Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bengt Borgs Minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bengt Borgs Minne
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 13 mars 2019

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jonatan AnderssonLång (9)37:11+2:197:10
9Sandra AnderssonMellan (11)57:58+23:5914:33

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Laila B HöglundMellan (11)34:32+0:338:40
2Helena SvenssonKortKort (15)22:48+4:4010:10

Göteborg-Majorna OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arne Kjell VikhagenMellan (11)33:598:32
3Jennifer DavidsonLång (9)50:18+15:269:42
6Mats StrandhagenMellan (11)42:17+8:1810:37
14Nils FridKortKort (15)46:00+27:5220:32
15Ulf DufvemarKortKort (15)56:56+38:4825:24
Thomas GustafssonLång (9)ej godkänd
Ingvar LarssonLång (9)ej godkänd
Björn AhlnérMellan (11)ej godkänd
Per GustavssonLång (9)ej godkänd
Mats GustafssonLång (9)ej godkänd
Anton DuvemarKort (5)ej godkänd
Andreas EklundLång (9)ej godkänd
Robbie AndersonLång (9)ej godkänd
Magnus CarlssonLång (9)ej start
Jan Petter HansenLång (9)ej start

IF Marin Väst

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter NorbergKortKort (15)18:088:05

IK Uven

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Clas BörjessonKort (5)32:1110:05
2Lennart GustavssonKort (5)38:07+5:5611:56
3Martin SténKort (5)39:17+7:0612:18
4Gunnel BörjessonKortKort (15)26:02+7:5411:37
13Inga GustavssonKortKort (15)35:08+17:0015:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johan KarlssonMellan (11)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Manda OdeniusKortKort (15)25:58+7:5011:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Charlie KröönströmKortKort (15)26:02+7:5411:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Viktor FiorinielloKortKort (15)26:07+7:5911:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ida RunnquistKortKort (15)27:20+9:1212:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anna HanseKortKort (15)27:25+9:1712:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Thomas GehöörKortKort (15)27:40+9:3212:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Tobias SamuelssonKortKort (15)29:43+11:3513:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Amanda EbanksKortKort (15)30:54+12:4613:47

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Markus WikellKortKort (15)ej start

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lillemor HallinKortKort (15)32:06+13:5814:19

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Carl-Henry AnderssonMellan (11)37:02+3:039:18
Torbjörn WikströmMellan (11)ej start

OK Skogshjortarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mathias FredrixonMellan (11)34:38+0:398:42Ladda ner rutt i gpx-format
4Kurt FredrixonKort (5)41:26+9:1512:59
4Johan LarssonMellan (11)36:38+2:399:12

Sjövalla FK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hannes EssungerLång (9)ej start
Henrik EssungerLång (9)ej start

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas LundgrenLång (9)34:526:43

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Johan WinteråsMellan (11)43:34+9:3510:56
8Frida WinteråsMellan (11)43:35+9:3610:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser