Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: måndag 27 juli 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Inskolning 2 km | Mycket lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Medelsvår 3 km | Svår 3 km | Svår 4 km | Svår 5 km | Svår 7 km

Nyköpings OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oliver JohanssonMycket lätt 2 km (5)20:259:54
1Elvira LindstenD12 (7)15:536:59
1Tage LindstenH10 (17)13:186:27
1Magnus JohanssonSvår 5 km (26)36:527:20
2Hans-Ove ErikssonSvår 4 km (32)45:11+0:4110:24
2Claes NidebornSvår 3 km (18)45:44+3:4312:52
2Oskar CarlborgH21 (33)41:16+2:086:15
2Cajsa AleniusD16 (13)38:35+0:069:11
2Alice EkD21 (12)42:06+1:248:23
3Alex JohanssonMycket lätt 2 km (5)31:21+10:5615:13
3Adele PalmqvistD14 (8)46:29+17:0513:12
3Anna GustafssonMedelsvår 3 km (12)1:15:35+28:1821:28
3Vilgot HellstenH12 (8)18:04+1:137:57
4Lilja Regner EdhagerInskolning 2 km (10)29:14+11:0815:43
4Melker ClashammarH12 (8)18:44+1:538:15
4Miriam GustafssonD14 (8)49:57+20:3314:11
5Ebba BjerkeInskolning 2 km (10)29:17+11:1115:44
5Emil ClashammarH14 (11)38:12+7:2710:51
5Håkan AlderudSvår 3 km (18)52:43+10:4214:50
5Albin FalkH21 (33)46:06+6:586:59
6Ove ErikssonSvår 3 km (18)53:38+11:3715:06
6Victor PalmqvistH12 (8)21:06+4:159:17
7Mats GustafssonSvår 5 km (26)50:15+13:2310:00
7Marika Nylund EkD21 (12)51:06+10:2410:10
7Per EkH21 (33)46:30+7:227:02
8Olle ArmanSvår 3 km (18)56:00+13:5915:46
8Heléne HolmqvistMedelsvår 3 km (12)1:40:14+52:5728:28
8Emma WesterlundD21 (12)55:24+14:4211:02
9Andrea BalakovaSvår 4 km (32)55:14+10:4412:43
9Erik HellstenSvår 5 km (26)51:07+14:1510:10
10Meja AleniusD16 (13)50:52+12:2312:06
10Edvin HellstenH21 (33)48:42+9:347:22
12Teodor BjerkeH10 (17)21:46+8:2810:33
12Karin PalmqvistSvår 5 km (26)55:12+18:2010:59
13Axel GustafssonH10 (17)22:28+9:1010:54
13Katja GustafssonD16 (13)1:17:25+38:5618:25
16Johan PalmqvistSvår 5 km (26)1:00:09+23:1711:58
17Sandra EdhagerSvår 5 km (26)1:04:00+27:0812:44
18Arne WesterlundSvår 4 km (32)1:04:19+19:4914:49
18Odin EkH21 (33)53:05+13:578:02
21Patrick HolmqvistSvår 5 km (26)1:10:40+33:4814:04
23Axel LindgrenH21 (33)58:42+19:348:53
28Elinor LindstenSvår 4 km (32)1:15:34+31:0417:24
30Andreas HolmqvistH21 (33)1:19:03+39:5511:58
Mari-Louise LundgrenSvår 3 km (18)ej godkänd
Niclas ClashammarSvår 5 km (26)ej godkänd
Frida JardingD21 (12)ej godkänd
Maria FredrikssonSvår 3 km (18)ej godkänd
Cesar Regner EdhagerH10 (17)ej start
Anna ClashammarMedelsvår 3 km (12)ej start
Mikael AleniusSvår 4 km (32)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser