Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 28 juli 2020

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (6 svar)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | Inskolning 2 km | Mycket lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Medelsvår 3 km | Svår 3 km | Svår 4 km | Svår 5 km | Svår 7 km

D21

7 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simone NiggliOK Tisaren1:02:217:49
2Alma SvennerudKarlskrona SOK1:27:35+25:1411:00
3Emma KantarpÄrla IF1:29:36+27:1511:15
4Linn De BoussardIFK Enskede1:31:30+29:0911:29
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:38:13+35:5212:20
6Hillevie SvärdSödertälje-Nykvarn OF1:47:57+45:3613:33
Maja SandvikAttunda OKej godkänd
Zlatimira AbadzhievaOK Tyrej godkänd
Emeli GrafströmAttunda OKej godkänd

H21

10 160 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK1:09:016:47
2Robbin KantarpÄrla IF1:10:27+1:266:56
3Oskar CarlborgNyköpings OK1:14:13+5:127:18
4Albin FalkNyköpings OK1:17:11+8:107:35
4Hugo LarssonKarlskrona SOK1:17:11+8:107:35
6Casper SkeppSävedalens AIK1:17:49+8:487:39
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:19:35+10:347:49
8Hugo KindbornOK Hällen1:20:38+11:377:56
9William SturessonLerums SOK1:21:57+12:568:03
10Edvin HellstenNyköpings OK1:25:44+16:438:26
11Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK1:28:38+19:378:43
12David SundströmSöderhamns OK1:34:10+25:099:16
13Robert JohanssonTäby OK1:35:10+26:099:22
14Joel WallnerAttunda OK1:35:17+26:169:22
15Oliver HåkanssonOK Orion1:36:24+27:239:29
16Niklas ErlandssonOK Södertörn1:38:18+29:179:40
17Andrey AbadzhievOK Tyr1:47:00+37:5910:31
18Johan OtterströmLinköpings OK1:50:03+41:0210:49
19Filip HåkanssonOK Orion1:50:19+41:1810:51
20Arvid UmegårdLånghundra IF1:59:15+50:1411:44
21Andreas HolmqvistNyköpings OK2:02:09+53:0812:01
22Johan LindqvistTäby OK2:04:09+55:0812:13
23Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:05:49+56:4812:23
24Andreas MagnussonOK Måsen2:06:48+57:4712:28
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Hugo EricssonVäxjö OKej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej start
Donald McCarthyÄrla IFej start
Fabian ValleriusGamleby OKej start
Jari SuterOLG Cordobaej start

Inskolning 2 km

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida Karlsson SandbergOK Hällen25:4310:59
2Erik Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK32:24+6:4113:50
3Sofia ForslundKristinehamns OK42:51+17:0818:18
Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OKej start

Mycket lätt 2 km

2 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GranefeltOK Tyr17:587:54
2Mia LagerströmAttunda OK18:30+0:328:08
3Vera WesthMullsjö SOK20:32+2:349:02
4Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK31:22+13:2413:49
5Andreas PaulssonSundbybergs IK32:08+14:1014:09
6Emil EreltOK Norrvirdarna34:30+16:3215:11
7Liam De BoussardIFK Enskede35:22+17:2415:34
8Markus KantarpÄrla IF56:50+38:5225:02
9Saga WallnerAttunda OK58:25+40:2725:44
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Axel StridTrosabygdens OKej start
Ivar StridTrosabygdens OKej start

Lätt 2,5 km

2 780 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas De BoussardIFK Enskede24:378:51
2Erik ZettervallKarlskrona SOK28:30+3:5310:15
3Hilding GindemoÄrla IF33:04+8:2711:53
4Britt GunnarssonKristinehamns OK33:55+9:1812:12
5Albert AxelssonOK Norrvirdarna34:13+9:3612:18
6Elsa AxelssonOK Norrvirdarna36:24+11:4713:05
7Malin NiggliOK Tisaren38:21+13:4413:47
8Robert RylanderStockholms OK38:51+14:1413:58
9Love OtterströmLinköpings OK41:10+16:3314:48
10Gullan AnderssonVästerås SOK46:43+22:0616:48
11Martin GullquistOK Klemmingen47:28+22:5117:04
12Alma EreltOK Norrvirdarna47:52+23:1517:13
13Ellen AlexanderssonKristinehamns OK48:19+23:4217:22
14Alma WesselLänna IF48:25+23:4817:24
15Greta SandvikAttunda OK52:01+27:2418:42
16Johanna ForslundKristinehamns OK53:22+28:4519:11
17Susanna LindellLinköpings OK1:01:40+37:0322:10
18Axel GustafssonNyköpings OK1:03:35+38:5822:52
19Åsa GindemoÄrla IF1:09:32+44:5525:00
20Helmer GindemoÄrla IF1:12:50+48:1326:11
21Leon JohanssonLinköpings OK1:17:28+52:5127:51
Max LindqvistTäby OKej godkänd
Tatiana LindqvistTäby OKej godkänd
Linda Holmgren RylanderStockholms OKej godkänd
Alice Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Lukas KantarpÄrla IFej godkänd
Molly GullquistOK Klemmingenej godkänd
Anna EnbergLinköpings OKej godkänd
Tuva Karlsson SandbergOK Hällenej start

Medelsvår 3 km

3 130 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SvennerudKarlskrona SOK36:4711:45
2Moa VemdalMullsjö SOK38:17+1:3012:13
3Annika WesthMullsjö SOK38:29+1:4212:17
4Adele PalmqvistNyköpings OK40:04+3:1712:48
5Edvin ÅttingLinköpings OK45:07+8:2014:24
6Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping51:03+14:1616:18
7Hampus GlanshedHaninge SOK52:00+15:1316:36
8Per GullquistOK Klemmingen56:01+19:1417:53
9Lena ErlandssonOK Södertörn59:29+22:4219:00
10Moa GlanshedHaninge SOK1:01:26+24:3919:37
11Maria ÖsterlundKristinehamns OK1:05:09+28:2220:48
12Agnes AlexanderssonKristinehamns OK1:06:43+29:5621:18
13Bo KarlssonKatrineholms OK1:10:41+33:5422:34
14Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL1:11:59+35:1222:59
15Gunnar LarssonOK Klemmingen1:27:04+50:1727:49
16Heléne HolmqvistNyköpings OK1:45:13+1:08:2633:36
17Kajsa MalmströmLinköpings OK1:46:18+1:09:3133:57
Hjalmar HögsellKristinehamns OKej godkänd
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Erik FredrikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Isak Perssonej godkänd
Joline PetriOK Djerfej godkänd
Mose GrafströmAttunda OKej godkänd
Linnea GullquistOK Klemmingenej godkänd
Alfred WesselLänna IFej godkänd
Ida RökenTäby OKej godkänd
Lena LarssonOK Klemmingenej godkänd
Wilmer HagrotTäby OKej start
Emilia HagrotTäby OKej start

Svår 3 km

3 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LarssonKarlskrona SOK40:5312:48
2Malte GranefeltOK Tyr42:17+1:2413:15
3Fredrik EreltOK Norrvirdarna46:53+6:0014:41
4Sofia WesterbergOK Kolmården47:13+6:2014:48
5Claes NidebornNyköpings OK47:52+6:5915:00
6Göran SvärdOK Klemmingen50:10+9:1715:43
7Heidi ForsOK Grip52:47+11:5416:32
8Emelie ForslundKristinehamns OK53:40+12:4716:49
9Björn ZettervallKarlskrona SOK55:21+14:2817:21
10Pia ÖstangårdGamleby OK57:59+17:0618:10
11Olle ArmanNyköpings OK1:00:05+19:1218:50
12Monica SvärdOK Klemmingen1:00:24+19:3118:56
13Jenny WallnerAttunda OK1:00:41+19:4819:01
14Sigrid VemdalMullsjö SOK1:01:11+20:1819:10
15Ove ErikssonNyköpings OK1:09:26+28:3321:45
16Charlotte JohnsonOK Klemmingen1:13:15+32:2222:57
17Lars HagrotTäby OK1:19:48+38:5525:00
18Christer GillenäsKristinehamns OK1:33:37+52:4429:20
Mari-Louise LundgrenNyköpings OKej godkänd
Bo AnderssonVästerås SOKej godkänd
Jonas KarlssonOK Hällenej godkänd
Linda LarssonKarlskrona SOKej godkänd
Cecilia JanzonOK Måsenej start

Svår 4 km

4 110 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas JohnssonOK Kolmården40:199:48
2Ola LagerströmAttunda OK45:06+4:4710:58
3Simon WesthMullsjö SOK48:55+8:3611:54
4Olle MalmströmLinköpings OK49:32+9:1312:03
5Tapani MattusIFK Lidingö SOK50:47+10:2812:21
6Nina De BoussardIFK Enskede51:57+11:3812:38
7Joline IngelssonLinköpings OK52:30+12:1112:46
8Hans-Ove ErikssonNyköpings OK52:38+12:1912:48
9Irma WesthMullsjö SOK53:30+13:1113:01
10Kasper VemdalMullsjö SOK54:27+14:0813:14
11Julia WesthMullsjö SOK54:55+14:3613:21
12Klaes AxelssonMullsjö SOK55:39+15:2013:32
13Paul NorénOK Södertörn57:18+16:5913:56
14Ted LagerströmAttunda OK57:27+17:0813:58
15Svante SandvikAttunda OK57:50+17:3114:04
16Ellen PelanderOK Djerf58:32+18:1314:14
17Stefan GunnarssonKristinehamns OK58:58+18:3914:20
18Torgny JeppssonKatrineholms OK1:00:21+20:0214:41
19Magnus HedegårdOK Kolmården1:00:34+20:1514:44
20Lena LarssonSala OK1:00:39+20:2014:45
21Peter RasmussenNyköpings OK1:00:44+20:2514:46
22Laila IngelssonOK Hammaren1:01:02+20:4314:50
23Edvard PelanderOK Djerf1:04:46+24:2715:45
24Anders Persson1:05:22+25:0315:54
25Kristina ForsOK Grip1:06:04+25:4516:04
26Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:07:08+26:4916:20
27Katja GustafssonNyköpings OK1:08:31+28:1216:40
28David LindqvistKristinehamns OK1:08:57+28:3816:46
29Arne WesterlundNyköpings OK1:09:06+28:4716:48
30Göran EklundTrosabygdens OK1:11:31+31:1217:24
31Lotta ValentinGustavsbergs OK1:13:27+33:0817:52
32Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:13:37+33:1817:54
33Karri LindellOK Måsen1:13:54+33:3517:58
34Ebba HedegårdOK Kolmården1:15:04+34:4518:15
35Patrik StenilsOK Hällen1:18:19+38:0019:03
36Bo SegerEskilstuna OL1:19:38+39:1919:22
37Göran LarssonSala OK1:20:29+40:1019:34
38Tomas GlanshedHaninge SOK1:21:01+40:4219:42
39Ulf KjellinOK Hedströmmen1:21:20+41:0119:47
40Michael ForslundKristinehamns OK1:24:29+44:1020:33
41Britta EklundTrosabygdens OK1:24:43+44:2420:36
42Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:26:10+45:5120:57
43Emelie RökenTäby OK1:27:08+46:4921:12
44Gun JanssonOK Klemmingen1:32:36+52:1722:31
45Ulf JonareLinköpings OK1:32:56+52:3722:36
46Barbro KarlssonKatrineholms OK1:34:26+54:0722:58
47Simon GindemoÄrla IF1:34:46+54:2723:03
Ella LindqvistTäby OKej godkänd
Edvin WallnerAttunda OKej godkänd
Miriam GustafssonNyköpings OKej godkänd
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Marie SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Mats KarlssonSnättringe SKej start
Inger BergLinköpings OKej start
Mikael AleniusNyköpings OKej start
Judith SuterOLG Cordobaej start
Ann JärplingOK Klemmingenej start

Svår 5 km

5 090 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar MagnussonOK Måsen47:059:15
2Mikael WesterbergOK Kolmården47:45+0:409:22
3Emil AnderssonLänna IF48:56+1:519:36
4Magnus LarssonKarlskrona SOK50:23+3:189:53
5Stina GranefeltOK Tyr51:03+3:5810:01
6Fredrik LindellIF Thor51:49+4:4410:10
7Jan-Olof SvenssonHalmstad OK52:01+4:5610:13
8Hedda SvenssonOK Orion52:43+5:3810:21
9Tuva ÖstangårdGamleby OK53:26+6:2110:29
10Emil AlbinssonOK Skogsfalken54:08+7:0310:38
11Carl ÖbergGamleby OK55:01+7:5610:48
12Jan JohanssonLinköpings OK57:28+10:2311:17
13Cajsa AleniusNyköpings OK58:06+11:0111:24
14Ebba LindellIF Thor59:30+12:2511:41
15Johan PetriOK Djerf1:01:17+14:1212:02
16Mats GustafssonNyköpings OK1:01:18+14:1312:02
17Emma ZettervallKarlskrona SOK1:02:06+15:0112:12
18Håkan JonssonKristinehamns OK1:03:29+16:2412:28
19Emma WesterlundNyköpings OK1:04:09+17:0412:36
20Kent BörjessonOK Måsen1:05:45+18:4012:55
21Christer ÖbergGamleby OK1:05:46+18:4112:55
22Mathias LindgrenNyköpings OK1:06:54+19:4913:08
23Jonas LarssonKristinehamns OK1:06:59+19:5413:09
24Alice RökenTäby OK1:07:50+20:4513:19
25Ian JohanssonLinköpings OK1:09:05+22:0013:34
26Johan SköldJärfälla OK1:12:34+25:2914:15
27Johannes AxelssonOK Norrvirdarna1:13:36+26:3114:27
28Patrick EricsonMullsjö SOK1:14:15+27:1014:35
29Niclas RökenTäby OK1:14:22+27:1714:36
30Peter ForsOK Grip1:22:07+35:0216:07
31Norna MolinOK Klemmingen1:47:07+1:00:0221:02
Patrick HolmqvistNyköpings OKej godkänd
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd
Meja AleniusNyköpings OKej godkänd
Magnus BengtssonOK Hällenej godkänd
Anna RökenTäby OKej godkänd
Alva LindellIF Thorej godkänd
Cecilia EnbergLinköpings OKej godkänd
Monica HatlenSnättringe SKej start
Anders BergLinköpings OKej start
Andreas BergLinköpings OKej start
Elis AnderssonTrosabygdens OKej start
Tove ValleriusGamleby OKej start
Petter ValleriusGamleby OKej start

Svår 7 km

7 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joacim IngelssonOK Hammaren56:487:45
2Arvid WesterbergOK Kolmården58:55+2:078:02
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:02:22+5:348:31
4Axel LindgrenNyköpings OK1:11:45+14:579:48
5Anders PelanderOK Djerf1:13:13+16:2510:00
6Christian EnbergLinköpings OK1:15:14+18:2610:16
7Johan ÅttingLinköpings OK1:36:56+40:0813:14
8Christer LindellLinköpings OK1:46:35+49:4714:33
9Daniel WallnerAttunda OK1:53:22+56:3415:29
10Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:56:19+59:3115:53
Ingemar MånssonRonneby OKej godkänd
Arne JanssonOK Klemmingenej start
Niklaus SuterOLG Cordobaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser