Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges Nattcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges Nattcup 3
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 15 november 2018

Lång Svart

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus ElmelidOK Orion56:12
2Olexandr KratovKoovee56:13+0:01
3Henrik BerlinOK Orion57:10+0:58
4Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:04:27+8:15
5Emil PetterssonKarlskrona SOK1:04:28+8:16
6Hugo LarssonKarlskrona SOK1:04:29+8:17
7Adrian SkobeKalmar OK1:04:34+8:22
8Magnus LarssonKarlskrona SOK1:12:36+16:24
9Viktor TovessonOK Orion1:12:41+16:29
10Magnus SagerOK Orion1:13:14+17:02
11Daniel GunnarssonOK Orion1:13:15+17:03
12Olle KallerbäckVäxjö OK1:23:35+27:23
Magnus GlänneforsTullinge SKej godkänd
Gustav OlssonOK Orionej godkänd
Viktor SkobeKalmar OKutgått

Mellan Svart

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus JohanssonOK Linné47:14
2Anders HåkanssonOK Orion47:34+0:20
3Magnus OlssonTorsås OK47:46+0:32
4Hugo UnossonKalmar OK48:05+0:51
5Filip HåkanssonOK Orion51:33+4:19
6Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad54:14+7:00
7Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK54:18+7:04
8Stefan PeterssonKalmar OK54:23+7:09
9Filippa SöderbergKalmar OK54:27+7:13
10Lars-ola LarssonOK Orion54:39+7:25
11Filip NilssonGotlands Bro OK55:09+7:55
12Ellen WahlbomOK Orion55:23+8:09
13Alma SvennerudKarlskrona SOK55:25+8:11
14Jörgen JohanssonKarlskrona SOK55:27+8:13
15Marcus SvennerudKarlskrona SOK55:35+8:21
16Ulf JohanssonKarlskrona SOK56:49+9:35
17Rebecka OlssonOK Linné1:03:39+16:25
18Olle BjörneldKalmar OK1:07:13+19:59
Mats AnderssonOK Orionutgått
Fredrik EllinKalmar OKutgått
Stefan UnossonKalmar OKutgått

Mellankort Orange

40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa SwartzOK Orion41:05
2Magnus KronmarKarlskrona SOK41:08+0:03
3Hedda SvenssonOK Orion41:10+0:05
4Annica RosengrenOK Orion41:17+0:12
5Nils SwartzOK Orion41:30+0:25
6Karin Rahm BjörneldKalmar OK41:57+0:52
7Linda AllwoodKarlskrona SOK44:43+3:38
8Lena SwartzOK Orion44:47+3:42
9Ola SandgrenOK Orion44:52+3:47
10Sandra WiduchKarlskrona SOK45:08+4:03
11Kristina BerlinKarlskrona SOK46:11+5:06
12Lennart AnderssonOK Orion46:19+5:14
13Melker LarssonOK Orion46:57+5:52
14Peter WilhelmssonKarlskrona SOK46:59+5:54
15Lova KronmarKarlskrona SOK47:52+6:47
16Kent TörnqvistKarlskrona SOK47:55+6:50
17Jörn AntonischkiOK Orion47:57+6:52
18Märta SvennerudKarlskrona SOK47:58+6:53
19Lennart NilssonOK Orion49:01+7:56
20Per-Ivan EngströmOK Orion49:23+8:18
21Bo LönngrenOK Orion49:57+8:52
22Bo SalomonsonKalmar OK50:55+9:50
23Rasmus EjermarkTorsås OK51:06+10:01
24Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK52:06+11:01
25Lennart SohlinOK Orion52:26+11:21
26Ingemar AnderssonOK Orion52:44+11:39
27Emma ZettervallKarlskrona SOK52:52+11:47
28Vilma EngströmOK Orion57:05+16:00
29Karl-Axel EngströmOK Orion57:11+16:06
30Anne JohanssonKarlskrona SOK57:45+16:40
31Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:01:33+20:28
32Kristina JohanssonKalmar OK1:02:57+21:52
33Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:03:00+21:55
34Mats KarlssonKarlskrona SOK1:03:09+22:04
35Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:06:54+25:49
36Maria LeuenbergerOK Orion1:14:44+33:39
37Eskil JohanssonOK Orion1:14:50+33:45
38Elisabet JannerRonneby OK1:15:00+33:55
Stefan JönssonRonneby OKutgått
Yngve MagnussonOK Orionutgått

Kort Gul

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael WiduchKarlskrona SOK27:50
2Anna GustavssonKalmar OK27:53+0:03
3Ulf LundbergKalmar OK27:54+0:04
4Magnus NilssonTorsås OK36:14+8:24
5Simon WaxegårdTorsås OK36:15+8:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser