Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterNattCup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterNattCup 1
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 21 november 2018

Lång Herr

8 025 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK53:156:38
2Oskar EdvardssonJärfälla OK55:00+1:456:51
3Anton SilierJärfälla OK1:01:17+8:027:38
4Olle KallurOK Ravinen1:01:40+8:257:41
5Nils EdvardssonJärfälla OK1:04:22+11:078:01
6Jesper ÅkessonJärfälla OK1:05:41+12:268:11
7David MellinSundbybergs IK1:09:05+15:508:36
8Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:09:12+15:578:37
9Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:11:59+18:448:58
10Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:15:05+21:509:21
11Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:22:45+29:3010:18
12William GrunderJärfälla OK1:37:05+43:5012:05
13Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:44:09+50:5412:58
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Eric RollerJärfälla OKej godkänd

Mellan Herr

5 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil WidehagSundbybergs IK50:058:33
2Ola LagerströmAttunda OK51:24+1:198:47
3Ronny NordgrenSundbybergs IK51:29+1:248:48
4Marcus GrunderJärfälla OK51:41+1:368:50
5Melker PalmJärfälla OK53:40+3:359:10
6Ola CarlénBromma-Vällingby SOK53:48+3:439:11
7Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK54:21+4:169:17
8Anders LöfgrenJärfälla OK57:02+6:579:44 Ladda ner rutt i gpx-format
9Peter LundbergJärfälla OK58:24+8:199:58
10Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK59:14+9:0910:07
11Frank SteinerJärfälla OK59:24+9:1910:09
12Henrik LundgrenCentrum OK1:05:11+15:0611:08
13Anders NissarJärfälla OK1:05:14+15:0911:09
14Jon SundbergJärfälla OK1:06:25+16:2011:21
15Mats CarlssonSundbybergs IK1:06:29+16:2411:21
16Jan NettelbjerJärfälla OK1:06:36+16:3111:23
17Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:08:58+18:5311:47
18Thierry ReignierJärfälla OK1:33:13+43:0815:56
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Ted LagerströmAttunda OKej start
Stefan SundeliusJärfälla OKej start

Mellan Dam

5 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PedersenJärfälla OK1:33:1915:57
2Magdalena GrunderJärfälla OK2:16:32+43:1323:20
3Tove HammarbergJärfälla OK2:16:33+43:1423:20

Kort Herr

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin LangerakJärfälla OK35:188:49
2Arne KvarnefalkJärfälla OK45:06+9:4811:16
3Leif MörkforsJärfälla OK48:57+13:3912:14
4Albin KvarnefalkJärfälla OK49:00+13:4212:15
5Urban BoströmSolna OK49:21+14:0312:20
6Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK52:51+17:3313:12
7Sven EdvardssonSundbybergs IK56:55+21:3714:13
8Jan LindhSundbybergs IK1:00:50+25:3215:12
9Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:00:51+25:3315:12
10John ÖstlundSundbybergs IK1:08:30+33:1217:07
11Gunnar ErikssonJärfälla OK1:23:55+48:3720:58
12Bo WinanderJärfälla OK1:24:04+48:4621:01
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

Kort Dam

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise NilssonJärfälla OK49:0312:15
2Malin KvarnefalkJärfälla OK59:57+10:5414:59
3Maria EdvardssonJärfälla OK1:07:53+18:5016:58
4Åsa LindhSundbybergs IK1:16:51+27:4819:12
Tuva FalkSundbybergs IKej start

Orange Herr

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PetterssonJärfälla OK32:209:56
2Anton WällstedtJärfälla OK35:27+3:0710:54
3Per Lennart KarlssonJärfälla OK49:07+16:4715:06
4Erik WällstedtJärfälla OK57:04+24:4417:33
5Josef AnderssonJärfälla OK58:48+26:2818:05
6Martin KvarnefalkJärfälla OK1:17:23+45:0323:48

Orange Dam

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara NylénBromma-Vällingby SOK35:2410:53
2Åsa NylénBromma-Vällingby SOK35:25+0:0110:53
3Carin HomannJärfälla OK50:00+14:3615:23
4Helena SellmarkJärfälla OK59:50+24:2618:24
5Martine ChegarayKlubblös1:31:19+55:5528:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser