Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lilla Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lilla Natt-KM
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 6 november 2018

D14

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja AhlquistJärla Orientering33:069:58
2Selina HåkanssonJärla Orientering1:25:51+52:4525:51

H14

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FribergerJärla Orientering40:5312:18

D12

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta AhlquistJärla Orientering21:538:02
2Britta BörjessonJärla Orientering25:43+3:509:27

H12

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HagwallJärla Orientering21:538:02
2Gustav NetzJärla Orientering22:03+0:108:06
3Oskar ErikssonJärla Orientering28:41+6:4810:32

D10

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meya TengbladJärla Orientering17:368:56
2Disa UtbultJärla Orientering24:30+6:5412:26
3Alma RothschildJärla Orientering25:26+7:5012:54
Cecilia RangdagJärla Orienteringej godkänd

H10

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven BörjessonJärla Orientering11:576:03
2Olof HagwallJärla Orientering13:17+1:206:44
3Teodor GerholmJärla Orientering16:34+4:378:24
4Vilmer FolckeJärla Orientering18:28+6:319:22

Öppen motion 1

1 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NicanderJärla Orientering16:528:33
2Melker HagwallJärla Orientering16:57+0:058:36
3Victor SollerdahlJärla Orientering17:17+0:258:46
4David OrnemanJärla Orientering18:48+1:569:32
5Gunnar Embrén DjuphammarJärla Orientering19:09+2:179:43
6Jonas NicanderJärla Orientering20:04+3:1210:11
7Clara SollerdahlJärla Orientering22:17+5:2511:18
8Dondi NilssonJärla Orientering22:21+5:2911:20
9Stella SamuelssonJärla Orientering24:27+7:3512:24
10Mathilda WibergJärla Orientering24:31+7:3912:26
11Isak NetzJärla Orientering27:30+10:3813:57
12Blanka SchröderJärla Orientering29:59+13:0715:13
13Vesta UtbultJärla Orientering30:31+13:3915:29
14Signe RothschildJärla Orientering30:33+13:4115:30
15Vega RöökJärla Orientering31:05+14:1315:46
16Svante JonassonJärla Orientering31:58+15:0616:13
17Lilja HellmanJärla Orientering32:47+15:5516:38

Öppen motion 3

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina WretbladJärla Orientering41:5615:25
Einar KempeJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WallhedJärla Orientering40:4012:14
2Tindra ÅhlinJärla Orientering1:24:57+44:1725:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser