Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman Mörsil

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman Mörsil
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 22 maj 2019

Lätta

1 640 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cisela GrothJärpen14:579:06
2Bror ForssHuså15:01+0:049:09
3Karl DumkyMörsils IF15:06+0:099:12
4Agnes DumkyMörsilf IF15:07+0:109:13
5Vilhelm LindÅre OK18:10+3:1311:04
5Sixten LindÅre OK18:10+3:1311:04
7Alfons BergqvistÅre OK18:58+4:0111:33
8Elis StenbergSlagsån20:10+5:1312:17
9Pelle ToutinUndersåkers IF24:32+9:3514:57
10Theo HyttmoKallrör27:02+12:0516:29
11Klara RockUndersåkers IF27:16+12:1916:37
12Alma OlofssonMörsil27:22+12:2516:41
13Morris FalkDuveds IF28:49+13:5217:34
14Irma BerglundDuveds IF28:53+13:5617:36
15Lova LangDuveds IF29:02+14:0517:42
16Maja LangDuveds IF29:46+14:4918:09
17Arvid LinderströmUndersåkers IF30:44+15:4718:44
18Olle LinderströmUndersåkers IF31:17+16:2019:04
19Ingrid LindÅre OK36:37+21:4022:19

Mellan

3 190 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindholmÅre28:318:56
2Kristofer EliassonMörsils IF29:12+0:419:09
3Seth PerssonFältjägarnas IF30:38+2:079:36
4Henrik BerggrenKlubblös31:58+3:2710:01
5Ola BergqvistÅre OK34:45+6:1410:53
6Anne AnderssonDuveds IF35:16+6:4511:03
7Siwert JonassonÅre OK36:30+7:5911:26 Ladda ner rutt i gpx-format
8Katarina WiklundVallbo SK39:24+10:5312:21
9Åsa PerklenVallbo SK39:31+11:0012:23
10Annica Albertsson-LandgrenÅre OK40:35+12:0412:43
11Frida EnqvistÅre OK40:37+12:0612:43
12Mirjam OhlssonMörsils skola41:01+12:3012:51
13Caroline RosénÅre OK41:31+13:0013:00
14Pelle BobergÅre OK42:08+13:3713:12
15Ulla ViklundÅre OK42:34+14:0313:20
16Claes HedlundTrosabygdens OK43:47+15:1613:43
16Lars AnnerstedtÅre OK43:47+15:1613:43
18Svea ThorÅre OK44:59+16:2814:06
19Ackie KempffMörsils skola46:11+17:4014:28
20Richard RichardssonMörsils IF47:44+19:1314:57
21Mimmi RichardssonMörsils IF47:46+19:1514:58
22Anders NylénJärpens SK49:02+20:3115:22
23Agneta SamuelssonFältjägarnas IF50:03+21:3215:41
24Nike WoxlägdTullus SG53:21+24:5016:43
25Nensia FranssonJärpens IF53:57+25:2616:54
26Olof NylénJärpens SK55:03+26:3217:15
27Maja BobergÅre OK59:40+31:0918:42
28Ola OlinÅre OK1:02:23+33:5219:33
29Uddo SonnefeltÅre OK1:02:26+33:5519:34
29August OlinÅre OK1:02:26+33:5519:34
31Vilhelm LindÅre OK1:05:24+36:5320:30
32Tewa WoxlägdTullus SG1:06:46+38:1520:55
33Alvin GustavssonUndersåkers IF1:13:57+45:2623:10
34Henrik GustavssonUndersåkers IF1:13:58+45:2723:11
35Anton RockUndersåkers IF1:14:08+45:3723:14
Lars JonssonKlubblösej godkänd
Per Jonsson-ÖhlinKlubblösej godkänd
Sara PetterssonÅre OKej godkänd
Lars Bergstedt-RockUndersåkers IFej godkänd
Alexis LundmarkÅre Bergscyklisterej godkänd
Dan LangDuveds IFej godkänd
Sixten LindÅre OKej godkänd

Svåra

4 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LundstenIFK Umeå33:076:38
2Ulf LindqvistÖstersunds OK35:24+2:177:06
3Ivar SvartholmGammelstads IF35:47+2:407:11
4Johanna EdinÅre OK36:55+3:487:24
5Daniel AnderssonOK Storsjön43:22+10:158:42
6Andreas KarlssonMariestads FK46:42+13:359:22
7Joakim KarlssonMariestads FK48:36+15:299:45
8Matts SkottÅre OK49:30+16:239:56
9Axel HedströmÖstersunds OK51:02+17:5510:14
10Anna Hedström RingvallÖstersunds OK1:01:40+28:3312:22
11Olle JonssonDuveds IF1:10:08+37:0114:04
12Lizzie SonnefeltÅre OK1:32:01+58:5418:28
13Marcus Göransson SonnefeltÅre OK1:32:16+59:0918:31
14Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:46:27+1:13:2021:22
Karna ThorssonOK Linnéej godkänd

Långa

6 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus TollstenÅre OK50:367:58
2Anders ErikssonFrösö IF1:00:08+9:329:28
3Linus BjörkÅre OK1:00:57+10:219:35
4Andreas LövdalHårbörsta1:14:11+23:3511:40
5Malin AnderssonMullsjö SOK1:19:11+28:3512:28
6Lennart WasellJärpens SK1:21:09+30:3312:46
7Anette AnderssonÅre OK1:35:44+45:0815:04
Joel KarlssonUndersåkerej godkänd
Sofie ÖhlinÅre OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser