Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: onsdag 29 juli 2020

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 2 dagar! (3 svar)

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Inskolning 2 km | Mycket lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Medelsvår 3 km | Svår 3 km | Svår 4 km | Svår 5 km | Svår 7 km

D16

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma SvennerudKarlskrona SOK27:535:55
2Hanna ÖbergGamleby OK32:07+4:146:50
3Emma ZettervallKarlskrona SOK32:15+4:226:51
4Tuva ÖstangårdGamleby OK33:30+5:377:07
5Hedda SvenssonOK Orion34:14+6:217:17
6Julia WesthMullsjö SOK35:07+7:147:28
7Meja AleniusNyköpings OK37:16+9:237:55
8Emma LarssonKarlskrona SOK37:54+10:018:03
9Alice RökenTäby OK39:06+11:138:19
10Ellen PelanderOK Djerf39:27+11:348:23
11Linn De BoussardIFK Enskede44:42+16:499:30
12Emelie ForslundKristinehamns OK48:27+20:3410:18
Tove ValleriusGamleby OKej start

H16

6 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNyköpings OK34:025:32
2Joel WallnerAttunda OK37:06+3:046:01
3Sixten SlagbrandVästerås SOK39:10+5:086:22
4Niklas ErlandssonOK Södertörn39:28+5:266:25
5Simon WesthMullsjö SOK40:33+6:316:35
6Emil AlbinssonOK Skogsfalken43:06+9:047:00
7Kasper VemdalMullsjö SOK44:13+10:117:11
8Ian JohanssonLinköpings OK45:33+11:317:24
9Olle MalmströmLinköpings OK51:36+17:348:23
10Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:02:59+28:5710:14
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd

D14

4 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK25:075:37
2Cajsa AleniusNyköpings OK28:08+3:016:18
3Märta SvennerudKarlskrona SOK34:01+8:547:37
4Ella LindqvistTäby OK34:56+9:497:49
5Miriam GustafssonNyköpings OK35:55+10:488:03
6Moa VemdalMullsjö SOK38:45+13:388:41
7Moa GlanshedHaninge SOK40:42+15:359:07
8Agnes AlexanderssonKristinehamns OK55:03+29:5612:20
Joline PetriOK Djerfej start

H14

4 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK24:485:33
2Edvin ÅttingLinköpings OK25:02+0:145:36
3Ted LagerströmAttunda OK25:09+0:215:38
4Edvard PelanderOK Djerf26:07+1:195:51
5Emil ClashammarNyköpings OK30:53+6:056:55
6Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping31:27+6:397:03
7Edvin WallnerAttunda OK32:34+7:467:18
8Rasmus ÖbergOK Hällen33:48+9:007:34
9Svante SandvikAttunda OK34:16+9:287:40
10Hampus GlanshedHaninge SOK40:29+15:419:04
Mose GrafströmAttunda OKej godkänd
Wilmer HagrotTäby OKej start

D12

2 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira LindstenNyköpings OK17:466:15
2Tuva Karlsson SandbergOK Hällen20:16+2:307:08
3Greta SandvikAttunda OK23:13+5:278:10
4Frida HerbstVästerås SOK24:31+6:458:37
5Ida RökenTäby OK29:27+11:4110:22
6Alma EreltOK Norrvirdarna29:35+11:4910:25
7Ellen AlexanderssonKristinehamns OK30:42+12:5610:48
8Alice Slars PaulssonSundbybergs IK34:31+16:4512:09
9Alma WesselLänna IF36:49+19:0312:57
10Molly GullquistOK Klemmingen37:17+19:3113:07

H12

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr15:105:20
2Lucas De BoussardIFK Enskede16:54+1:445:57
3Erik ZettervallKarlskrona SOK22:19+7:097:51
4Hilding GindemoÄrla IF27:29+12:199:40
5Lukas KantarpÄrla IF30:25+15:1510:42
6Helmer GindemoÄrla IF30:31+15:2110:44
Melker ClashammarNyköpings OKej start

D10

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia LagerströmAttunda OK18:017:28
2Vera WesthMullsjö SOK19:16+1:157:59
3Elsa AxelssonOK Norrvirdarna21:35+3:348:57
4Ingalisa ÖbergOK Hällen31:22+13:2113:00
5Ester FalkOK Hällen37:11+19:1015:25
6Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK41:21+23:2017:09
7Elin BeijarOK Hällen45:42+27:4118:57
Lin PelanderOK Djerfej start

H10

2 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GranefeltOK Tyr16:086:41
2Tage LindstenNyköpings OK17:10+1:027:07
3Alfred WesselLänna IF17:21+1:137:11
4Albert AxelssonOK Norrvirdarna17:36+1:287:18
5Emil ÖbergOK Hällen19:22+3:148:02
6Max LindqvistTäby OK19:44+3:368:11
7Felix HerbstVästerås SOK20:52+4:448:39
8Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK21:31+5:238:55
9Martin GullquistOK Klemmingen22:49+6:419:28
10Sixten NordinOK Hällen23:02+6:549:33
11Leon JohanssonLinköpings OK26:11+10:0310:51
12Axel GustafssonNyköpings OK28:26+12:1811:47
13Elias ÖbergOK Hällen30:54+14:4612:49
14Liam De BoussardIFK Enskede31:56+15:4813:15
15Markus KantarpÄrla IF33:28+17:2013:53
16Loke ZeinowOK Hällen40:41+24:3316:52
Lukas ÖbergOK Hällenej godkänd

Inskolning 2 km

2 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida Karlsson SandbergOK Hällen18:508:55
2Erik Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK22:48+3:5810:48
3Buster NordinOK Hällen25:21+6:3112:00
4Sofia ForslundKristinehamns OK32:45+13:5515:31
5Hanna BeijarOK Hällen34:45+15:5516:28
6Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK34:51+16:0116:30
7Hector ÖbergOK Hällen34:59+16:0916:34
8Line ÖbergOK Hällen36:25+17:3517:15
9Arvin ZeinowOK Hällen45:43+26:5321:40

Mycket lätt 2 km

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver JohanssonNyköpings OK25:3110:35
2Emil EreltOK Norrvirdarna30:16+4:4512:33
3Alex JohanssonNyköpings OK35:25+9:5414:41
4Saga WallnerAttunda OK37:36+12:0515:36

Lätt 2,5 km

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt GunnarssonKristinehamns OK34:4112:12
2Johanna ForslundKristinehamns OK38:27+3:4613:32
3Susanna LindellLinköpings OK49:37+14:5617:28
Gullan AnderssonVästerås SOKej godkänd
Tatiana LindqvistTäby OKej start
Ulrika ZeinowOK Hällenej start

Medelsvår 3 km

4 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ErlandssonOK Södertörn44:119:54
2Per GullquistOK Klemmingen44:20+0:099:56
3Isak Persson45:16+1:0510:08
4Linnea GullquistOK Klemmingen49:23+5:1211:04
5Åsa GindemoÄrla IF51:35+7:2411:33
6Anna GustafssonNyköpings OK54:15+10:0412:09
7Maria ÖsterlundKristinehamns OK55:24+11:1312:25
8Kajsa MalmströmLinköpings OK57:14+13:0312:49
9Heléne HolmqvistNyköpings OK58:33+14:2213:07
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK58:55+14:4413:12
Anna ClashammarNyköpings OKej start
Emilia HagrotTäby OKej start

Svår 3 km

3 820 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EreltOK Norrvirdarna25:196:37
2Linda LarssonKarlskrona SOK30:07+4:487:53
3Jenny WallnerAttunda OK31:20+6:018:12
4Heidi ForsOK Grip32:47+7:288:34
5Bo AnderssonVästerås SOK35:58+10:399:24
6Mari-Louise LundgrenNyköpings OK36:51+11:329:38
7Lars HagrotTäby OK36:55+11:369:39
8Sigrid VemdalMullsjö SOK38:06+12:479:58
9Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping38:43+13:2410:08
10Claes NidebornNyköpings OK39:28+14:0910:19
11Hugo LarssonKarlskrona SOK40:05+14:4610:29
12Göran SvärdOK Klemmingen40:22+15:0310:34
13Ove ErikssonNyköpings OK40:47+15:2810:40
14Monica SvärdOK Klemmingen41:31+16:1210:52
15Olle ArmanNyköpings OK42:58+17:3911:14
16Christer GillenäsKristinehamns OK52:13+26:5413:40
17Maria FredrikssonNyköpings OK1:03:29+38:1016:37
18Charlotte JohnsonOK Klemmingen1:06:13+40:5417:20
Jonas KarlssonOK Hällenej start
Titti BergendahlOK Måsenej start
Cecilia JanzonOK Måsenej start

Svår 4 km

4 700 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK34:047:14
2Stina GranefeltOK Tyr34:17+0:137:17
3Patrik StenilsOK Hällen39:11+5:078:20
4Laila IngelssonOK Hammaren39:15+5:118:21
5Andrea BalakovaNyköpings OK39:21+5:178:22
6Mikael AleniusNyköpings OK39:51+5:478:28
7Paul NorénOK Södertörn40:06+6:028:31
8Klaes AxelssonMullsjö SOK40:14+6:108:33
9Peter ForsOK Grip40:25+6:218:35
10Lena LarssonSala OK40:46+6:428:40
11Göran LarssonSala OK43:46+9:429:18
12Mats KarlssonSnättringe SK44:16+10:129:25
13Björn ZettervallKarlskrona SOK44:33+10:299:28
14Nina De BoussardIFK Enskede44:43+10:399:30
15Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK44:48+10:449:31
16Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:37+11:339:42
17Kristina ForsOK Grip46:39+12:359:55
18Ulf JonareLinköpings OK47:14+13:1010:02
19Anders Persson47:47+13:4310:10
20Simon GindemoÄrla IF47:49+13:4510:10
21Sara MagnussonOK Måsen48:11+14:0710:15
22Magnus HaraldssonGustavsbergs OK48:14+14:1010:15
23Lotta ValentinGustavsbergs OK48:23+14:1910:17
24Karri LindellOK Måsen48:26+14:2210:18
25Susanne GranGamleby OK49:36+15:3210:33
26David LindqvistKristinehamns OK49:47+15:4310:35
27Michael ForslundKristinehamns OK50:42+16:3810:47
28Arne WesterlundNyköpings OK52:33+18:2911:10
29Gun JanssonOK Klemmingen55:02+20:5811:42
30Ulf KjellinOK Hedströmmen55:34+21:3011:49
31Marie SvennerudKarlskrona SOK57:36+23:3212:15
32Margareta HaraldssonGustavsbergs OK57:56+23:5212:19
33Pia ÖstangårdGamleby OK59:32+25:2812:40
34Emelie RökenTäby OK59:42+25:3812:42
35Lena KarlssonOK Måsen1:01:00+26:5612:58
36Maja SandvikAttunda OK1:28:30+54:2618:49
Tomas GlanshedHaninge SOKej start
Emeli GrafströmAttunda OKej start
Joline IngelssonLinköpings OKej start
Ann JärplingOK Klemmingenej start
Judith SuterOLG Cordobaej start

Svår 5 km

6 150 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonNyköpings OK34:275:36
2Ingemar MagnussonOK Måsen36:01+1:345:51
3Patric De BoussardIFK Enskede36:28+2:015:55
4Filip HåkanssonOK Orion36:30+2:035:56
5Axel LindgrenNyköpings OK36:37+2:105:57
6David SundströmSöderhamns OK36:38+2:115:57
7Magnus LarssonKarlskrona SOK36:43+2:165:58
8Johan HerbstVästerås SOK36:54+2:276:00
9Jan-Olof SvenssonHalmstad OK40:51+6:246:38
10Tomas ÖbergOK Hällen42:00+7:336:49
11Elis AnderssonTrosabygdens OK42:11+7:446:51
12Alice EkNyköpings OK42:52+8:256:58
13Emma WesterlundNyköpings OK43:27+9:007:03
14Mats GustafssonNyköpings OK43:30+9:037:04
15Zlatimira AbadzhievaOK Tyr44:00+9:337:09
16Niclas ClashammarNyköpings OK44:20+9:537:12
17Kent BörjessonOK Måsen44:31+10:047:14
18Johan ÅttingLinköpings OK44:37+10:107:15
19Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL45:30+11:037:23
20Johannes AxelssonOK Norrvirdarna46:34+12:077:34
21Christer ÖbergGamleby OK46:57+12:307:38
22Jan JohanssonLinköpings OK47:00+12:337:38
23Jonas LarssonKristinehamns OK47:21+12:547:41
24Håkan JonssonKristinehamns OK47:47+13:207:46
25Monica HatlenSnättringe SK48:06+13:397:49
26Emma KantarpÄrla IF48:26+13:597:52
27Daniel WallnerAttunda OK48:46+14:197:55
28Christer LindellLinköpings OK49:23+14:568:01
29Johan PetriOK Djerf50:07+15:408:08
30Magnus BengtssonOK Hällen51:21+16:548:20
31Niclas RökenTäby OK52:27+18:008:31
32Anna RökenTäby OK59:54+25:279:44
33Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:00:18+25:519:48
34Norna MolinOK Klemmingen1:01:58+27:3110:04
35Patrick EricsonMullsjö SOK1:02:35+28:0810:10
36Patrick HolmqvistNyköpings OK1:05:47+31:2010:41
Lena WesterlundOK Djerfej start
Petter ValleriusGamleby OKej start

Svår 7 km

8 280 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF37:484:33
2Noel BraunVäxjö OK40:16+2:284:51
3Albin FalkNyköpings OK40:48+3:004:55
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:50+3:024:55
5William SturessonLerums SOK43:25+5:375:14
6Casper SkeppSävedalens AIK44:18+6:305:21
7Hugo KindbornOK Hällen44:44+6:565:24
8Edvin HellstenNyköpings OK45:57+8:095:32
9Joacim IngelssonOK Hammaren46:50+9:025:39
10Emil AnderssonLänna IF46:52+9:045:39
11Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping47:50+10:025:46
12Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK48:01+10:135:47
13Andrey AbadzhievOK Tyr50:15+12:276:04
14Robert JohanssonTäby OK51:43+13:556:14
15Marcus EkmanTäby OK58:01+20:137:00
16Marcus SvennerudKarlskrona SOK58:16+20:287:02
17Anders PelanderOK Djerf59:34+21:467:11
18Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:00:05+22:177:15
19Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:03:07+25:197:37
20Andreas MagnussonOK Måsen1:03:22+25:347:39
21Andreas HolmqvistNyköpings OK1:04:23+26:357:46
22Ingemar MånssonRonneby OK1:19:59+42:119:39
Hugo EricssonVäxjö OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Johan SköldJärfälla OKej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Fabian ValleriusGamleby OKej start
Oskar CarlborgNyköpings OKej start
Arne JanssonOK Klemmingenej start
Jari SuterOLG Cordobaej start
Niklaus SuterOLG Cordobaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser