Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: torsdag 19 september 2019

Boxholm-Mjölby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per-Åke TengvallA Lång44:22+4:4211:20
3Håkan TengvallB Mellan45:46+1:2214:34
18Gunnar PalmqvistB Mellan1:06:59+22:3521:19
19Gunilla TengvallC Korta46:18+18:2723:51

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik HallgrenB Mellan44:2414:08
11Britten PerssonC Korta40:30+12:3920:52
18Björn Erik OhlssonA Lång1:03:49+24:0916:19
Roland NilssonA Långej godkänd

IFK Norrköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bertil EngmanD Promenad39:37+1:5924:27
13Bertil WahlqvistB Mellan58:18+13:5418:34
18Göran SjögrenC Korta46:03+18:1223:44
Torbjörn BäckB Mellanutgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Krister LindströmB Mellan1:38:52+54:2831:29

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie SvernestamD Promenad37:3823:13
5Jörgen SvenssonC Korta36:00+8:0918:33
7Lennart SvernestamB Mellan49:58+5:3415:54
10Kjell HagströmC Korta39:01+11:1020:06
12Inga-Lill PetterssonB Mellan57:59+13:3518:27
13Stephan SvenssonA Lång54:57+15:1714:03Ladda ner rutt i gpx-format
14Peter JakobssonA Lång56:52+17:1214:32
15Per JohanssonA Lång1:00:34+20:5415:29
19Gabriella LundqvistB Mellan1:10:51+26:2722:33
19Yngve PetterssonA Lång1:12:37+32:5718:34
20Gustaf OlssonB Mellan1:13:11+28:4723:18
21Otto HolmdahlC Korta47:30+19:3924:29
Bo LundqvistB Mellanutgått
Maud Göthe LundgrenB Mellanutgått
Anders KjellB Mellanutgått

Matteus SI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Hans PerssonA Lång1:02:33+22:5315:59

Motala AIF OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Stina KorallC Korta36:22+8:3118:44
7Kerstin BengtssonC Korta36:46+8:5518:57
10Leif HasselströmB Mellan55:07+10:4317:33
10Leif EfraimssonA Lång53:26+13:4613:39
16Stig BengtssonC Korta44:36+16:4522:59
21Anders HedinB Mellan1:13:35+29:1123:26
24Ulf KorallC Korta55:52+28:0128:47

Nyköpings OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Curt KarlssonB Mellan44:28+0:0414:09
4Olle ArmanB Mellan48:14+3:5015:21
8Mona ForsbergB Mellan50:07+5:4315:57
9Ann-Christine EkC Korta38:16+10:2519:43
11Kenneth LjungbergB Mellan56:21+11:5717:56
13Inga JohanssonC Korta43:40+15:4922:30
14Kjell JohanssonB Mellan1:00:20+15:5619:12
15Anders JohanssonC Korta44:11+16:2022:46
21Göran ForsbergA Lång1:21:36+41:5620:52
24Lars RoxneB Mellan1:18:53+34:2925:07
Hans GustavssonB Mellanutgått

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulla LindellC Korta29:36+1:4515:15
3Sune LindellC Korta31:31+3:4016:14

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Per WirénA Lång47:52+8:1212:14
6Nils SjödinB Mellan49:35+5:1115:47
16Lars HammarströmB Mellan1:05:03+20:3920:42

OK Måsen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vivianne HolgerssonC Korta27:5114:21
12Hans HolgerssonA Lång54:40+15:0013:58
17Titti BergendahlB Mellan1:06:01+21:3721:01
22Christer ArevångC Korta48:15+20:2424:52

OK Roxen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Torsten BråmåA Lång46:47+7:0711:57
4Per GustavssonD Promenad46:32+8:5428:43
5Brigitte AlsénD Promenad50:28+12:5031:09
5Bo JernbergB Mellan49:32+5:0815:46
5Roland AlsénA Lång47:57+8:1712:15
8Inger GustafssonC Korta38:02+10:1119:36
14Folke SimonssonC Korta43:41+15:5022:31
17Britt PetterssonC Korta45:52+18:0123:38
20Bengt ÖstlundA Lång1:18:25+38:4520:03
22Barbro ÖstlundB Mellan1:14:58+30:3423:52
23Jan PetterssonB Mellan1:15:42+31:1824:06
Maja-Stina GustavssonB Mellanej godkänd

Skogspojkarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Lena FornanderB Mellan1:01:52+17:2819:42
Knut NordB Mellanutgått

Stjärnorps SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Pär ForsströmA Lång1:01:10+21:3015:38

Tjalve IF Norrköping

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Göran BlombergA Lång48:46+9:0612:28
7Arne IrevallA Lång51:45+12:0513:14

Tjällmo-Godegårds OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders ÅbergA Lång39:4010:08
3Barbro GustavsonD Promenad42:19+4:4126:07
4Sievert GustafssonC Korta32:48+4:5716:54
8Rolf AxelssonA Lång52:15+12:3513:21
9Ove CaesarB Mellan52:30+8:0616:43Ladda ner rutt i gpx-format
9Harald BrandeA Lång53:02+13:2213:33
11Per-Martin GustavsonA Lång53:33+13:5313:41
12Tore KarlssonC Korta42:25+14:3421:51
20Nils-Erik ÅbergC Korta46:27+18:3623:56
23Bo GustavssonC Korta52:16+24:2526:56
25Siw ErikssonC Korta1:10:45+42:5436:28
26Gustavsson BirgittaC Korta1:10:48+42:5736:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser