 augusti 2019

Klass 1

6 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro42:306:30
2Magnus PalmKFUM Örebro OK44:43+2:136:50
3Valter PetterssonOK Tisaren44:45+2:156:51
4Oskar ArleboKFUM Örebro OK45:49+3:197:00
5Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro46:01+3:317:02
6Johan AronssonOK Tisaren46:21+3:517:05
7Jacob ErikssonKFUM Örebro OK47:20+4:507:14
8Rasmus PetterssonOK Djerf48:12+5:427:22
9Per CarlborgHagaby GoIF Örebro49:48+7:187:37
10Per JanssonOK Djerf51:46+9:167:55
11Per EklöfOK Milan51:59+9:297:57
12Lovisa PerssonOK Tisaren54:16+11:468:18
13Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK54:59+12:298:25
14Calle OlssonKFUM Örebro OK57:40+15:108:49
15Christoffer AndersénOK Tisaren57:44+15:148:50
16Andreas MogrenOK Milan1:03:55+21:259:47
17Josefin ErlandssonOK Milan1:04:02+21:329:48
18William SeguraKFUM Örebro OK1:04:52+22:229:56
19Saga SanderOK Milan1:05:55+23:2510:05
20Anders HaglundOK Milan1:06:41+24:1110:12
21Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:07:10+24:4010:17
22Patrik ThybeckLindebygdens OK1:10:44+28:1410:49
23Axel ThybeckLindebygdens OK1:11:38+29:0810:58
24Anders LarssonOK Milan1:12:58+30:2811:10
25Tom KorkeakoskiOK Milan1:15:52+33:2211:37
26Rihards DarzinsAlmby IK1:55:52+1:13:2217:44

Klass 2

4 620 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LindeusHagaby GoIF Örebro34:447:31
2Ulf HallménHagaby GoIF Örebro37:11+2:278:02
3Cristoffer StockmanOK Tisaren42:52+8:089:16
4Jakob FranssonOK Milan43:04+8:209:19
5Therese KorkeakoskiOK Milan43:12+8:289:21
6Per HåstlundAlmby IK43:34+8:509:25
7Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro44:09+9:259:33
8Peter ErikssonKFUM Örebro OK44:51+10:079:42
9Anders PetterssonKFUM Örebro OK46:16+11:3210:00
10Anders KallinKFUM Örebro OK47:26+12:4210:16
11Klas LarssonOK Milan47:35+12:5110:17
12Mikael VestergårdAlmby IK47:51+13:0710:21
13Nils AronssonOK Tisaren48:42+13:5810:32
14Mats GustafssonKFUM Örebro OK48:47+14:0310:33
15Petter WikströmOK Tisaren49:15+14:3110:39
16Lars-Åke WallOK Tisaren49:24+14:4010:41
17Anders ErikssonOK Milan50:54+16:1011:01
18Joakim DahlbergAlmby IK52:30+17:4611:21
19Thomas JanssonOK Milan52:33+17:4911:22
20Björn LovangIFK Lidingö SOK52:56+18:1211:27
21Mats NylinOK Tisaren53:43+18:5911:37
22Klas ThybeckLindebygdens OK53:44+19:0011:37
23Sven ElfversonAlmby IK53:55+19:1111:40
24Tomas VidfeltLindebygdens OK54:03+19:1911:41
25Hans LibergOK Milan55:19+20:3511:58
26Mats WelanderOK Djerf56:09+21:2512:09
27Annika BrodinLindebygdens OK56:40+21:5612:15
28Susanne ErikssonOK Milan57:14+22:3012:23
29Jesper MelinGarphyttans IF59:13+24:2912:49
30Sofia CarlssonLindebygdens OK59:20+24:3612:50
31Peter ÅslundKFUM Örebro OK59:34+24:5012:53
32Otto TuvessonKlubblös1:01:56+27:1213:24
33Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK1:02:15+27:3113:28
34Sven-Olov WiklundArboga OK1:02:22+27:3813:29
35Mats OlofssonKarlslunds IF1:02:27+27:4313:31
36Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:02:37+27:5313:33
37Håkan LibergOK Milan1:02:49+28:0513:35
38Kjell ErikssonOK Djerf1:04:00+29:1613:51
39Malin WiklundAlmby IK1:04:02+29:1813:51
40Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:05:01+30:1714:04
41Jonas PetterssonOK Tisaren1:05:21+30:3714:08
42Camilla KruseKFUM Örebro OK1:06:45+32:0114:26
43Mats HastadFellingsbro GOIF1:07:15+32:3114:33
44Niklas DoeringGarphyttans IF1:12:03+37:1915:35
45Henrik HallorLindebygdens OK1:13:53+39:0915:59
46Lage JonssonLindebygdens OK1:16:53+42:0916:38
47Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:17:39+42:5516:48
48Daniel StunzKFUM Örebro OK1:20:42+45:5817:28
49Fredrik ArnessonLindebygdens OK1:23:59+49:1518:10
50Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:25:48+51:0418:34
Lars JacobssonDegerfors OKej godkänd
Robert KruseKFUM Örebro OKutgått

Klass 3

3 290 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:099:28
2Johan HelanderKlubblös32:51+1:429:59
3Anders RobertssonAlmby IK34:08+2:5910:22
4Jessica KorkeakoskiOK Milan35:25+4:1610:45
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:32+5:2311:06
6Hans HelmerssonLindebygdens OK37:11+6:0211:18
7Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro37:23+6:1411:21
8Bo DavidssonSolna OK37:43+6:3411:27
9Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK37:51+6:4211:30
10Åke MossbergOK Milan37:57+6:4811:32
11Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK39:31+8:2212:00
12Per-Åke HullAlmby IK40:27+9:1812:17
13Åsa GustafssonOK Milan40:29+9:2012:18
14Christer NälemarkOK Djerf41:40+10:3112:39
15Karin JohanssonKFUM Örebro OK42:02+10:5312:46
16Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro42:51+11:4213:01
17Pär EvsellOK Letstigen42:59+11:5013:03
17Åke StridAlmby IK42:59+11:5013:03
19Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro43:05+11:5613:05
20Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro43:24+12:1513:11
21Leif JohanssonOK Milan43:31+12:2213:13
22Anna BogrenHagaby GoIF Örebro44:30+13:2113:31
23Per HöglundOK Milan44:32+13:2313:32
24Tony CarlssonKFUM Örebro OK45:18+14:0913:46
25Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro46:47+15:3814:13
26Christer TapperOK Milan47:22+16:1314:23
27Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen47:38+16:2914:28
28Ann-Sofi WelanderOK Djerf48:26+17:1714:43
29Morgan JohanssonOK Milan48:35+17:2614:46
30Bo PetterssonKFUM Örebro OK49:02+17:5314:54
31Ann-Britt GöranssonAlmby IK49:26+18:1715:01
32Robert LarssonHagaby GoIF Örebro50:01+18:5215:12
33Mona HullAlmby IK50:29+19:2015:20
34Linda HarradineKlubblös51:01+19:5215:30
35Eva EkdahlHagaby GoIF Örebro51:02+19:5315:30
36Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren52:51+21:4216:03
37Gunilla SandströmAlmby IK53:44+22:3516:19
38Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro54:00+22:5116:24
39Lennart LundhOK Tisaren54:29+23:2016:33
40Amanda KarlssonOK Ravinen54:32+23:2316:34
41Fredrik NilssonKFUM Örebro OK55:08+23:5916:45
42Gert IngvarssonLindebygdens OK55:11+24:0216:46
43Fredrik CampbellAlmby IK56:22+25:1317:07
44Marit ÄngHagaby GoIF Örebro57:18+26:0917:24
45Margareta NylinOK Tisaren58:51+27:4217:53
46Kjell GustafssonOK Järnbärarna59:27+28:1818:04
47Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:01:50+30:4118:47
48Bo KällströmOK Milan1:02:26+31:1718:58
49Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:02:30+31:2118:59
50Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:03:49+32:4019:23
51Per SundbergGävle OK1:03:50+32:4119:24
52Lars ArleboKFUM Örebro OK1:05:12+34:0319:49
53Mikael MelinOK Milan1:05:19+34:1019:51
54Johan JohanssonOK Milan1:07:19+36:1020:27
55Anna JanegrenKFUM Örebro OK1:08:06+36:5720:41
56Lars HellstrandhKFUM Örebro OK1:09:10+38:0121:01
57Leif HjulströmOK Milan1:09:18+38:0921:03
58Bengt WisénLindebygdens OK1:09:29+38:2021:07
59Ingvar HalldinOK Tylöskog1:11:39+40:3021:46
60Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:13:50+42:4122:26
61Ingela PetterssonOK Milan1:21:42+50:3324:49
62Johan NilssonLindebygdens OK1:34:04+1:02:5528:35
63Lena PerssonOK Milan1:34:18+1:03:0928:39
64Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:40:11+1:09:0230:27
65Kristin EwinsAlmby IK1:48:24+1:17:1532:56
66Niklas EriksenAlmby IK1:48:27+1:17:1832:57
Gunnar HaglundOK Milanej godkänd
Kristina BornedalOK Milanej godkänd
Kajsa KällérusKFUM Örebro OKej godkänd
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Anna-Lena JacobssonDegerfors OKej godkänd
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd

Klass 4

2 270 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver ArnessonLindebygdens OK26:5811:52
2Mio ErikssonOK Milan28:28+1:3012:32
3Fabian LarssonOK Milan28:32+1:3412:34
4Cecilia GestssonOK Milan30:02+3:0413:13
5Gert LindeusAlmby IK31:31+4:3313:53
6Helen LindkvistAlmby IK32:18+5:2014:13
7Emma LindkvistAlmby IK32:20+5:2214:14
8Johnny BrandtHällefors OK32:33+5:3514:20
9Stig AnderssonAlmby IK33:49+6:5114:53
10Lovisa ThybeckLindebygdens OK34:11+7:1315:03
11Östen EklöfOK Milan34:27+7:2915:10
12Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro34:37+7:3915:14
13Nils MogrenHällefors OK36:26+9:2816:02
14Britt-Marie EklöfOK Milan37:15+10:1716:24
15Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK37:30+10:3216:31
16Eric EricssonLindebygdens OK37:47+10:4916:38
17Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK38:17+11:1916:51
18Anna-Karin MouazzenOK Letstigen38:53+11:5517:07
19Albin ReteliusLindebygdens OK39:58+13:0017:36
20Anna-Lena LundellGävle OK41:13+14:1518:09
21Mattias DahlinKlubblös41:20+14:2218:12
22Bengt KammerlandOK Milan41:36+14:3818:19
23Roland RohdeFellingsbro GOIF41:44+14:4618:23
24Ellen EkdahlHagaby GoIF Örebro42:08+15:1018:33
25Sixten ElfversonKlubblös44:20+17:2219:31
26Kjell LarssonOK Alferna44:53+17:5519:46
27Roger GustafssonOK Tisaren45:20+18:2219:58
28Sanna KallinKFUM Örebro OK46:35+19:3720:31
29Samuel FrödinKlubblös46:36+19:3820:31
30Viktor KallinKFUM Örebro OK47:02+20:0420:43
31Johnny ErixonFellingsbro GOIF47:09+20:1120:46
32Sigurd HallorOK Milan47:34+20:3620:57
33Marie GustafssonOK Milan47:38+20:4020:59
34Lennart ErikssonOK Milan49:21+22:2321:44
35Evy EkströmOK Alferna49:32+22:3421:49
36Karl EkströmOK Alferna50:06+23:0822:04
37Jack PenczKFUM Örebro OK51:28+24:3022:40
38Elisabeth ErikssonOK Milan51:40+24:4222:45
39Eva KorkeakoskiOK Milan51:55+24:5722:52
40Claes WahlbergOK Milan52:39+25:4123:11
41Lars BornedalKlubblös54:12+27:1423:52
42Elizabeth PetterssonOK Djerf55:41+28:4324:31
43Ingrid ArnessonLindebygdens OK56:46+29:4825:00
44Gary DybeckOK Milan57:44+30:4625:25
45Lars LindegrenOK Tylöskog1:05:03+38:0528:39
46Ulla LindegrenOK Tylöskog1:05:24+38:2628:48
47Lovis ErikssonOK Milan1:07:58+41:0029:56
Nils-Erik LovangHagaby GoIF Örebroej godkänd
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej godkänd
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OKej godkänd
Toby HarradineKlubblösej godkänd
Emil EkdahlHagaby GoIF Örebroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser