Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOFs Nattcup Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOFs Nattcup Deltävling 2
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 7 november 2018

Långa banan

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin SöderbergSelånger SOK44:32
2Anders AxlingSundsvalls OK44:35+0:03
3Thomas RexSundsvalls OK45:06+0:34
4Tomas KristoferssonSundsvalls OK45:18+0:46
5Hannes LindahlSundsvalls OK45:32+1:00
6Erik ToomingasSundsvalls OK53:18+8:46
7Per NordanlindSundsvalls OK54:10+9:38
8Lars HenrikssonSundsvalls OK54:14+9:42
9Oskar VikströmSundsvalls OK1:02:02+17:30
Johnny BlästaNjurunda OKej godkänd

Mellan Damer

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kadri KalvoSundsvalls OK39:53
2Astrid RexSundsvalls OK45:16+5:23
3Alice PalmgrenSundsvalls OK46:44+6:51
4Sofia LindénSelånger SOK1:01:25+21:32
5Viktoria KarlssonKovlands IF1:01:28+21:35
6Ana MatkovicSundsvalls OK1:11:17+31:24
Alva EliassonSundsvalls OKej start
Annelie NordströmSelånger SOKej start
Sara TimnerSundsvalls OKej start

Mellan Herrar

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo NordlanderSundsvalls OK39:18
2Simon NordlanderSundsvalls OK39:19+0:01
3Björn JohanssonSundsvalls OK39:24+0:06
4Mats NissiläSelånger SOK39:55+0:37
5Peter HanssonSundsvalls OK50:32+11:14
6Jonas WibergVK Uvarna53:32+14:14
7Fredrik PonténSelånger SOK54:24+15:06
8Leif SundlingNjurunda OK54:47+15:29
9Rolf JohanssonSundsvalls OK1:00:06+20:48
10Peter ErngrundSelånger SOK1:01:07+21:49
11Uno JohanssonSundsvalls OK1:01:09+21:51
12Björn AbelssonSundsvalls OK1:04:51+25:33
Sten-Åke VedinSelånger SOKej godkänd

Kort Ungdomar

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias LarssonSundsvalls OK18:56
2Carl ErngrundSelånger SOK18:58+0:02
3Olov NorinSundsvalls OK21:14+2:18
4Karin WiklundKovlands IF51:02+32:06
5Olivia KarlssonKovlands IF51:03+32:07

Kort Övriga

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Winn BjörklundSundsvalls OK28:13
2Irené LarssonSundsvalls OK30:05+1:52
3Sören JanssonSundsvalls OK1:00:32+32:19
4Anders SundbergSelånger SOK1:00:36+32:23
Peter LorentzsonSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser