Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 1
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 10 november 2018

Herrar

2 900 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen21:457:30
2Christian EnbergLinköpings OK22:57+1:127:54
2Martin ŠmelíkHellas Orientering22:57+1:127:54
4Johan EklundVäxjö OK23:47+2:028:12
5Arvid LinderOK Hällen24:11+2:268:20
6Olof LjunggrenLinköpings OK24:30+2:458:26
7Johan AllardLinköpings OK24:53+3:088:34
8Fredrik LindströmLinköpings OK25:55+4:108:56
9Per MagnussonLinköpings OK27:00+5:159:18
10Erik BacktemanLinköpings OK27:06+5:219:20
11Stefan EngströmLinköpings OK27:12+5:279:22
12Johan ÅrbrinkLinköpings OK27:13+5:289:23
13Johan KällsandLinköpings OK27:26+5:419:27
14Börje AnderssonLinköpings OK29:03+7:1810:01
15Åke LjunggrenLinköpings OK31:12+9:2710:45
16Jesper JohanssonLinköpings OK31:30+9:4510:51
17Robert SöderbergLinköpings OK31:36+9:5110:53
18Robert HögbergLinköpings OK32:06+10:2111:04
19Joakim TostebergLinköpings OK33:26+11:4111:31
20Jan LundgrenLinköpings OK34:51+13:0612:01
21Jonas RåbergLinköpings OK35:56+14:1112:23
22Peter SvenmarckLinköpings OK37:55+16:1013:04
23Lucas BerggrenLinköpings OK48:00+26:1516:33
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd
Jonas SchedinLinköpings OKej godkänd
Sven EngströmLinköpings OKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Johan OtterströmLinköpings OKej godkänd
Christian ErikssonLinköpings OKej godkänd
Sven ArveliusTjalve IF Norrköpingej godkänd
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej godkänd

Damer

2 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK28:419:53
2Carina PolzerLinköpings OK28:45+0:049:54
3Maria OlofssonLinköpings OK29:21+0:4010:07
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK30:47+2:0610:36
5Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK31:00+2:1910:41
6Klara LjunggrenLinköpings OK33:19+4:3811:29
7Kristyna HlubuckovaLinköpings OK33:29+4:4811:32
8Julia Modig TjärnströmLinköpings OK33:30+4:4911:33
9Johanna GuståsLinköpings OK33:46+5:0511:38
10Stina AnderjonLinköpings OK34:05+5:2411:45
10Cecilia KleistLinköpings OK34:05+5:2411:45
12Emmy LindgrenLinköpings OK34:32+5:5111:54
13Karin BacktemanLinköpings OK35:11+6:3012:07
14Gitte EngströmLinköpings OK36:28+7:4712:34
15Pia VångellLinköpings OK37:22+8:4112:53
16Marie RubérLinköpings OK37:39+8:5812:58
17Lotta BorgLinköpings OK38:02+9:2113:06
18Anna LjusbergLinköpings OK38:54+10:1313:24
19Hannah ÅkerblomLinköpings OK41:26+12:4514:17
20Tina LindgrenLinköpings OK41:45+13:0414:23
21Helena HolmOK Roxen41:56+13:1514:27
22Frida TullssonLinköpings OK47:05+18:2416:14
23Stina BerggrenLinköpings OK48:50+20:0916:50
24Emma BerggrenLinköpings OK48:51+20:1016:50
25Inger GuståsLinköpings OK57:12+28:3119:43
26Åsa ForsmanLinköpings OK1:05:28+36:4722:34
Karin OlofssonLinköpings OKej godkänd
Hanna LundgrenLinköpings OKej godkänd
Karin ArveliusTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser