Swedish Orienteering Federation

Official results for Bengt Borgs Minne

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bengt Borgs Minne
Organiser: Göteborg-Majorna OK
Date: Wednesday 13 March 2019

Classes: Show all | Lång | Mellan | Kort | KortKort

Lång

5 180 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jonas LundgrenStora Tuna OK34:526:43
2Jonatan AnderssonFalkenbergs OK37:11+2:197:10
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK50:18+15:269:42
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKmispunched
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKmispunched
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKmispunched
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKmispunched
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKmispunched
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKmispunched
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKdid not start
Hannes EssungerSjövalla FKdid not start
Henrik EssungerSjövalla FKdid not start
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OKdid not start

Mellan

3 980 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK33:598:32
2Laila B HöglundFK Herkules34:32+0:338:40
3Mathias FredrixonOK Skogshjortarna34:38+0:398:42 Download route in GPX format
4Johan LarssonOK Skogshjortarna36:38+2:399:12
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:02+3:039:18
6Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:17+8:1810:37
7Johan WinteråsVästerbergslagens OL43:34+9:3510:56
8Frida WinteråsVästerbergslagens OL43:35+9:3610:57
9Sandra AnderssonFalkenbergs OK57:58+23:5914:33
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKmispunched
Johan KarlssonKlubblösmispunched
Torbjörn WikströmOK Orintodid not start

Kort

3 190 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Clas BörjessonIK Uven32:1110:05
2Lennart GustavssonIK Uven38:07+5:5611:56
3Martin SténIK Uven39:17+7:0612:18
4Kurt FredrixonOK Skogshjortarna41:26+9:1512:59
Anton DuvemarGöteborg-Majorna OKmispunched

KortKort

2 240 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter NorbergIF Marin Väst18:088:05
2Helena SvenssonFK Herkules22:48+4:4010:10
3Manda OdeniusKlubblös25:58+7:5011:35
4Gunnel BörjessonIK Uven26:02+7:5411:37
4Charlie KröönströmKlubblös26:02+7:5411:37
6Viktor FiorinielloKlubblös26:07+7:5911:39
7Ida RunnquistKlubblös27:20+9:1212:12
8Anna HanseKlubblös27:25+9:1712:14
9Thomas GehöörKlubblös27:40+9:3212:21
10Tobias SamuelssonKlubblös29:43+11:3513:15
11Amanda EbanksKlubblös30:54+12:4613:47
12Lillemor HallinOK Landehof32:06+13:5814:19
13Inga GustavssonIK Uven35:08+17:0015:41
14Nils FridGöteborg-Majorna OK46:00+27:5220:32
15Ulf DufvemarGöteborg-Majorna OK56:56+38:4825:24
Markus WikellKlubblösdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements