Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, sprint
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: lördag 20 april 2019

D21

2 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinLinköpings OK15:095:44
2Rebecca WaldenfjordOK Ravinen15:29+0:205:51
3Stina NordinSundsvalls OK15:47+0:385:58
4Elin TyskOK Kåre16:39+1:306:18
5Hanna BarkegrenOK Kåre16:45+1:366:20
6Hanna HugossonSundsvalls OK16:53+1:446:23
7Sofia BerglundIFK Mora OK19:07+3:587:14
8Nayara GillsparrOK Österåker26:11+11:029:55
9Fanny RostöRånäs OK26:23+11:149:59
10Cecilia AlzénGustavsbergs OK29:18+14:0911:05
11Mikaela WallerströmOK Österåker37:39+22:3014:15
Ella OlssonGrycksbo IF OKej start

H21

2 990 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné14:294:50
2Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OK15:08+0:395:03
3Taras RachukOK Södertörn15:47+1:185:16
4Gustaf BerglundIFK Mora OK16:06+1:375:23
5Olle GrywenzOK Linné16:07+1:385:23
6Johannes RidefeltOK Linné16:37+2:085:33
7Greger TyskOK Kåre16:46+2:175:36
8Mårten SundhSundbybergs IK17:42+3:135:55
9Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna17:44+3:155:55 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anders LindbergForsa OK18:16+3:476:06
11Robert PetterssonIF Thor18:21+3:526:08
12Felix SilverGävle OK18:42+4:136:15
13Måns ErikssonSundsvalls OK18:45+4:166:16
14Gustav FrænellSundsvalls OK19:04+4:356:22
15Noel WaldenfjordJärfälla OK19:09+4:406:24
16Magnus KarlssonCentrum OK19:37+5:086:33
17Cristian LarssonKöping-Kolsva OK19:38+5:096:33
18Aleksandr ManoilovJärfälla OK20:20+5:516:48
19Alfred LiljeströmGävle OK20:21+5:526:48
20Anders CarnlandOK Linné20:58+6:297:00
21Adam LiljaOK Enen21:31+7:027:11
22Lars OlovssonRehns BK21:32+7:037:12
23Christopher WilestedtAttunda OK21:54+7:257:19
24Johan NymanForsa OK22:01+7:327:21
25Mårten RostöRånäs OK22:11+7:427:25
26Christofer NäsholmCentrum OK22:27+7:587:30
27Tobias AnderssonOK Österåker25:05+10:368:23

D18

2 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen16:276:31
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF16:47+0:206:39
3Ebba LindellIF Thor17:06+0:396:47
4Therese NilssonOK Österåker17:27+1:006:55
5Elsa NilssonDomnarvets GOIF18:23+1:567:17
6Isabella JoonsLeksands OK20:19+3:528:03
7Maja SandvikAttunda OK21:45+5:188:37
8Linnea PerssonValbo AIF26:13+9:4610:24
9Emmie LindbäckOK Renen31:07+14:4012:20
10Hanna LundbergOK Renen32:07+15:4012:44
Anna LithellOK Linnéej start

H18

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BoströmOK Linné14:565:39
2Karl GrywenzOK Linné15:16+0:205:46
3Emil BybergDomnarvets GOIF16:08+1:126:06
4Tamás SzütsVästerås SOK18:17+3:216:55
5Albin ErikssonIF Thor25:33+10:379:40

D16

2 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné15:247:13
2Lisa ThunellIFK Lidingö SOK15:42+0:187:22
3Ella TuressonOK Renen16:40+1:167:49
4Sara SundqvistLånghundra IF16:43+1:197:50
5Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF17:04+1:408:00
6Tuva-Cajsa SpikLeksands OK17:10+1:468:03
7Nora EngströmOK Nolaskogsarna18:02+2:388:27
8Tindra JonssonSkarpnäcks OL18:33+3:098:42
9Agnes WeissLånghundra IF18:46+3:228:48
10Fanny CedstedtLånghundra IF18:47+3:238:49
11Anja NilssonDomnarvets GOIF18:51+3:278:50
12Joni Müller af UhrOK Linné19:03+3:398:56
13Wilma JosefssonVäsby OK19:04+3:408:57
14Moa LundinOK Linné20:01+4:379:23
15Agnes WallinKorsnäs IF OK20:03+4:399:24
16Ella ServinLånghundra IF20:24+5:009:34
17Liv NorbergAvesta OK20:33+5:099:38
18Elin BryggarKorsnäs IF OK20:58+5:349:50
19Mathilda KarlssonValbo AIF21:12+5:489:57
20Doris IkoTäby OK21:51+6:2710:15
21Elsa BybergDomnarvets GOIF22:33+7:0910:35
22Agnes Söllvander EklundOK Rodhen25:01+9:3711:44
23Tilde JonssonOK Österåker25:48+10:2412:06
24Madeleine GranathVäsby OK27:56+12:3213:06
25Cornelia KrafftLänna IF29:24+14:0013:48

H16

2 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer LindgrenOK Kåre13:545:54
2Isak LundholmUmeå OK14:26+0:326:08
3Viktor BoströmOK Linné14:38+0:446:13
4Noah AndertoftVästerås SOK16:09+2:156:52
5Daniel LindDalaportens OL17:49+3:557:34
6Joar MorénGävle OK18:15+4:217:45
7Anton MörkforsJärfälla OK18:21+4:277:48
8Gustav LyckebäckSigtuna OK20:15+6:218:37
9Rasmus LindblomGustavsbergs OK20:59+7:058:55
10William LeijonspjuthSigtuna OK23:09+9:159:51
11Lucas AlzénGustavsbergs OK23:35+9:4110:02

D14

2 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné15:457:32
2Emma HasselströmOK Renen16:01+0:167:39
3Maja LundholmUmeå OK16:41+0:567:58
4Tuva SirviöUmeå OK16:43+0:587:59
5Tova LindbäckOK Renen17:17+1:328:16
6Emmy KärrlanderUmedalens IF18:44+2:598:57
7Olivia UnnerudLånghundra IF20:09+4:249:38
8Isabel UnnerudLånghundra IF20:21+4:369:44
9Smilla AndertoftVästerås SOK20:41+4:569:53
10Nadine HussOK Linné21:44+5:5910:23
11Alva OláRånäs OK22:06+6:2110:34
12Tyra LindellOK Roxen22:19+6:3410:40
13Emilia LindDalaportens OL23:04+7:1911:02
14Ida WarvelinLånghundra IF23:51+8:0611:24
15Emmy RoosIF Thor24:37+8:5211:46
16Alma NordkvistStorviks IF24:47+9:0211:51
17Felicia KrafftLänna IF27:18+11:3313:03
18Hillevi LarssonOK Enen30:55+15:1014:47
19Elsa Söllvander EklundOK Rodhen31:16+15:3114:57
20Elin SjöstedtLånghundra IF35:17+19:3216:52
Amanda RådströmOK Enenej start

H14

2 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné12:265:56
2Niklas ErlandssonOK Södertörn13:03+0:376:14
3Love BylundIF Thor13:24+0:586:24
4Otto TimbyUmeå OK13:25+0:596:25
5Tim LundbergOK Renen13:28+1:026:26
6Linus NilssonOK Österåker13:44+1:186:34
7Hugo ÖrtlundRånäs OK14:10+1:446:46
8Aron BromanLänna IF14:24+1:586:53
9Elias WesterberghRasbo IK14:42+2:167:02
10Elis WiklundVästerås SOK14:56+2:307:08
11Axel AnderssonIF Thor15:25+2:597:22
12Jens FochsenWaxholms OK15:27+3:017:23
13Svante SandvikAttunda OK15:34+3:087:26
14Hampus SundbergJärfälla OK16:29+4:037:53
15Elis HanssonIF Thor17:39+5:138:26
16Sebastian LindblomGustavsbergs OK18:00+5:348:36
17Jakob NordströmSigtuna OK19:25+6:599:17
18Axel GräfningsGrycksbo IF OK20:21+7:559:44
19Malte AlbinssonOK Österåker20:29+8:039:48
20Anton HedströmSöders-Tyresö21:16+8:5010:10
Viktor FischerOK Linnéej godkänd
Eric HasselströmOK Renenej start
Marcus BarbozaAttunda OKej start

D12

1 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK12:377:12
2Sara RoosOK Linné14:37+2:008:21
3Minna TuressonOK Renen14:43+2:068:24
4Greta SandvikAttunda OK15:16+2:398:43
5Maja LyckebäckSigtuna OK16:22+3:459:21
6Amanda MörkforsJärfälla OK16:45+4:089:34
7Fanny KarlsVäsby OK20:54+8:1711:56
8Paulina AlzénGustavsbergs OK21:28+8:5112:16
9Sofia QuasWaxholms OK24:34+11:5714:02
10Nora ElkertAttunda OK25:15+12:3814:25
11Alma WesselLänna IF26:15+13:3815:00
12Amanda LindDalaportens OL40:19+27:4223:02
13Ylva SjöstedtLånghundra IF55:36+42:5931:46

H12

1 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK10:085:47
2Petter FochsenWaxholms OK11:47+1:396:44
3Edvin JohanssonVäsby OK13:07+2:597:29
4Teodor JonssonSkarpnäcks OL13:59+3:517:59
5Alfons WesterberghRasbo IK14:34+4:268:19
6Benjamin HjerténJärfälla OK14:59+4:518:33
7Jakob EngströmHärnösands OK16:05+5:579:11
8Victor GranathVäsby OK18:59+8:5110:50
9Max BoströmJärfälla OK19:24+9:1611:05
10Ludvig SundströmSundbybergs IK22:21+12:1312:46
11Martti JokiForsa OK23:13+13:0513:16
12John NymanJärfälla OK25:42+15:3414:41
13Francis EyemJärfälla OK26:30+16:2215:08
14Noah TyskOK Kåre28:09+18:0116:05
Noel HellbergSundbybergs IKej start

D10

1 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Iben StattinVäsby OK19:4912:32
2Lova JonssonSkarpnäcks OL24:06+4:1715:15
3Saga LindellOK Roxen24:22+4:3315:25
4Lovisa FischerOK Linné25:48+5:5916:19
5Ida HellbergSundbybergs IK30:53+11:0419:32
6Dagny IkoTäby OK31:36+11:4720:00
7Signe AlbinssonOK Österåker1:06:46+46:5742:15
Saga HellbergSundbybergs IKej godkänd

H10

1 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EngströmHärnösands OK14:008:51
2Vincent RylanderVäsby OK15:40+1:409:54
3Anton ÅbergOK Linné16:25+2:2510:23
4Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK22:22+8:2214:09
5Ossian OláRånäs OK24:36+10:3615:34
6Alfred WesselLänna IF25:20+11:2016:02
7Justus HedinJärfälla OK29:14+15:1418:30
8Elliot TyskOK Kåre30:49+16:4919:30
9Wilmer NormanSigtuna OK31:44+17:4420:05
10Erik GräfningsGrycksbo IF OK36:01+22:0122:47
Isak WarvelinLånghundra IFej godkänd
Anton WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
David NymanJärfälla OKej godkänd

H35

2 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn JohanssonOK Borgen20:497:34
2Erik AntonssonAttunda OK22:40+1:518:14
Elis AnderssonTrosabygdens OKej godkänd

D40

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK14:516:19
2Jenny WesterberghRasbo IK17:16+2:257:20
3Jessica SöllvanderOK Rodhen17:29+2:387:26
4Louise JohanssonOK Roslagen19:08+4:178:08
5Annette RoosOK Linné19:32+4:418:18
6Helena NymanJärfälla OK21:30+6:399:08
7Marie EnbergVästerbergslagens OL22:25+7:349:32
8Angelica LindblomGustavsbergs OK27:02+12:1111:30
9Ida WesselLänna IF31:36+16:4513:26
Karolina HellbergSundbybergs IKej godkänd

H40

2 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JanlövIF Åland16:436:04
2Tony BjörlingDomnarvets GOIF17:04+0:216:12
3Mats ÅbergOK Linné18:22+1:396:40
4Andreas LundholmUmeå OK18:53+2:106:52
5Jonas ErikssonLänna IF19:28+2:457:04
6Emil AnderssonLänna IF20:47+4:047:33
7Torbjörn GillsparrOK Österåker22:17+5:348:06
8Magnus LindblomGustavsbergs OK23:02+6:198:22
9Fredrik AlzénGustavsbergs OK27:00+10:179:49
10Daniel RejmentOK Linné27:17+10:349:55

D45

2 350 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena TuressonOK Renen15:226:32
2Sofie BergendahlIF Thor16:36+1:147:03
3Maria OlssonHJS-Vansbro OK17:00+1:387:14
4Yvonne GrehnOK Rodhen17:53+2:317:36
5Åsa WilestedtAttunda OK18:05+2:437:41
6Cecilia FochsenWaxholms OK18:29+3:077:51
7Ulrika RåbergOK Tyr18:52+3:308:01
8Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK20:55+5:338:54
9Marica TynellRånäs OK21:10+5:489:00
10Sofia KrafftLänna IF21:34+6:129:10
11Catrine JohanssonVäsby OK21:44+6:229:14
12Maria NorinGävle OK22:15+6:539:28
13Pille HedströmSöders-Tyresö22:23+7:019:31
14Katrin JosefssonVäsby OK23:10+7:489:51
15Mia StattinVäsby OK24:46+9:2410:32
16Lena MorénGävle OK25:03+9:4110:39
17Elisabet Lindblom LarssonOK Enen26:16+10:5411:10
18Kati RemesOK Renen43:36+28:1418:33
19Emma HusénJärfälla OK46:42+31:2019:52
20Therese NordinForsa OK52:54+37:3222:30

H45

2 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen18:046:34
2Jens AndertoftVästerås SOK18:24+0:206:41
3Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK18:31+0:276:44
4Carl WennertorpOK Linné19:55+1:517:14
5Andreas KrafftLänna IF21:26+3:227:47
6Dan HörnellOK Linné21:48+3:447:55
7Johan WesterberghRasbo IK22:39+4:358:14
8Niklas TimbyUmeå OK22:58+4:548:21
9Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK23:11+5:078:25
10Fredrik LundströmOK Renen23:25+5:218:30
11Martin HasselströmOK Renen23:41+5:378:36
12Jon SundbergJärfälla OK24:43+6:398:59
13Mikael HedinJärfälla OK25:27+7:239:15
14Fredrik WarneIFK Lidingö SOK28:58+10:5410:32
Peter OláRånäs OKej godkänd
Claes TuressonOK Renenej start

D50

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica JanssonIFK Lidingö SOK16:328:06
2Pia GuståsOK Linné18:00+1:288:49
3Lena ErlandssonOK Södertörn18:29+1:579:03
4Agneta LindbäckOK Renen19:49+3:179:42 Ladda ner rutt i gpx-format
5Madelene BarbozaAttunda OK20:28+3:5610:01
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL22:39+6:0711:06
7Jeanette JonssonOK Österåker22:42+6:1011:07
8Louise NilssonJärfälla OK24:20+7:4811:55
9Teija LeppinenIFK Lidingö SOK25:59+9:2712:44
10Anette EngströmValbo AIF31:53+15:2115:37

H50

2 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL14:226:00
2Ola HultinOK Roslagen14:28+0:066:03
3Tomas JonssonVandrarringen15:31+1:096:29
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK15:43+1:216:34
5Peter LandénGustavsbergs OK16:44+2:227:00
6Per EdlundSigtuna OK16:52+2:307:03
7Christer ArksandVallentuna-Össeby OL17:08+2:467:10
8Peter LundbergOK Renen17:46+3:247:26
9Clas EngströmOK Nolaskogsarna19:01+4:397:57
10Stefan KärrlanderUmedalens IF19:40+5:188:13
11Bo AnderssonIF Thor21:05+6:438:49
12Patrik SteenOK Enen27:55+13:3311:40
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start

D55

1 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla AdlertegOK Enen13:237:11
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK14:18+0:557:41
3Dorothe SpillmannIF Thor15:15+1:528:11
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK17:33+4:109:26
5Inger SkantzLänna IF27:33+14:1014:48
Annika LundströmVäsby OKej start

H55

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GrywenzOK Linné14:526:19
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF15:33+0:416:37
3Mats JönssonKorsnäs IF OK16:22+1:306:57
4Leif MörkforsJärfälla OK19:11+4:198:09
5Lennarth KarlssonValbo AIF20:04+5:128:32
6Per IkoTäby OK21:36+6:449:11
7Per-Olof SvenssonLänna IF27:16+12:2411:36
Kjell KlarSäterbygdens OKej start

D60

1 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK11:527:25
2Ylva GrapeDalaportens OL13:50+1:588:38
3Kristina HammarfalkÖstersunds OK15:15+3:239:31
4Lotta ValentinGustavsbergs OK15:51+3:599:54
5Christina OhlinRånäs OK21:12+9:2013:15

H60

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK15:157:28
2Leif BylarsForsa OK15:16+0:017:29
3Torbjörn BergmanSnättringe SK15:52+0:377:46
4Håkan CarnlandFrösö IF17:49+2:348:44
5Kjell HolmDalaportens OL18:02+2:478:50
6Göran HedmanValbo AIF20:18+5:039:57
7Kenneth PetterssonJärfälla OK21:32+6:1710:33
Mats LiljaOK Enenej start

D65

1 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt LarssonLänna IF18:0311:16
2Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF18:41+0:3811:40
3Titti BergendahlOK Måsen20:37+2:3412:53
Lena Nyström-NilssonRånäs OKej start

H65

1 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF12:466:51
2Göran LarssonSala OK13:55+1:097:28
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna14:45+1:597:55
4Svend Erik MathiassenOK Linné14:46+2:007:56
5Lars JanlövIF Åland14:59+2:138:03
6Per Erik FogelVästerås SOK17:49+5:039:34
7Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK20:10+7:2410:50
8Harry EnbergVästerbergslagens OL21:26+8:4011:31
Gunnar KvarnerudLänna IFej start

D70

1 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK16:1511:12
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK16:17+0:0211:13
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK18:30+2:1512:45
4Ewa NordlundLänna IF23:54+7:3916:28
5Laila ErlandssonMålilla OK24:59+8:4417:13
6Anna-Stina NyströmLänna IF27:05+10:5018:40
7Kristina ErikssonLänna IF28:25+12:1019:35

H70

1 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars StrinnholmÖstersunds OK12:167:40
2Ulf KjellinOK Hedströmmen12:23+0:077:44
3Per-Erik WåhlbergOK Linné13:37+1:218:30
4Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL13:41+1:258:33
5Anders ClaessonIFK Mora OK13:47+1:318:36
6Börje RåbergOK Tyr14:23+2:078:59
7Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden16:02+3:4610:01
8Tommy WåhlinVästerås SOK16:19+4:0310:11
9Leif NordlundLänna IF17:04+4:4810:40
10Rune VikmanVästerås SOK18:20+6:0411:27

D75

1 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF18:3312:47
2Caje JacobssonIF Thor25:04+6:3117:17
3Margaretha NyströmLänna IF27:41+9:0819:05
4Eva von HeijneSigtuna OK40:24+21:5127:51

H75

1 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove ForsbergTurebergs IF SOK18:4112:53
2Sören WingeUpsala IF20:16+1:3513:58
3Sven JacobssonIF Thor21:48+3:0715:02
4Sören ErikssonLänna IF22:13+3:3215:19
5Lars NordinSolna OK22:56+4:1515:48
6Lars-Erik LindellVäsby OK25:35+6:5417:38
7Alf KjellbergBredareds IF43:54+25:1330:16
Kurt BoströmOK Linnéej godkänd
Bertil KarlssonOK Linnéej godkänd
Bo WestlingHäverödals SKej start

U1

1 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen DermodyOK Linné14:1013:14
2Vanadis Borg GodinhoSigtuna OK14:26+0:1613:29
3Freja FichtnerOK Tyr14:38+0:2813:40
4Nathanael Huss LandströmOK Linné14:51+0:4113:52
5Aron VikmanOK Linné14:56+0:4613:57
6Tove KjellströmKlubblös15:01+0:5114:02
7Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK15:15+1:0514:15
8Lundvig BrodinLånghundra IF15:44+1:3414:42
9Juni RylanderVäsby OK17:26+3:1616:17
10Alice HögbergRånäs OK17:30+3:2016:21
11Kai UnnerudLånghundra IF19:12+5:0217:56
12Alve WernvallLånghundra IF20:15+6:0518:55
13Hannes WernvallLånghundra IF20:20+6:1019:00
14Ivar StridTrosabygdens OK22:45+8:3521:15
15Vanna BylundIF Thor23:18+9:0821:46
16Tuva LindbergForsa OK23:21+9:1121:49
17Assar LindbergForsa OK23:25+9:1521:53
18Svea SundqvistOK Borgen24:32+10:2222:55
19Tindra TörnevadSala OK25:31+11:2123:50
20Gustav JacobsonSkogsluffarnas OK26:34+12:2424:49
21Isabella HögbergRånäs OK31:47+17:3729:42
22Karin PorsöKlubblös35:49+21:3933:28
23Einar PorsöKlubblös35:57+21:4733:35

U2

1 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander Segolsson LarssonVäsby OK17:2012:33
2Siri ForslinForsa OK19:55+2:3514:25
3Ylva ForslinForsa OK19:57+2:3714:27
4Mia LagerströmAttunda OK20:25+3:0514:47
5Henry NilssonLånghundra IF23:20+6:0016:54
6Hanna SunströmSundbybergs IK23:23+6:0316:56
7Freja SundbladVallentuna-Össeby OL26:02+8:4218:51
8Arvid KjellströmLänna IF26:28+9:0819:10
9Axel StridTrosabygdens OK28:59+11:3921:00
10Joel WesterberghRasbo IK29:19+11:5921:14
11Hedda HedströmSöders-Tyresö32:08+14:4823:17

Öppen 1

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika VikmanKlubblös16:5810:09
2Helena HjerténJärfälla OK23:42+6:4414:11
3Francisco Borg GodinhoSigtuna OK26:32+9:3415:53
4Victoria NormanSigtuna OK28:52+11:5417:17
5Hampus AlzénGustavsbergs OK33:41+16:4320:10
6Tove ErlandssonOK Södertörn41:50+24:5225:02
7Anne KarlssonTäby OK54:36+37:3832:41

Öppen 4

1 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NilssonLånghundra IF17:328:54
2Simon SpetsLånghundra IF17:54+0:229:05
3Benjamin WinningeLånghundra IF20:29+2:5710:23
4Clara SpetsLånghundra IF20:44+3:1210:31
5Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK20:57+3:2510:38
6Pernilla LindOK Lindéna20:59+3:2710:39
7Lennart TägtströmDomnarvets GOIF21:12+3:4010:45
8Oscar NilssonLånghundra IF24:10+6:3812:16
9Anna WennertorpOK Linné25:06+7:3412:44
10Eva HagrotTäby OK28:14+10:4214:19
11Linda WernvallLånghundra IF30:51+13:1915:39
12Niklas StrömbäckKnivsta IK31:27+13:5515:57
13Pär WiklundVästerås SOK34:38+17:0617:34
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd

Öppen 6

2 380 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy ÅhmanLånghundra IF18:377:49
2Per LjungCentrum OK18:53+0:167:56
3Stefan BrodinLånghundra IF19:20+0:438:07
4Monica ErikssonLänna IF21:29+2:529:01
5Jonas KjellströmKlubblös22:47+4:109:34
6Thomas KarlsVäsby OK22:51+4:149:36
7Karin KjellströmKlubblös22:54+4:179:37
8Robert SvartholmGammelstads IF22:57+4:209:38
9Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK23:58+5:2110:04
10Ulf CarnbyTäby OK24:04+5:2710:06
11Linda LundbergOK Renen24:33+5:5610:18
12Stefan OlssonKlubblös24:41+6:0410:22
13Therese BoströmJärfälla OK25:05+6:2810:32
14Magnus JosefssonVäsby OK25:40+7:0310:47 Ladda ner rutt i gpx-format
15Östen BrunnelövSundbybergs IK25:45+7:0810:49
16Helena LiljeströmGävle OK25:50+7:1310:51
17Mia ForslinForsa OK25:55+7:1810:53
18Hannah ÖrtlundRånäs OK27:59+9:2211:45
19Elisabeth AssarssonAvesta OK28:14+9:3711:51
20Christina EngströmHärnösands OK28:39+10:0212:02
21Linda SundqvistOK Borgen28:45+10:0812:04
22Monica RostöRånäs OK29:29+10:5212:23
23Janne HedströmSöders-Tyresö30:01+11:2412:36
24Monica OhlinRånäs OK30:52+12:1512:58
25Kim NorbergAvesta OK33:02+14:2513:52
26Erika TimbyUmeå OK34:01+15:2414:17
27Lena NilssonOK Österåker35:48+17:1115:02
28Ulrika ÖrtlundRånäs OK36:10+17:3315:11
29Lars-Olov AnderssonSigtuna OK42:52+24:1518:00
30Michael WolhardtKlubblös1:02:17+43:4026:10
Amandine PerieREns OKej godkänd
Arne LindqvistTäby OKej godkänd

Öppen 8

2 890 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian FoleySigtuna OK16:425:46
2Joar SvartholmBergnäsets AIK17:30+0:486:03
3Viktor BarkegrenStora Tuna OK18:03+1:216:14
4Anders TollOK Linné19:59+3:176:54
5Marcus PherssonOK Linné20:46+4:047:11
6Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK21:33+4:517:27
7Anders JanssonGrycksbo IF OK21:40+4:587:29
8Klockar Mattias NääsLeksands OK21:50+5:087:33
9Niklas WansölinOK Ravinen21:59+5:177:36
10Mattias PalmKlubblös24:18+7:368:24
11Niclas NilssonOK Österåker24:50+8:088:35
12Mattias ÖrtlundRånäs OK25:23+8:418:46
13Andreas FischerOK Linné25:44+9:028:54
14Fredrik OlssonTierps SOK25:57+9:158:58
15Malin LindbergForsa OK27:29+10:479:30
16Lars-Erik LiljeströmGävle OK28:53+12:119:59
17Johan EngströmHärnösands OK29:56+13:1410:21
18Audrey FoleySigtuna OK31:18+14:3610:49
19Hans OhlinRånäs OK31:48+15:0611:00
20Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK32:01+15:1911:04
21Stig LöfgrenAttunda OK32:53+16:1111:22
22Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL33:14+16:3211:29
23Johan KarlssonIF Thor33:46+17:0411:41
24Kerstin SundbergVästerås SOK36:31+19:4912:38
25Gun MillingerVästerås SOK37:37+20:5513:00
26Tanja-Birgit SöderströmSala OK41:20+24:3814:18
27Anders MillingerVästerås SOK44:22+27:4015:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser